8 turas: "Rubin" įsitvirtino pirmoje vietoje © Eurofootball.lt
Šį savaitgalį Rusijoje buvo sužaistos eilinio 8-ojo turo rungtynės, po kurių vienvaldžiu čempionato lyderiu tapo "Tom" klubo nesėkme Samaroje pasinaudojęs "Rubin" klubas. Į pergalių kelią sugrįžo nugalėtojų titulą ginantis "CSKA", savo atgimimą toliau tęsia ir "Lokomotiv" bei "Spartak", o naujokai "Luch-Energia" ir "Spartak Nalchik" toliau pateikinėja siurprizus.

Pirmieji į aikštelę savaitgalį išbėgo Samaros “Krylja Sovetov” bei Tomsko “Tom” futbolininkai. Pirmasis kėlinys pasižymėjo gausybę progų prie “Tom” vartų, o tuo tarpu “Tom” futbolininkai bandė laimę atakuodami centru, tačiau kėlinys pasibaigė be įvarčių.

Antrajame kėlinyje šeimininkai Andrejaus Kančelskio (verta paminėti, jog šiam futbolininkui yra 37 metai) pagalba vis dėl to realizavo vieną iš savo sukurtų pavojingų progų. Svečiai po keturių minučių sugebėjo rezultatą išlyginti, tačiau tau buvo viskas ką jie šiose rungtynėse galėjo parodyti. Neužilgo pasižymėjo Samaros legionierius Marko Topičius, o rungtynėms besibaigiant jis dar uždirbo 11 m baudinį, kuris nebuvo realizuotas, tad rezultatu 2-1 nugalėjo šeimininkai.

Maskvoje susitiko šalies čempionas “CSKA” ir lygos vidutiniokas Permės “Amkar”. Svečiai šiame mače siekė bent lygiųjų, tačiau kiti siekiai buvo pas Maskvos “CSKA” futbolininkus, kurie ir nugalėjo rezultatu 2-0. Abu kartus pasižymėjo “CSKA” snaiperis Jo, kuris savo sąskaitoje jau turi 10 įvarčių.

Kitame turo mače susitiko Rostovo “Rostov” bei Ramenskojės “Saturn”. Pirmasis įvartis buvo pelnytas jau ketvirtąją susitikimo minutę, pasižymėjo “Saturn” legionerius iš Paragvajaus Freddy Bareiro. Puolime “Rostov” niekuo nepasižymėjo ir nesugebėjo sukurti kiek nors pavojingesnių momentų, o antrajame kėlinyje “Saturn” pelnė antrąjį įvartį ir nugalėjo rezultatu 0-2.

Centrinėje turo dvikovoje susitiko Maskvos “Lokomotiv” bei Sankt Peterburgo “Zenit”. Mačas labai sėkmingai prasidėjo šeimininkams ir praėjus vos dešimčiai minučių Dramane Traore bei Dmitrijaus Syčiovo įvarčių dėka “Lokomotiv” pirmavo rezultatu 2-0. 17-ąją mačo minutę intrigą galėjo sugražinti Aleksandras Keržakovas, bet jis nerealizavo 11 m baudinio.

Antrajame kėlinyje “Lokomotiv” nutarė išlaikyti esamą rezultatą ir atsitraukė atgal, tuo tarpu “Zenit” tokiai įvykių eigai nesipriešino. Viskas aišku tapo tuomet, kai už antrą geltoną kortelę iš aikštės buvo pašalintas “Zenit” gynėjas Martinas Škrtelis. Besibaigiant mačui komandos apsikeitė įvarčiais ir rezultatu 3-1 nugalėjo “Lokomotiv”.Atrodo, jog “Lokomotiv” garvežys pradeda įsibėgėti, o štai “Zenit” išgyvena krizę po vyriausiojo trenerio V.Petrželos pasitraukimo.

Vladivostoke susitiko vietos “Luch-Energia” bei Jaroslavlio “Shinnik”. Sušlapusi aikštė neleido demonstruoti akiai gražaus futbolo, nors kiek besistengtų abiejų komandų futbolininkai. Vienintelis įvartis į “Shinnik” vartus buvo pelnytas antrajame kėlinyje po baudos smūgio. Rezultatu 1-0 nugalėjo “Luch” komanda, kuriai tai buvo antroji pergalė Rusijos “Premier” lygoje.

Kazanėje susitiko vietos “Rubin” bei Maskvos “Moskva”. Paprastai Kazanėje Maskvos komandoms prastai sekasi, ne išimtis buvo ir “Moskva” - Atakuoti šios komandos futbolininkams nelabai sekėsi, tad jie laimę bandė tolimais smūgiais, kurie rezultato nedavė - pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių.

