31 turas: "Liverpool" namie sutriuškino "Arsenal" © Eurofootball.lt
Šeštadienį Anglijoje vyko „Premier“ lygos 31 turo rungtynės. Lyderis „Man Utd“, nors ir pralaiminėjo, tačiau iškovojo triuškinamą pergalę prieš „Blackburn“, o „Chelsea“ tik paskutinėmis mačo akimirkomis palaužė autsaiderį „Watford“. Dėl trečios vietos kovojančių komandų dvikovoje „Liverpool“ sutriuškino „Arsenal“.

Ankstyvosiose šios dienos rungtynėse Liverpulio „Anfield“ stadione susitiko trečiąją vietą užimantis Londono „Arsenal“ ir ketvirtoji čempionato komanda „Liverpool“. Įvartis krito jau 4-ąją susitikimo minutę, kai Jermaine`as Pennantas kulniuku atidavė perdavimą Alvaro Arbeolai, o šis tiksliai asistavo Peteriui Crouchui, kuris iš kelių metrų „sušaudė“ Jensą Lehmanną ir išvedė „Liverpool“ į priekį.

Po kiek ilgesnės pertraukos pavojingą ataką sukūrė svečiai. Po pakelto kampinio galva virš vartų smūgiavo „Arsenal“ legionierius iš Togo Emmanuelis Adebayoras. 21 minutę „Liverpool“ puolėjas P.Crouchas per save smūgiavo nestipriai ir nesukėlė didesnių problemų vokiečiui J.Lehmannui.

Po penkių minučių vėl to pačio P.Croucho į tolimąjį vartų kampą muštas kamuolys skriejo greta virpsto. Vis dėlto 35-ąją minutę anglas savo užsibrėžtą tikslą pasiekė - po Fabio Aurelio perdavimo iš kairiojo krašto aukštaūgis puolėjas stipriu ir tiksliu smūgiu galva nukreipė kamuolį į svečių vartų kampą.

Antrajame kėlinyje sužaidus 8 minutes „Liverpool“ kapitonas Stevenas Gerrardas po Marko Gonzalezo perdavimo atakavo vartus, bet J.Lehmannas sugebėjo neutralizuoti pavojų. Po akimirkos jau svečių puolėjo E.Adebayoro smūgiuotas kamuolys atsimušė į virpstą. 59-ąją minutę po F.Aurelio puikiai atlikto baudos smūgio galva tiksliai smūgiavo gynėjas Danielis Aggeris.

Po trijų minučių vėl sėkmė nusišypsojo „Liverpool“ ekipai, kadangi E.Adebayoro smūgį galva numušė vartininkas Pepe Reina. 73-iąją minutę „Arsenal“ ekipai pavyko rezultatą sušvelninti - pasižymėjo gynėjas Williamas Gallas. Tačiau Po devynių minučių pirmąjį „hat-tricką“ savo klubinėje karjeroje atliko P.Crouchas, kuris po J.Pennanto perdavimo susitvarkė su svečių gynėju ir kaire koja padėjo tašką šiame mače.

Po šios pergalės Rafos Benitezo auklėtiniai pakilo į trečiąją vietą, tuo tarpu „Arsenal“ nukrito vienu laipteliu žemyn.

„Old Trafford“ stadione aikštės šeimininkai „Man Utd“ futbolininkai priėmė „Blackburn“. Pirmojo kėlinio pradžioje progų neišnaudojo svečių žaidėjai Davidas Dunnas ir Mattas Derbyshire`as. Realiausią progą iš „Man Utd“ turėjo portugalas Cristiano Ronaldo, kurio smūgį atrėmė Bradas Friedelis.

Po to puikų šansą turėjo ir Wayne`as Rooney, bet ir vėl gerai žaidė amerikeitis B.Friedelis. Po kurio kurio laiko „Man Utd“ žaidėjai už pražangą prieš Wesą Browną prašė skirti 11 metrų baudinį, tačiau arbitro švilpukas tylėjo.

Vėliau traumą patyrė gynėjas Nemanja Vidičius, o aikštės šeimininkai 29-ąją minutę praleido įvartį. Po Morteno Gamsto Pederseno perdavimo nesėkmingai sužaidė Michaelis Carrickas, kuri smūgiavo į savo vartus. Nors vartininkas Edwinas van der Saras šiaip ne taip sugebėjo laikinai išgelbėti savo komandą prie kamuolio pirmas suskubo M.Derbyshire`as, kuriam beliko tik pasiųsti jį į vartus.

Antrąjį kėlinį aikštės šeimininkai pradėjo audringai, ir 61-ąją minutę sugebėjo išlyginti rezultatą, kai pasižymėjo šeštąjį įvartį čempionate pelnęs Paulas Scholesas. Po to puikų šansą „raudonuosius velnius“ išvesti į priekį turėjo Ryanas Giggsas, bet jo smūgiuotas kamuolys sudrebino vartų skersinį.

Vis dėlto 73-iąją minutę šeimininkai pasiekė savo, kai tiksliai smūgiavo M.Carrickas. Praėjus dešimčiai minučių po C.Ronaldo smūgio trečiąjį komandos įvartį pelnė pietų korėjietis Ji-Sung Parkas, o vinį į „Blackburn“ karstą „įkalė“ norvegas Ole Gunnaras Solskjaeras.

Po šio laimėjimo Sero Alekso Fergusono treniruojama komanda ir toliau išlieka lydere, tuo tarpu „Blackburn“ išliko 10-tas.

Labai sudėtingoje situacijoje turnyrinės lentelės apačioje esantis Londono „West Ham“ susikovė su „Middlesbrough“. Aikštės šeimininkai sugebėjo pelnyti įvartį jau 2-ąją minutę, kai po Carloso Tevezo perdavimo kamuolį į tinklą pasiuntė Bobby Zamora. Pirmojo kėlinio pabaigoje argentinietis dar sugebėjo padvigubinti savo komandos rezultatą ir taip padovanojo „plaktukams“ labai reikalingą antrąją pergalę iš eilės.

Minimaliais rezultatais varžovus nugalėjo „Bolton“, kuris palaužė „Sheffield United“ futbolininkus - įvarčio autoriumi tapo Kevinas Daviesas, ir „Man City“, kuris svečiuose įveikė „Newcastle“ po vienintelio Emile`io Mpenza taiklaus smūgio. Tuo tarpu „Charlton“ taip pat sugrįžo į pergalių kelią ir nugalėjo „Wigan“ vienuolikę. Pastarajame mače likus keturioms minutėms iki pabaigos 11 metrų baudinį realizavo ir pergalę savo komandai nulėmė „Charlton“ atakų lyderis Darrenas Bentas.

Mačas tarp „Fulham“ ir „Portsmouth“ baigėsi lygiosiomis 1-1. 4-ąją minutę Nico Kranjčaras išvedė „Pompey“ į priekį, bet susitikimo pabaigoje rezultatą pavyko išlyginti Ianui Pearce`ui.

Vakarinės rugntynės tarp „Watford“ ir „Chelsea“ baigėsi favoritų laimėjimu. Jose Mourinho auklėtiniai išplėšė pergalę prieš čempionato autsaiderį paskutinėmis minutėmis - po Andrejaus Ševčenkos perdavimo įvartį galvą pelnė legionierius iš Dramblio Kaulo Kranto Salomonas Kalou.