Baigėsi UEFA taurės grupių etapas © Eurofootball.lt
UEFA taurės turnyre ketvirtadienį baigėsi grupių etapo varžybos - paskutiniame ture daug geriau sekėsi šeimininkams, iš kurių tik viena komanda neiškovojo pergalės ir turėjo tenkintis lygiosiomis. Paskutines septynias vietas šešioliktfinalyje išsidalino "Monaco", "Hamburger", "Slavia", "Espanyol", "Palermo", "Lens" ir "Hertha" klubai.

Įdomiausiai ketvirtasis turas klostėsi C grupėje, kur į du likusius kelialapius į šešioliktfinalį labai realiai pretendavo trys komandos. Itin dramatiškai klostėsi mačas Prancūzijoje tarp "Lens" ir Genujos "Sampdoria" vienuolikių.

Nors šeimininkai pirmavo po Olivier Thomerto įvarčio, svečių ekipos puolėjas Francesco Flachi vėliau išlyino rezultatą, kuris jau tenkino italų ekipą. Vis dėlto, kaip jau ne kartą parodė šis turnyras, negalima apie nieką spręsti iki galutinio teisėjo švilpuko - paskutinę varžybų minutę po keitimo aikštėje pasirodęs tunisietis Issamas Jemaa išplėšė pergalę ir kelialapį į sekantį etapą savo komandai bei eliminavo "Sampdoria" klubą.

Tuo tarpu kitame mače nulinių lygiųjų užteko Berlyno "Hertha" ir Bukarešto "Steaua" ekipoms - vokiečiai aplenkė "Sampdoria" komandą ir užėmė trečiąją vietą, jau anksčiau vietą kitame etape užsigarantavę rumunai laimėjo grupę, o "Lens" liko antras.

Kurios dvi komandos žengs į šešioliktfinalį nebuvo aišku ir B grupėje, tačiau ten susitikimai susiklostė be didesnės intrigos. Barselonos "Espanyol" savo aikštėje po 83 minutę Mauricio Pochettino pelnyto įvarčio ir užėmė antrą poziciją, o pirmą vietą užsitikrino "Palermo", taip pat namuose pasiekęs įtikinamą pergalę trijų įvarčių persvara prieš "Brondby". Du įvarčius nugalėtojų gretose įmušė Leandro Rinaudo, vieną kartą pasižymėjo Stephenas Makinwa. Paskutinį, trečią kelialapį į kitą etapą iš grupės pasiemė paskutiniame ture nežaidęs Maskvos "Lokomotiv".

Ketvirtuoju Prancūzijos klubu, patekusiu į šešioliktfinalį iš grupių, tapo "Monaco", namuose nugalėjęs Sofijos "CSKA" ekipą. Šeimininkus į priekį išvedė saugas Olivier Kapo, vėliau rezultatą padvigubino Sebastienas Squillacci, o paguodos įvartį svečiams pelnė Petaras Dimitrovas. Antrą poziciją A grupėje užėmė "Hamburger", savo aikštėje įveikęs Prahos "Slavia" komandą, kuriai pralaimėjimo rezultatu 0-2 užteko, kad turnyrinėje lentelėje pagal įvarčių santykį aplenktų Stavangero "Viking" ekipą.

D grupėje kova vyko tik dėl pirmosios vietos - ją laimėjo "Middlesbrough", tik rungtynių pabaigoje palaužęs Lovečo "Litex" pasipriešinimą. Du įvarčius, vieną iš jų puikiu smūgiu į viršutinį vartų kampą iš 20 metrų, pelnė anglų komandos legionierius iš Italijos Massimo Maccarone. Vienodai taškų su "Middlesbrough" surinko, tačiau pagal įvarčių skirtumą antra pozicija turėjo tenkintis Alkmaaro "AZ", kuris minimalia persvara laimėjo prieš Ciūricho "Grasshopers".