Antrajame kėlinyje “Rubin” sudėtyje pasirodė mačo su “CSKA” didvyris Aleksandras Bucharovas, kuris 67-ąją rungtynių minutę pelnė pirmąjį komandos įvartį, o mačui besibaigiant įmušė ir antrąjį. Rezultatu 2-0 “Rubin” laimėjo prieš “Moskva” ir tapo vienvaldžiu turnyrinės lentelės lyderiu.

Maskvos “Spartak” su laikinuoju treneriu priešakyje susitiko su Maskvos “Torpedo”, kuris niekaip neatranda savo žaidimo ir atrodo, kad jam šiemet turės kovoti tik dėl išlikimo.

Žaidimas pirmojo kėlinio pradžioje atrodė chaotiškas. “Torpedo” lyg bijodamas atakuoti rezgė pozicines atakas ir tik įpusėjus kėliniui žaidimas kiek pagyvėjo. Pirmasis įvartis buvo įmuštas 34-ąją minutę, kai iš krašto Vladimiras Bystrovas atidavė perdavimą į baudos aikštelę, kamuolį gavęs Radoslavas Kovačas akimirksniu surado Nikita Baženovą, šis smūgiavo į vartus, ir nors pirmu bandymu pataikė į skersinį, suspėjo atšokusį kamuolį pasiųsti į vartus. Po įvarčio “Spartak” sukūrė dar keletą pavojingų išpuolių, tačiau įvarčio nepelnė.

Antrasis kėlinys prasidėjo “Spartak” atakomis ir tik besibaigiant mačui aikštės šeimininkai sugebėjo įmušti antrąjį įvartį, o tuo tarpu “Torpedo” žaidėjams puolime nesisekė ir praleidę antrąjį įvartį jie susitaikė su pralaimėjimu. Rezultatu 2-0 pergalę šventė “Spartak”.

Paskutiniame turo mače susitiko Nalčiko “Spartak” bei Maskvos “Dinamo”. Šeimininkai po vienintelio Aleksandro Šešukovo įvarčio antrojo kėlinio viduryje nugalėjo rezultatu 1-0 ir toliau stebina savo pasirodymais elitinėje lygoje, tuo tarpu "Dinamo" ekipai tai buvo eilinė nesekmė šį sezoną ir klubas nukrito į paskutinę turnyrinės lentelės vietą.

8 turo statistika

“%c00113” 2 – 1 “%c00221”
54’ [1 - 0] Andrej Kančelskis
58’ [1 - 1] Andrej Diomkin
71’ [2 - 1] Marko Topič

84’ A.Gusin (“Krylja Sovetov”) nerealizavo 11 m baudinio.

E. Raziulis (“Krylja Sovetov”) rungtynėms registruotas nebuvo, o A.Skerla (“Tom”) registruotas buvo, tačiau aikštėje nepasirodė.

“%c00072” 2 – 0 “%c00120”
12’ [1 - 0] Jo
75’ [2 - 0] Jo

73’ A.Lavrik (“Amkar”) už antrą geltoną kortelę buvo pašalintas iš aikštės.

D.Šemberas (“CSKA”) žaidė nuo 68-osios minutės.

“%c00115” 0 – 2 “%c00111”
4’ [0 - 1] Fredi Bareiro
58’ [0 - 2] Aleksej Jeriomenko

49’ Iso Kanienda (“Rostov”) už antrą geltoną kortelę buvo pašalintas iš aikštės.

R.Džiaukštas (“Saturn”) žaidė visas rungtynes, o E.Česnauskis (“Saturn”) aikštėje pasirodė 57-ąją minutę.

“%c00075” 3 – 1 “%c00073”
4’ [1 - 0] Dramane Traore
10’ [2 - 0] Dmitriy Sychiov
89’ [3 - 0] Dmitriy Loskov
90’ [3 - 1] Igor Denisov (11 m)

17’ A.Kerzhakov (“Zenit”) nerealizavo 11 m baudinio.

80’ M.Škrtel (“Zenit”) pašalintas iš aikštės.

E.Majus (“Zenit”) rungtynėms registruotas nebuvo.

“%c00287” 1 – 0 “%c00076”
58’ [1 - 0] Aleksand Sheshukov

“%c00074” 2 – 0 “%c00118”
67’ [1 - 0] Aleksandr Bucharov
90’ [2 - 0] Aleksandr Bucharov

“%c00114” 2 – 0 “%c00112”
34’ [1 - 0] Nikita Bazhenov
86’ [2 - 0] Roman Pavliuchenko

I.Dedura (“Spartak”) rungtynėms registruotas nebuvo.

“%c00286” 1 – 0 "%c00110"
84’ [1 - 0] Sergej Serdiukov

Ž.Karčemarskas (“Dinamo”) rungtynėms registruotas buvo, tačiau aikštėje nepasirodė.