"A lygoje" - juoda diena šeimininkams © Eurofootball.lt
Pasibaigus trumpai pertraukai dėl tarptautinių draugiškų rungtynių antradienį pratęstos kovos Lietuvos pirmenybėse. 12-ojo "A lygos" turo rungtynės buvo itin nesėkmingos šeimininkams - nei viena namuose žaidusi komanda neiškovojo pergalės ir trys iš jų patyrė pralaimėjimus nepaisant to, kad visi klubai pelnė bent po vieną įvartį.

Įnirtingiausias dienos mačas vyko Vilniuje, kur sostinės derbyje eilinį kartą susikovė "Žalgiris" ir "Vilnius". Pirmasis mačo kėlinys baigėsi taikiai, tačiau antrasis klostėsi nervingai ir 80 minutę varžovų gynybą pagaliau pralaužė ir savo komandą į priekį "Vilniaus" brazilas Mulleris. Visgi žalgiriečiai kovėsi iki galo ir paskutinę minutę rezultatą išlygino Igoris Morinas, o susitikimui pasibaigus įtampos neišlaikė ir raudoną kortelę gavo "Vilniaus" vartininkas Maciejus Kijewskis.

Sensacingai rungtynės prasidėjo Kaune - vienas lygos autsaiderių formalus susitikimo šeimininkas Kėdainių "Nevėžis" 5 minutę po Mariaus Činiko smūgio išsiveržė iš priekį prieš "Kauną", tačiau jau po poros minučių rezultatas tapo lygus, o įvarčiais pirmojo ir antrojo kėlinio pabaigose pergalę kauniečiams įtvirtino Ričardas Beniušis ir Edinas Pehličius.

Marijampolėje vietos "Sūduva" neatsilaikė prieš kitą pretendentą į čempionų titulą Panevėžio "Ekraną". 15 minutę svečiai pirmavo, kai įvartį į savo vartus įsimušė Mantas Samusiovas, ir nors po pertraukos Karoliui Jasaičiui buvo pavykę atstatyti lygiąsias, per 11 minučių vienas po kito įmušė Arūnas Klimavičius, Egidijus Varnas bei Povilas Lukšys ir "Ekranas" iškovojo pergalę įtikinama persvara.

Vis labiau atsigauna Klaipėdos "Atlantas" - pamario klubų susitikime uostamiesčio ekipa šį kartą įveikė "Šilutė". Nugalėtojams įvarčius pelnė legionieriai Jevgenijus Poliakovas ir Maksimas Morozovas, o pagudos įvartį absoliučios lygos autsaiderės "Šilutės" gretose įmušė Mindaugas Grigalevičius.

Po šios pergalės "Atlantas" dalijasi 3-4 vietas su Vilniaus "Vėtra", kuri vėliausiose dienos rungtynėse savo aikštėje nesugebėjo nugalėti "Šiaulių" komandos. "Vėtra" pirmavo po 31 minutę Aido Preikšaičio realizuoto 11 metrų baudinio, bet fortūna šiame ture gynėjų nelydėjo ir antrojo kėlinio viduryje Nerijus Sasnauskas įsimušė sau ir nulėmė tai, kad mačas baigėsi lygiosiomis.

12 turo rezultatai

Vilniaus "Žalgirio" stadionas, 860 žiūrovų
Teisėjas - Viktoras Chileckis
"Žalgiris" 1 - 1 "Vilnius"
80` [0 - 1] Muller Silva
90` [1 - 1] Igoris Morinas

93` Maciej Kijewski ("Vilnius") pašalintas iš aikštės

"Žalgiris": Šetkus; Gražiūnas, Aleksa, Žekonis (54` Miliškevičius), I.Steško; Lemežis, Poderis, Puotkalis (81` Mižigurskis), Choruži; Morinas, Labukas

"Vilnius": Kijewski; Grudzinskas, Rodnei, Artiomovas, Mrowiec; Lukša, Radavičius, Everton, Ražanauskas, Jovino (46` Jeršovas (87` Rinaldo)); Muller (88` Sokolovas)

"Nevėžis" 1 - 3 "Kaunas"
5` [1 - 0] Marius Činikas
7` [1 - 1] Rolandas Slepakovas (į savo vartus)
40` [1 - 2] Ričardas Beniušis
85` [1 - 3] Edin Pehlič

"Sūduva" 1 - 4 "Ekranas"
15` [0 - 1] Mantas Samusiovas (į savo vartus)
51` [1 - 1] Karolis Jasaitis
64` [1 - 2] Arūnas Klimavičius
69` [1 - 3] Egidijus Varnas
75` [1 - 4] Povilas Lukšys

"Šilutė" 1 - 2 "Atlantas"
38` [0 - 1] Evgenij Poliakov
77` [0 - 2] Maksim Morozov
87` [1 - 2] Mindaugas Grigalevičius

"Vėtra" 1 - 1 "Šiauliai"
31` [1 - 0] Aidas Preikšaitis (11m.)
69` [1 - 1] Nerijus Sasnauskas (į savo vartus)