Be iš grupių patekusių 24 komandų, šešioliktfinalio atkrintamosiose varžybose taip pat žais ir aštuonios Čempionų lygos grupėse trečiąsias vietas užėmusios ekipos. Šešioliktfinalio susitikimai vyks vasario 15-16 ir 23 dienomis.

A grupė
"Monaco" 2 - 1 Sofijos "CSKA"
45` [1 - 0] Olivier Kapo
75` [2 - 0] Sebastien Squillacci
83` [2 - 1] Petar Dimitrov

"Hamburger" 2 - 0 Prahos "Slavia"
9` [1 - 0] Sergej Barbarez
57` [2 - 0] Emile Mpenza

28` Matus Kozacik ("Slavia") pašalintas iš aikštės

1. "Monaco" 4 3 0 1 6-2 9
2. "Hamburger" 4 3 0 1 5-2 9
3. Prahos "Slavia" 4 1 1 2 6-8 4
4. Stavangero "Viking" 4 1 1 2 3-6 4
5. Sofijos "CSKA" 4 1 0 3 5-7 3

B grupė
Barselonos "Espanyol" 1 - 0 P.Tikvos "Maccabi"
83` [1 - 0] Mauricio Pochettino

88` Shay David ("Maccabi") pašalintas iš aikštės

"Palermo" 3 - 0 "Brondby"
26` [1 - 0] Stephen Ayodele Makinwa
45` [2 - 0] Leandro Rinaudo
88` [3 - 0] Leandro Rinaudo

45` Thomas Rytter ("Brondby") pašalintas iš aikštės

"Lens" 2 - 1 Genujos "Sampdoria"
10` [1 - 0] Olivier Thomert
23` [1 - 1] Francesco Flachi
90` [2 - 1] Issam Jemaa

Berlyno "Hertha" 0 - 0 Bukarešto "Steaua"

"Middlesbrough" 2 - 0 Lovečo "Litex"
80` [1 - 0] Massimo Maccarone
86` [2 - 0] Massimo Maccarone

Alkmaaro "AZ" 1 - 0 Ciūricho "Grasshoppers"
70` [1 - 0] Danny Koevermans

1. "Middlesbrough" 4 3 1 0 6-0 10
2. Alkmaaro "AZ" 4 3 1 0 5-1 10
3. Lovečo "Litex" 4 2 0 2 4-5 6
4. Dnipropetrovsko "Dnipro" 4 1 0 3 4-9 3
5. Ciūricho "Grasshoppers" 4 0 0 4 3-7 0

Į šešioliktfinalį pateko

Grupių laimėtojai: "Monaco" (Prancūzija), "Palermo" (Italija), Bukarešto "Steaua" (Rumunija), "Middlesbrough" (Anglija), "Strasbourg" (Prancūzija), "Marseille" (Prancūzija), Bukarešto "Rapid" (Rumunija), "Sevilla" (Ispanija).

Antras vietas užėmusios komandos: "Hamburger" (Vokietija), "Espanyol" (Ispanija), "Lens" (Prancūzija), Alkmaaro "AZ" (Olandija), "Roma" (Italija), Sofijos "Levski" (Bulgarija), Donecko "Shakhtar" (Ukraina), Sankt Peterburgo "Zenit" (Rusija).

Trečias vietas užėmusios komandos: Prahos "Slavia" (Čekija), Maskvos "Lokomotiv" (Rusija), Berlyno "Hertha" (Vokietija), Lovečo "Litex" (Bulgarija), "Basel" (Šveicarija), "Heerenveen" (Olandija), "Stuttgart" (Vokietija), "Bolton" (Anglija).

Iš Čempionų lygos iškritusios komandos: "Brugge" (Belgija), "Thun" (Šveicarija), "Udinese" (Italija), "Lille" (Prancūzija), Gelzenkircheno "Schalke" (Vokietija), Trondheimo "Rosenborg" (Norvegija), Sevilijos "Betis" (Ispanija), Bratislavos "Artmedia" (Slovakija).