30 turas: "Vėtra" dar labiau įsitvirtino trečioje vietoje © Eurofootball.lt
Lietuvos "A lygos" pirmenybėse sužaisti 30-ojo turo susitikimai, pasižymėję dvejomis itin permainingomis ir dramatiškomis rungtynėmis - "trilerį" prieš "Sūduvą" išvykoje laimėjo "Kaunas", o kitose rungtynėse "Vėtra" po įnirtingos kovos palaužė "Atlantą" ir dabar trečioje pozicijoje prieš persekiotojus turi aštuonių taškų pranašumą. Pergales varžovų aikštėse taip pat iškovojo lygos lyderis "Ekranas" ir "Žalgiris", o "Vilniaus" ir "Šiaulių" susitikimas, kaip ir skelbėme, baigėsi lygiosiomis.

Ketvirtą vietą užimanti Marijampolės "Sūduva" namuose susitiko su teorinių vilčių apginti čempionų titulą dar nepraradusiu "Kauno" klubu ir sužaidus kiek daugiau nei pusvalandį išsiveržė į priekį po V.Adomaičio tikslaus smūgio, dar po kelių minučių šeimininkų persvarą padvigubino "Sūduvos" atakų lyderis T.Radzinevičius, o antrojo kėlinio pabaigoje rezultatą sušvelninti ir atstatyti intrigą pavyko svečių legionieriui G.Kvaratskhelia.

58 minutę po keitimo aikštėje pasirodęs A.Klimekas rezultatą išlygino. Rungtynės toliau tęsėsi bei netrukus pakrypo "Sūduvai" naudinga linkme, nes įvartį įmušęs V.Afanasenka vėl išvedė marijampoliečius į priekį. Tačiau ir tai buvo nepabaiga - 82 minutę skirtumą dar kartą išlyginti pavyko tam pačiam G.Kvaratskhelia, ir visai vos po minutės jaunasis L.Pilibaitis įmušė ketvirtą savo komandos įvartį taip išplėšdamas pergalę Kauno ekipai.

"Kai mes pirmavome 2-0, atrodė, kad "Kaunas" jau palaidotas. Antrajame kėlinyje persvarą vėl galėjome padidinti iki dviejų įvarčių, bet po Sauliaus Butkaus smūgio kamuolys pataikė į skersinį. Galima sakyti, kad Fortūna mums atsuko nugarą. Manau, kad ne "Kaunas" laimėjo, o "Sūduva" pralaimėjo.", - tik praėjus trims valandoms po mačo atsigavęs sakė "Sūduvos" strategas Algimantas Gabrys.

Treneris teigė, kad marijampoliečių žaidimu liko patenkinti ir žiūrovai, kurie po varžybų nepaisaint nesėkmės dėkojo komandai ir skandavo "Sū-du-va", "Sū-du-va"!

"Apmaudu, kad rungtynės baigėsi tokiu rezultatu. Labai norėjome įveikti kauniečius, bet silpniau sužaidė mūsų gynėjai, todėl varžovams pavyko išsisukti nuo pralaimėjimo", - apgailestavo A.Gabrys.

"Mūsų gynėjai labai dažnai klydo, tiek klaidų užtektų visam sezonui. O puolė komanda gerai. Gal mūsiškiai buvo truputį atsipalaidavę po gerai sužaistų LFF taurės turnyro pusfinalio rungtynių su "Ekranu". Vis dėlto aš džiaugiuosi, kad pavyko laimėti", - sakė "Kauno" vyriausiasis treneris Igoris Pankratjevas.

Paprašytas apibūdinti aikštėje vis dažniau pasirodančio dvidešimtmečio Lino Pilibaičio žaidimą, treneris jam negailėjo šiltų žodžių: "Linas labai rimtai treniruojasi, yra perspektyvus, geras futbolininkas. Iš jo nemažai tikimės".

