Apžvalga: Anglija - Ekvadoras © Eurofootball.lt
Pasaulio čempionate tęsiasi lemiamų kovų metas. Tarp šešiolikos stipriausių planetos rinktinių patekusio Ekvadoro jau aštuntfinalyje laukia itin sunkus išbandymas – ambicijų laimėti prestižinį trofėjų neslepianti, nors kol kas ne patį geriausią žaidimą demonstruojanti Anglijos komanda.

Anglija – Ekvadoras
Vieta: Gottlieb-Daimler stadionas, Štutgartas
Laikas: birželio 25 diena, sekmadienis. 18:00 (Lietuvos laiku)
Teisėjas: Frank De Bleeckere (Belgija)

Tarpusavio susitikimai

Anglija ir Ekvadoras tarpusavyje yra žaidę tik kartą, draugiškas rungtynes prieš 1970 metų Pasaulio čempionatą. Tąkart anglai Ekvadoro sostinėje Kite įveikė savo varžovus rezultatu 2-0.

Grupės varžybos

Anglija

Nors anglai grupės varžybose pasiekė pakankamai solidžius rezultatus - 1-0 įveikė Paragvajų, 2-0 Trinidadą ir Tobagą bei sužaidė lygiosiomis 2-2 su švedais – pagrindo nerimauti yra. Rinktinės, iš kurios visi tikisi tik čempionų titulo, žaidimas kol kas nuvylė ir aršiausius sirgalius, ir neutralius žiūrovus.

Pasaulio čempionatą komanda pradėjo fantastiškai – pirmųjų rungtynių 4 minutę paragvajietis Carlosas Gamarra nukreipė kamuolį į savo vartus ir anglai pirmavo. Tačiau tai, neskaitant kelių pavojingesnių smūgių iš toli, buvo viskas, ką Anglijos rinktinė sukūrė tą vakarą. Nors pagyrimo vertoje gynyboje spragų buvo mažai, tačiau puolimas buksavo ir pavojingų progų prie Paragvajaus vartų buvo per mažai.

Šiaip taip išplėšę 3 taškus futbolininkai susilaukė daug aštrių kritikos strėlių iš žiniasklaidos ir ekspertų pusės. Ne nuošalyje liko ir vyriausiasis treneris Svenas Goranas Erikssonas, kaltintas blogais keitimais ir pernelyg atsargiu žaidimu antrajame kėlinyje. Visi pesimistai ir kritikai galėjo būti nutildyti antrajame mače, kur futbolo gimtinės atstovų laukė vos daugiau nei milijoną gyventojų turinčios mažosios Trinidado ir Tobago valstybėlės atstovai.

Tačiau šios rungtynės vos nesibaigė tragiškai – anglai 83 minutes nesugebėjo pelnyti nei vieno įvarčio, o pirmojo kėlinio pabaigoje Johnas Terry tik vargais negalais atmušė kamuolį nuo savo vartų linijos. Tragedija – šis žodis buvo ant liežuvio galo kone kiekvienam Anglijos rinktinės gerbėjui. Visgi, rezultato prasme, reikalai pasitaisė – įvartį likus žaisti 7 minutes pelnė Peteris Crouchas, o per tiesėjo pridėtą laiką pasižymėjo Stevenas Gerrardas. 2-0, tačiau kritikos banga ne tik nenurimo, bet ir dar labiau stiprėjo.

Trečiajame mače Anglijos, tuomet jau užsitikrinusios vietą aštuntfinalyje, laukė jau kur kas solidesnis varžovas – Švedija. Rungtynes Erikssono auklėtiniai pradėjo atsipalaidavę, žaidime atsirado lengvumas ir kūryba. To rezultatas – 1-0 anglų naudai ir didėjantis iki minimumo po pirmųjų rungtynių sumažėjęs optimizmas.

Visgi ir tą vakarą anglams nebuvo lemta parodyti savo tikrojo potencialo. Antrajame kėlinyje švedai visiškai perėmė iniciatyvą, daug atako ir pasiekė savo – rezultatą išlygino Marcusas Allbackas. Tiesiog fatališkai blogai Anglijos rinktinė gynėsi varžovams bandant realizuoti standartines padėtis – kampinius arba baudos smūgius. Bene po kiekvieno tokio epizodo antrajame kėlinyje sekdavo pavojingas smūgis ir tik nenusisukusi fortūna padėjo anglams nepraleisti dar kelių įvarčių.

