5 turas: "Stuttgart" iškovojo pirmą pergalę © Eurofootball.lt
Savaitgal5 Vokietijos pirmosios Bundesligos čempionate buvo sužaisti penktojo turo susitikimai. Pirmąją pergalę šiame sezone pagaliau sugebėjo iškovoti "Stuttgart" ekipa, tuo tarpu lygos lyderiai "Bayern" šventė eilinį laimėjimą.

Titulą ginantis Miuncheno klubas šįkart namuose minimaliu skirtumu 1-0 įveikė iki tol be pralaimėjimų žengusius "Hannover" futbolininkus. Penktąją pergalę iš eilės "Bayern" klubui garantavo M.Demichelio įvartis pačioje susitikimo pradžioje.

Dar vienas įdomus mačas vyko Brėmene tarp vietos "Werder" ir Dortmundo "Borussia" klubų. Po permainingos kovos pergalę rezultatu 3-2 iškovojo "Werder" ir taip bent šiek tiek reabilitavosi prieš savo gerbėjus po nesėkmės pirmajame Čempionų lygos ture. Sužaidus apie aštuonias minutes į priekį po E.Smolareko įvarčio išsiveržė "Borussia", tačiau dar iki pirmojo kėlinio pabaigos M.Klose išlygino rezultatą, o antrojo kėlinio pradžioje I.Klasničius persvėrė jį savo komandos naudai. Svečiai nepasidavė ir netrukus E.Smolarekas dar kartą pasižymėjo ir išlygino skirtumą. Visgi 79-ąją minutę "Werder" žaidėjas J.Micoud įmušė dar vieną įvartį ir taip nulėmė varžybų baigtį.

Ilgai lauktą pirmąją pergalę Bundesligoje šį sezoną iškovojo "Stuttgart" ekipa - praėjusio sezono ketvirtosios vietos laimėtojai svečiuose 2-1 palaužė absoliučius lygos autsaiderius "Mainz". Pergalingą įvartį dramatiškame mače "Stuttgart" klubui 87-ąją minutę pelnė puolėjas M.Gomezas. Po šios pergalės "Stuttgart" pakilo į devintąją lygos poziciją.

Kitas susitikimas tarp "Wolfsburg" ir "Nurnberg" klubų baigėsi taikiai 1-1. Į priekį "Wolfsburg" išsiveržė jau 15-ąją minutę, po to, kai D.Klimowičius galva pasiuntė kamuolį į tinklą. Pirmojo kėlinio pabaigoje "Nurnberg" galėjo išlyginti rezultatą, tačiau po M.Cantaluppi smūgio iš dvidešimt metrų šeimininkus išgelbėjo skersinis.

Vis dėlto "Wolfsburg" klubui nepavyko išsaugoti persvaros ir iškovoti antrosios pergalės šiame sezone - iki susitikimo pabaigos likus žaisti dvi minutes po keitimo pasirodęs "Nurnberg" puolėjas M.Schrothas išlygino rezultatą ir padėjo savo klubui iškovoti tašką. Beje, įdomu tai, jog "Wolfsburg" futbolininkai jau beveik ketverius metus nėra iškovoję pergalės prieš "Nurnberg" ekipą.

Gana netikėtas rezultatas buvo užfiksuotas Hamburge - per pirmus keturis turus vos du taškus praradęs "Hamburger" klubas šįkart savo gerbėjų akivaizdoje nesugebėjo įveikti lygos naujokų "Eintracht" ir mačą baigė lygiosiomis 1-1. Po 86-ąją minutę D.van Buyteno įmušto įvarčio šeimininkai pirmavo, tačiau per likusį laiką apsiginti nesugebėjo ir vos dvi minutes aikštėjė praleidęs "Eintracht" žaidėjas C.Du-Ri paskutinę susitikimo minutę išlygino rezultatą.

Sėkmingas turas buvo ir kitiems Bundesligos naujokams "Koln" futbolininkams, kurie namuose 2-1 palaužė "Gladbach" ir iškovojo pergalę po dviejų nesėkmių iš eilės. Tuo tarpu antrąjį sezoną iš eilės Bundesligoje rungtyniaujantis "Arminia" sužaidė nulinėmis lygiosiomis su "Kaiserslautern" ir iškovojo penktąjį tašką per pastarąsias trejas varžybas.

Sekmadienį vykusiose varžybose "Bayer" komanda svečiuose 3-1 nugalėjo "Duisburg", oturnyrinės lentelės kaimynių "Schalke" ir "Hertha" ekipų susitikimas baigėsi be įvarčių. Verta paminėti, jog nuo 26 minutės "Schalke" žaidė dešimtyje, po to, kai už antrąją geltoną kortelę iš aikštės buvo išvarytas Gilberto.

5 turo statistika

"%c00256" 2 - 1 "%c00103"
12' [1 - 0] Lukas Podolski
30' [2 - 0] Björn Schlicke
81' [2 - 1] Oliver Neuville

"%c00209" 1 - 2 "%c00027"
76' [0 - 1] Jon Dahl Tomasson
77' [1 - 1] Nikolce Noveski
87' [1 - 2] Mario Gomez

"%c00210" 0 - 0 "%c00014"

"%c00024" 1 - 1 "%c00257"
85' [1 - 0] Daniel van Buyten
90' [1 - 1] Cha Du-Ri

"%c00011" 1 - 1 "%c00208"
15' [1 - 0] Diego Klimowicz
88' [1 - 1] Markus Schroth

"%c00016" 3 - 2 "%c00100"
8' [0 - 1] Ebi Smolarek
37' [1 - 1] Miroslav Klose
53' [2 - 1] Ivan Klasnic
69' [2 - 2] Ebi Smolarek
78' [3 - 2] Johan Micoud

"%c00001" 1 - 0 "%c00088"
9' [1 - 0] Martin Demichelis

"%c00015" 0 - 0 "%c00105"

"%c00258" 1 - 3 "%c00008"
31' [1 - 0] Klemen Lavric
37' [1 - 1] Juan
41' [1 - 2] Dimitar Berbatov
89' [1 - 3] Athirson