Argentina baudinių serijoje įveikė Meksiką © Eurofootball.lt
Konfederacijų taurėje paaiškėjo antrasis finalininkas - juo tapo Argentinos nacionalinė rinktine, 11 metrų baudinių serijoje įveikusi Meksiką, ir iškovojusi galimybę trečiadienį dėl turnyro nugalėtojų titulo susigrumti su Brazilija.

Meksika 1 - 1 Argentina
(11 metrų baudiniai 5-6)
105' [1 - 0] Carlos Salcido
110' [1 - 1] Luciano Figueroa

90' Javier Pedro Saviola (Argentina), Rafael Marquez (Meksika) pašalinti iš aikštės

Rungtynių, kurios buvo paskirtos prieš du metus Konfederacijų taurės metu mirusiam Marcui Vivien-Foe, pirmajame kėlinyje abi komandos apsikeitė pavojingais išpuoliais, o arčiausiai įvarčio likus dviems minutėms buvo Argentina, tačiau J.Sorinui permetus vartininką nuo linijos kamuolį išmušė G.Pineda.

Antrajame kėlinyje sužaidus devynias minutes Meksikai nepasisekė, kai natūralizuotas brazilas Zinha po puikaus smūgio iš 20-ies metrų pataikė į virpstą. Netrukus atakavo Argentina, tačiau F.Coloccini smūgį galva atmušė vartininkas O.Sanchezas.

Abi komandos šiose negailėjo varžovų, žaidė kietai, ir paskutinę minutę už dvi grubias pražangas gavo po raudoną kortelę - iš pradžių už J.Saviola "iškirto" kamuolio jau neturėjusį Pinedą, o už kelių akimirkų R.Marquezas užsidirbo antrą geltoną kortelę už P.Aimaro nugriovimą. Įdomu tai, kad iki šiol turnyre nei vienas žaidėjas nebuvo pašalintas iš aikštės.

Gana nuobodokų rungtynių pagrindinis laikas baigėsi be įvarčių, taigi buvo žaidžiamas pratęsimas. Pirmajame kėlinuke komandos stengėsi daugiau gintis, bet nepaisant to vienoje kontratakų Meksikai pavyko išsiveržti į priekį - C.Salcido prasiveržė kraštu ir jo smūgiuotą kamuolys pataikęs į Coloccinio koją įskriejo į vartus.

Antrasis kėlinukas prasidėjo Argentinos išpuoliu, ir pačią pirmą minutę šimtaprocentės progos neišnaudojo L.Figueroa, po Riquelme perdavimo smūgiavęs ne į tuščius vartus, o tiesiai į toliau stovėjusį meksikiečių vartininką.

Vis dėlto Figueroa įvartį pavyko pelnyti 110 minutę, kai gavęs perdavimą baudos aikštelėje jis prastumė kamuolį pro gynėją ir tarp vartininko kojų. Pratęsimas taip pat baigėsi lygiosiomis, ir nugalėtoją ekipos turėjo išsiaiškinti 11 metrų baudinių serijoje.

Pirmieji aštuoni baudiniai buvo tikslūs, devintą atsistojęs mušti Pineda pademonstravo šaltus nervus ir stilingai permetė kamuolį į vartus, nesuklydo ir toliau smūgiavęs J.Sorinas, tad rezultatas tapo lygus 5-5. Tada R.Osorio smūgį atmušė vartininkas G.Luxas, o toliau sekė taiklus E.Cambiasso smūgis.

Argentina laimėjo baudinių seriją 6-5 ir iškovojo dramatišką pergalę pusfinalyje. Taigi Konfederacijų taurės finale susitiks dvi prieš turnyrą favoritėmis laikytos rinktinės, nuolatinės varžovės savo žemyne - Pasaulio čempionė Brazilija ir Pietų Amerikos vicečempionė Argentina.