Galiausiai Anglija surengė kontrataką ir Stevenas Gerrardas pasiuntė kamuolį į varžovus vartus. Bet, ko gero, teisybė triumfavo – besibaigiant rungtynėms Henrikas Larssonas išlygino rezultatą ir, ekspertų teigimu, išplėšė pelnytas lygiąsias. Nors prieš artėjantį aštuntfinalį Anglija yra laikoma favorite, pirmosios trys rungtynės įrodė, jog ši rinktinė dar nepasiekė geriausios savo sportinės formos ir kol kas yra pernelyg trapi tam, kad būtų vadinama pretendente į nugalėtojų titulą. Ekvadoras turi šansą laimėti, o anglų laukia sunkus išbandymas – klysti nebegalima.

Ekvadoras

Kur kas sėkmingiau grupės varžybose rungtyniavo Ekvadoras. Jau pirmajame mače Pietų Amerikos atstovai pelnytai rezultatu 2-0 įveikė lenkus. Tiesa, mūsų kaimynai net dukart sudrebino varžovų vartų skersinį, tačiau įvarčio pasiekti nesugebėjo.

„Tai diena, kurią turime švęsti,- istorine pergale pavadinta sėkme džiaugėsi Ekvadoro treneris Fernando Suarezas. – Neatvykome čia pasižiūrėti kaip žaidžia kiti ir dabar mūsų tikslai tik didėja“.

Ir kitame mače Ekvadoras įrodė, jog šiame čempionate gali pasiekti daug – Kosta Rika buvo sutriuškinta rezultatu 3-0. Po šios pergalės ekvadoriečiai užsitikrino vietą antrajame etape ir dar ketino pakovoti dėl pirmosios vietos su galingai rungtyniaujančia Vokietija, bet...

Ir vėl 3-0 – tik šį sykį varžovų naudai. Po dviejų įspūdingų pergalių ekvadoriečiai nesugebėjo rimčiau pasipriešinti čempionato šeimininkams. Sakoma, jog medaus statinę sugadina šaukštas deguto. Visgi mažai ką turnyrine prasme lėmusi nesėkmė, pasak žaidėjų, nepalaužė jų pasitikėjimo savo jėgomis, todėl anglai negali tikėtis lengvo grobio ketvirtfinalyje.

Naujienos

Anglija

Futbolo gimtinės atstovai, į Vokietiją atsivežę vos keturis puolėjus, šiame mače turės verstis be Michaelo Oweno. 26 metų futbolininkas rungtynėse su Švedija patyrė sunkią kelio traumą ir aikštėje nepasirodys bent kelis mėnesius.

Dėl to Svenui Goranui Erikssonui iškilo dilema – naudoti įprastą taktiką 4-4-2 su Peteriu Crouchu ir Wayne‘u Rooney atakos smaigalyje, ar puolimo grandyje naudoti tik pastarąjį puolėją ir žaisti 4-5-1, saugui Stevenui Gerrardui suteikiant daugiau laisvės atakuojant.

Neatmetama galimybė, jog aikštėje progą pasirodyti turės ir septyniolikmetis talentas Theo Walcottas, turintis galimybę tapti antru jauniausiu visų laikų Pasaulio čempionato žaidėju.

Be M.Oweno, problemų dėl traumų turi gynėjai Rio Ferdinandas bei Garry Nevile‘as. Pastarasis dėl šlaunies sužeidimo praleido dvi paskutiniąsias grupės rungtynes, o Ferdinandas buvo priverstas palikti aikštę antrojo rungtynių su Švedija kėlinio pradžioje.

Tiesa, atlikus tyrimus paaiškėjo, jog Rio Ferdinandas turėtų pasirodyti startinėje sudėtyje. Tuo tarpu vietoj traumuoto G.Neville`o dešiniajame gynybos krašte nepatikimai žaidusį Jamie Carragherį turėtų pakeisti Owenas Hargreavesas, o pastarąjį aikštės viduryje greičiausiai „pavaduos“ Michaelas Carrickas.

