4 turas: "Stuttgart" krizė tęsiasi © Eurofootball.lt
Šeštadienį Vokietijos futbolo čempionate prasidėjo ketvirtasis turas ir buvo sužaisti septyni susitikimai. Po jų turnyrinės lentelės viršuje pakitimų neįvyko - ir toliau pirmauja Miuncheno "Bayern" klubas, tuo tarpu "Stuttgart" toliau tęsia savo nesėkmingą pasirodymą.

Prieš sezoną pradžią vienais iš lygos favoritų laikytas "Stuttgart" šįkart sužaidė lygiosiomis su "Arminia" klubu. Susitikimą aktyviau pradėjo "Stuttgart" ir jau 5-ąją minutę J.Gronkjaeras įmušė įvartį, tačiau teisėjas užfiksavo nuošalę. Kiek vėliau abu klubai dar sukūrė po kelis pavojingus epizodus, tačiau nė viena ekipa įmušti nesugebėjo ir pirmasis kėlinys baigėsi lygiosiomis. Po pertraukos "Stuttgart" treneris į aikštę išleido D.Ljuboja ir jau po dešimties minučių šis keitimas atsipirko - po puikios atakos, kurią pradėjo D.Ljuboja, danas J.D.Tomassonas iš penkių metrų pasiuntė kamuolį į "Arminia" vartus ir išvedė savo klubą į priekį.

Vis dėlto "Stuttgart" nesugebėjo išsaugoti persvaros - 79-ąją minutę iš vartų išbegęs "Arminia" vartininkas M.Hainas atidavė tolimą ir tikslų perdavimą kitoje aikštės pusėje buvusiam R.Pinto, šeimininkų gynėjai "pramiegojo" šį perdavimą, tuo pasinaudojęs buvęs "Stuttgart" žaidėjas R.Pinto nuginklavo T.Hildebrandą ir padėjo "Arminia" klubui iškovoti reikalingą tašką.

Čempionų titulą ginantis "Bayern" svečiuose 2-1 įveikė "Nurnberg" ir iškovojo ketvirtą pergalę iš eilės. Miuncheno futbolininkai buvo priversti vytis savo varžovus po to, kai 20-ąją minutę J.Pinola išvedė "Nurnberg" klubą į priekį. Tačiau šeimininkai džiaugėsi neilgai ir jau po minutės P.Guerrero išlygino rezultatą. Antrajame kėlinyje svečiai įmušė dar kartą ir to užteko, kad Miuncheno klubas iškovotų pergalę.

Šis turas sėkmingas buvo ir "Hamburger" klubui - vieni lygos lyderių svečiuose 1-3 nugalėjo "Mainz" klubą ir iškovojo trečiąją pergalę šį sezoną. Sužaidus apie valandą "Hamburger" pirmavo 2-0, tačiau iki susitikimo pabaigos likus žaisti apie dvidešimt minučių "Mainz" sušvelnino rezultatą ir grąžino intrigą. Vis dėlto netrukus "Hamburger" žaidėjas R.van der Vaartas imušė dar vieną įvartį ir taip "palaidojo" visas šeimininkų viltis.

Dar vienas įdomus mačas vyko Leverkusene tarp vietos "Bayer" ir "Schalke" ekipų. Jau 7-ąją minutę "Schalke" galėjo išsiveržti į priekį, tačiau Lincolnas nusugebėjo įmušti vienuolikos metrų baudinio. Po dešimties minučių buvo paskirtas dar vienas vienuolikos metrų baudinys, šįkart į "Schalke" vartus, tačiau "Bayer" puolėjui D.Berbatovui taip pat nepavyko įmušti. Pirmasis susitikimo įvartis krito tik varžybų pabaigoje - 73-ąją minutę D.Berbatovas sėkmingai prasiveržė pro kelis "Schalke" gynėjus ir užtikrintu smūgiu pasiuntė kamuolį į tinklą. Iki susitikimo pabaigos likus žaisti penkias minutes S.Larsenas sugebėjo išlyginti rezultatą ir taip išgelbėjo savo klubą nuo pralaimėjimo.

Dar vieną įspūdingą pergalę iškovojo "Werder" ekipa. Šį sezoną ambicingai nusiteikęs Brėmeno klubas 5-1 varžovų aikštėje sumindė "Kaiserslautern" klubą. Įvarčius nugalėtojams pelnė visas internacionalas: prancūzas J.Micoudas, vokiečiai T.Fringsas, M.Klose, kroatas J.Vranjesas. Paguodos įvartį šeimininkams pelnė rezultatyviausias Bundesligos žaidėjas H.Altintopas.

Kitame mače susitiko du lygos autsaideriai "Gladbach" ir "Duisburg" klubai. Jau 5-ąją susitikimo minutę, po O.Neuville'o įvarčio į priekį išsiveržė šeimininkai, tačiau Bundesligos naujokai "Duisburg" nesutriko ir po keturių minučių išlygino rezultatą. Netrukus svečiai iš Duisburgo turėjo galimybę ir persverti rezultatą savo naudai, tačiau I.Griličius nesugebėjo realizuoti vienuolikos metrų baudinio. Antroje varžybų pusėje aktyviau rungtyniavo "Gladbach" futbolininkai ir 66-ąją minutę jų pastangos atsipirko - "Gladbach" gynėjas Ze Antonio pasiuntė kamuolį į vartus ir padovanojo savo klubo gerbėjams pirmąją pergalę šiame sezone.

Pirmąją pergalę po trijų lygiųjų iš eilės pagaliau iškovojo "Hannover" futbolininkai. Hanoverio komanda namuose 2-0 įveikė lygos naujokus "Eintracht" ir turnyrinėje lentelėje pakilo į penktąją vietą.

Šeštadienio susitikimų statistika

"%c00008" 1 - 1 "%c00015"
73' [1 - 0] Dimitar Berbatov
85' [1 - 1] Soren Larsen

"%c00208" 1 - 2 "%c00001"
19' [1 - 0] Javier Horacio Pinola
21' [1 - 1] Jose Paolo Guerrero
60' [1 - 2] Michael Ballack

"%c00027" 1 - 1 "%c00210"
58' [1 - 0] Jon Dahl Tomasson
79' [1 - 1] Roberto Pinto

"%c00088" 2 - 0 "%c00257"
32' [1 - 0] Jiri Stajner
63' [2 - 0] Chavdar Yankov

"%c00014" 1 - 5 "%c00016"
31' [0 - 1] Johan Micoud
44' [0 - 2] Miroslav Klose
45' [0 - 3] Torsten Frings
78' [0 - 4] Miroslav Klose
84' [1 - 4] Altintop
89' [1 - 5] Jurica Vranjes

"%c00209" 1 - 3 "%c00024"
43' [0 - 1] Raphael Wicky
56' [0 - 2] Mehdi Mahdavikia
69' [1 - 2] Petr Ruman
71' [1 - 3] Rafael van der Vaart

"%c00103" 2 - 1 "%c00258"
5' [1 - 0] Oliver Neuville
9' [1 - 1] Uwe Möhrle
66' [2 - 1] Ze Antonio