Panašiai rungtynės klostėsi ir Vilniuje, kur "Vėtra" priemė Klaipėdos "Atlantą". 34 minutę pirmąjį šeimininkų įvartį įmušė E.Blažys, neužilgo dar vieną pridėjo N.Sasnauskas, tad šeimininkai išėjo ilsėtis turėdami įtikinamą dviejų įvarčių persvarą.

Nepaisant to, vieną blogiausių sezonų per pastaruosius metus turintis "Atlantas" nenuleido rankų ir rezultatą išlygino - dešimtą antro kėlinio minutę pasižymėjo M.Bezykornovas, o 74-ąją A.Petreikiui pavyko rezultatą išlyginti. Vis dėlto rungtynių pabaiga geriau susiklostė "Vėtrai", kuri nugalėjo 83 minutę įmušto N.Sasnausko įvarčio dėka.

"Rungtynės buvo labai atkaklios, kovingos. Nė viena komanda nenorėjo pralaimėti. Mes pirmavome 2-0, klaipėdiečiai sugebėjo rezultatą išlyginti. Tada jau mūsų vaikinams teko kovoti iš paskutiniųjų jėgų ir tiesiog išplėšti pergalę", - sakė "Vėtros" vyriausiasis treneris Sergejus Borovskis.

Vilniečių strategas mano, kad varžybos jo komandai būtų susiklosčiusios kur kas lengviau, jei žaidėjai būtų sugebėję išnaudoti turėtas progas įvarčiui pasiekti: "Nei "Vėtra", nei "Atlantas" nesigynė gerai. Tai rodo rungtynių rezultatas. Tačiau svarbiausia, kad mes pasiekėme tikslą - iškovojome tris taškus."

Paklaustas, kaip po traumos atrodė aikštėje vėl pasirodęs saugas Darvydas Šernas, treneris atsakė: "Neblogai. D.Šernas labai stengėsi, tačiau išlakstyti du kėlinius jam dar trūksta jėgų."

Vis labiau prie aukso medalių artėja Panevėžio "Ekranas", Šilutėje susitikęs su nemažai iš "Kauno" paskolintų žaidėjų turinčia vietos ekipa, ir nugalėjęs po dviejų P.Lukšio įvarčių atitinkamai 30-ą ir 71-ąją minutėmis bei likus šešiems turams išsaugojęs dešimties taškų pranašumą prieš antroje vietoje esančius kauniečius.

"Varžovai per visas rungtynes turėjo vos vieną pusprogę, daugiau jie nieko nesukūrė. Mūsiškiai dar turėjo keletą progų įvarčiui pasiekti. Galėjo pasižymėti Mantas Savėnas, Povilas Lukšys. Kartą "Šilutę" nuo įvarčio išgelbėjo vartininkas Modestas Stonys, o po P.Lukšio smūgio kamuolys pataikė į virpstą", - oficialiam "A lygos" tinklalapiui sakė "Ekrano" vyriausiasis treneris Virginijus Liubšys.

Jis teigė, kad "Šilutės" futbolininkai labai stengėsi. "Varžovai kovojo iš visų jėgų, kaip kokie "matrosovai", nes ekipai atstovauja labai daug "Kauno" klubo žaidėjų", - sakė V.Liubšys.

Iš aštuntosios vietos pagal įvarčių skirtumą aplenkdamas "Atlantą" pagaliau pakilo Vilniaus "Žalgiris", išvykoje įveikęs absoliutų autsaiderį Kėdainių "Nevėžį". Įvarčius mačo pradžioje žalgiriečiams pelnė abu puolėjai I.Morinas ir M.Karalius, o paguodą šeimininkams antrajame kėlinyje suteikė M.Juknevičiaus tikslus smūgis.

Sekančiame, 31-ajame ture, kuris dėl tarptautinių rungtynių pertraukos vyks už dviejų savaičių, "Ekranas" intriguojančioje dvikovoje susitiks su "Vėtra", du sezono nusivylimai "Atlantas" ir "Žalgiris" susigrums dėl septintos vietos, "Kaunas" ir "Vilnius" tikėsis trijų taškų atitinkamai iš "Šilutės" ir "Nevėžio", o "Sūduva" išvykoje bandys įveikti "Šiaulius".