Ekvadoras

Rinktinės treneris Luisas Fernando Suarezas sulaukė Ekvadoro federacijos pagyrimo ir naujo kontrakto pasiūlymo – kolumbiečiui siūloma pratęsti sutartį dar ketveriems metams.

„Dabar neleisiu mintims nukrypti nuo Pasaulio čempionato, nes esu susikoncentravęs darbui“,- sakė vėliau sprendimą priimsiantis Suarezas.

Problemų dėl traumų ekvadoriečiai neturi – nors mače su Vokietija nerungtyniavo keli pagrindinės sudėties žaidėjai, tai buvo taktinis, o ne priverstinis rinktinės stratego sprendimas. Beje, dėl šio pasirinkimo Suarezas susilaukė nemažai Ekvadoro spaudos kritikos, kadangi tai, anot žurnalistų, buvo pagrindinė skaudaus pralaimėjimo vokiečiams priežastis.

Nuomonės

Anglijos rinktinės treneris Svenas-Goranas Erikssonas prieš rungtynes su Ekvadoru nusiteikęs optimistiškai: „Aš visada esu optimistas. Manau, kad mes laimėsime.“

„Žodis „jei“ prieš rungtynes neegzistuoja. Tik po rungtynių. Mes žaisime gerą futbolą, mes laimėsime ir tiek. Aš niekada negalvoju apie pralaimėjimą, – įsitikinęs savo auklėtinių pergale šnekėjo strategas. - Aš esu tvirtai įsitikinęs, kad prieš Ekvadorą žaisime geresnį futbolą negu pirmose trijose rungtynėse.“

Erikssonas pripažino, kad jo komanda jau ruošėsi galimai vienuolikos metrų baudinių serijai.

„Futbolo terminais šnekant, tai yra gyvybės arba mirties situacija. Tai yra ypatingai įdomu.“

„Jeigu reikės mušti vienuolikos metrų baudinius, mes negalėtume būti geriau pasiruošę negu jau esame.“

„Mes treniravomės mušti baudinius daugiau ar mažiau kiekvienoje treniruotėje ir jeigu kas nors nutiks, geriau pasiruošti nei esame, jau neįmanoma.“ – įsitikinęs anglų treneris.

Ekvadoro treneris Luisas Fernando Suarezas tiki savo rinktinės galimybe pasipriešinti anglams, bet tik tada, jei jiems pavyks sustabdyti Wayne‘ą Rooney.
„Mes turime atkreipti į jį dėmesį, nes jis gali pakeisti rungtynes kiekvienu momentu.“

„Jis yra labai greitas ir yra sunku sustabdyti jo judėjimą su kamuoliu, ar be jo.“

„Jeigu jie žais kaip iki šiol, mes galime nugalėti.“ – tikisi Suarezas.

Nors Anglijos rinktinės pasirodymai šiame čempionate kol kas nėra įspūdingi, Ekvadoro strategas pripažįsta, jog varžovai gali pagerinti savo žaidimą.

„Su tokiais talentingais žaidėjais visada galima tikėtis iš jų gerų rungtynių. Brazilija pirmose dvejose rungtynėse buvo gana tylūs, tačiau pagerino žaidimą rungtynėse su Japonija“ – gero anglų žaidimo tikisi Suarezas.

Ko galima tikėtis rungtynėse

Atkrintamosiose varžybose viską lemia vienos rungtynes, todėl abi komandos atiduos visas jėgas ir padarys viską, kad nugalėtų. Daug kas priklauso nuo to, ar sugebės Ekvadoro rinktinė atsitiesti po pralaimėjimo Vokietijai ir ar anglai pagaliau pradės žaisti taip, kaip iš jų yra tikimasi. Jeigu abi komandos žais kaip žaidė grupės varžybose, nugalėtoją nuspėti nebus lengva. Visgi, šios dvikovos favoritais yra laikomi anglai ir jų nesėkmė aštuntfinalyje būtų didelis šio čempionato netikėtumas.