Turnyrinė lentelė

30 turo statistika

"%c00140" 1 - 1 "%c00222"
15` [1 - 0] Artūras Jeršovas
87` [1 - 1] Egidijus Varnas
[Rungtynių aprašymas]

Šilutės miesto stadionas, 410 žiūrovų
Teisėjas - Aleksandras Jakubovskis
"%c00141" 0 - 2 "%c00033"
30` [0 - 1] Povilas Lukšys
71` [0 - 2] Povilas Lukšys

"Šilutė": Stonys; Gaurilovas (69` Podelis), Khubutia (46` Zubavičius), Pacevičius, Kijanskas; Z.Butkus, Miklinevičius, Kižys, Ivaškevičius; Juška, Grigalevičius

"Ekranas": Skrupskis; Januševičius, Klimavičius, Paulauskas, Skroblas; Galkevičius (79` Kavolis), Tomkevičius, Savėnas, Saulėnas; Lukšys, Kavaliauskas (88` Arlauskas)

Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadionas, 80 žiūrovų
Teisėjas - Deivis Kančelskis
"%c00231" 1 - 2 "%c00032"
2` [0 - 1] Igoris Morinas
17` [0 - 2] Martynas Karalius
54` [1 - 2] Martynas Juknevičius

"Nevėžis": Jazokas; Rabikauskas (25` Klimakovas), Jurevičius (69` Sruogis), D.Adomaitis, Slepakovas; Juknevičius, Kestenis, Smilginas, Činikas; Popovas (34` Vaškūnas), Stankevičius

"Žalgiris": Malinauskas; Mikuckis, Gražiūnas, Sorokinas (46` Jagodkin), Žekonis; Jokšas (46` Valskis), Šilo, Maksimovič, Lemežis; Morinas (74` Dovkša), Karalius

Marijampolės "Sūduvos" stadionas, 1500 žiūrovų
Teisėjas - Audrius Kancleris
"%c00125" 3 - 4 "%c00030"
31` [1 - 0] Vidas Adomaitis
35` [2 - 0] Tomas Radzinevičius
45` [2 - 1] Givi Kvaratshkelia
58` [2 - 2] Arkadiusz Klimek
67` [3 - 2] Viktar Afanasenka
82` [3 - 3] Givi Kvaratshkelia
83` [3 - 4] Linas Pilibaitis

"Sūduva": S.Klevinskas; Grigas, Gvildys, Veikutis, D.Čigladze; Aleksa, B.Čigladze, V.Adomaitis (53` S.Butkus), Uselis (68` V.Slavickas), Cordeiro (65` Afanasenka); Radzinevičius

"Kaunas": Kurskis; Kančelskis, Bagužis, Kunevičius (70` Beniušis), Žaliūkas; Kvaratskhelia, Pehlič (37` Poderis), Barevičius, Rimkevičius; Pilibaitis, Velička (46` Klimek)

Vilniaus "Vėtros" stadionas, 300 žiūrovų
Teisėjas - Viktoras Chileckis
"%c00123" 3 - 2 "%c00124"
34` [1 - 0] Edvinas Blažys
42` [2 - 0] Nerijus Sasnauskas
55` [2 - 1] Marius Bezykornovas
74` [2 - 2] Andrius Petreikis
83` [3 - 2] Nerijus Sasnauskas

"Vėtra": Merlani; Žudys, Sasnauskas, Babravičius, I.Steško; Preikšaitis, A.Steško, Šernas (69` Vaineikis), Kochanauskas; Litvinas (87` Vėževičius), Blažys (89` Douglas)

"Atlantas": A.Lekevičius; Žernys, Žigutis, Pancerovas (46` Ringys), Regelskis; Petreikis, Vasiljev, Lapeikis (66` Grigaitis), Bezykornovas; Gussev, Žvingilas