Visos rungtynės
Kurią komandą palaikysite UEFA Čempionų lygoje?
  • "Barcelona"
  • Turino "Juventus"
  • Madrido "Real"
  • Miuncheno "Bayern"
  • Paryžiaus "Saint Germain"
  • "Liverpool"
  • "Manchester City"
  • Madrido "Atletico"
  • Londono "Chelsea"
  • Kitą

Visos apklausos

Beviltiškai žaidusi Lietuvos jaunimo rinktinė buvo sutriuškinta Danijoje


2017-09-05 21:19:24 Danija Lietuva U-21

Po dviejų triuškinamų Lietuvos vyrų futbolo rinktinės pralaimėjimų iš eilės pasaulio čempionato atrankoje, dar skaudesnę pamoką gavo Lietuvos jaunimo iki 21-erių metų rinktinė, kuri sužaidė Europos čempionato atrankos rungtynes Danijoje.

Lietuviai varžovams pralaimėjo net 0:6, o persvara galėjo būti dar didesnė, nes priešininkai neišnaudojo galimybės pasižymėti iš 11 metrų baudinio. Jau po pirmojo kėlinio vilčių iškovoti taškų rinktinė neturėjo – varžovai jau turėjo trijų įvarčių persvarą.

Ne ką geriau po rungtynių atrodė ir mačo statistika: vos kartą smūgiuoti pabandę lietuviai nė karto nepatikrino varžovų vartininko budrumo, o danai iš viso atliko net 26 smūgius. Didelę persvarą varžovai turėjo ir pagal keltus kampinius (12 prieš 1) bei kamuolio kontrolę (63% prieš 37%).

Lietuvos jaunimo rinktinei tai buvo pirmasis pralaimėjimas šiame atrankos cikle. Prieš tai pirmosiose rungtynėse jie namuose 3:0 įveikė Farerų salų bendraamžius.


Rungtynių pradžia Lietuvai nežadėjo nieko gero po to, kai danai primetė savo žaidimą ir keliais pavojingais perdavimais į baudos aikštelę  išbandė vartininko Edvino Gertmono budrumą.

17 minutę E. Gertmonas atrėmė Joachimo Anderso galingą šūvį iš tolimos distancijos, o po kelių minučių Philipas Bilingas susikūrė vietos smūgiui ir klastingai smūgiavo iš už baudos aikštelės prieigų, bet lietuvių vartininkas buvo vėl savo vietoje.

22 minutę į lietuvių vartus buvo skirtas vienuolikos metrų baudinys po to, kai arbitras įžvelgė Sigito Olberkio pražangą kovoje prieš varžovą baudos aikštelėje.Bet prie kamuolio stojęs Marcusas Ingvertsenas nesugebėjo realizuoti savo galimybės ir smūgiavo virš vartų.

28 minutę Danijai pavyko išsiveržti į priekį, kai Rasmusas Nissenas baudos aikštelės dešiniajame krašte gavo kamuolį ir galėjo netrukdomas smūgiuoti. Savo progos jis nepraleido ir atliko tikslų šūvį kairįjį kampą.

Nepraėjus minutei, danams pavyko vėl sukelti pavojų baudos aikštelėje ir jie dar kartą nuginklavo E. Gertmoną – šį kartą Robertas Skovas nepaliko vilčių lietuviui smūgiu iš arti.

Kėliniui einant į galą Daniją pelnė trečią įvartį – M. Ingvartsenas pataikė į virpstą, o prie kamuolio pirmasis suskubęs R. Nissenas pataisė komandos draugo smūgį sėkmingai.

Po pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė – Danija dominavo aikštėje, o Lietuvai sunkiai sekėsi sukurti pavojų prie oponentų vartų. 55 minutę danai pelnė ketvirtą įvartį, kai po perdavimo iš krašto R. Skovas prie artimojo virpsto vienu lietimu iš arti tiksliai smūgiavo į vartus.

Priešnuodžių šeimininkų gynybai C. Falcho vadovaujamai komandai rasti taip ir nepavyko. 80 minutę M. Ingvertsenas ištaisė savo klaidą vienuolikos metrų baudinio situacijoje ir kontratakoje pelnė įvartį iš baudos aikštelės vidurio.

87 minutę danai padėjo tašką rungtynėse. R. Nissenas gavo kamuolį dešiniajame krašte ir nesunkiai pasiuntė kamuolį į vartų tinklą.

Rungtynės baigėsi triuškinama Danijos pergale 6:0. Po rungtynių Lietuva grupėje liko trečioje vietoje su trimis taškais. Kitas rungtynes lietuviai žais spalio 10 dieną namuose prieš Lenkijos bendraamžius.

Rungtynių statistika:

Danija – Lietuva 6:0 (3:0)
Olborgo stadionas, 3039 žiūrovai
Teisėjas – Aleksei Matyunin

Įvarčiai: 29 min. R. Nissen (0:1), 30 min. R. Skov (0:2), 44 min. R. Nissen (0:3), 55 min. R. Skov (0:4), 80 min. M. Ingvartsen (0:5), 87 min. R. Nissen (0:6)
Įspėti: 23 min. S. Olberkis, 83 min. G. Matulevičius, 90 min. A. Korsakas.

Lietuva: Edvinas Gertmonas, Aldas Korsakas, Sigitas Olberkis, Martynas Medelinskas, Dominykas Barauskas, Justas Lasickas (57 min. Linas Megėlaitis), Giedrius Matulevičius, Klaidas Janonis (57 min. Eligijus Jankauskas), Domantas Šimkus, Daniel Romanovskij (87 min. Edvinas Baniulis), Manfredas Ruzgis.

Atsargoje: Titas Krapikas, Kipras Kažukolovas, Audrius Laučys, Paulius Ditkevičius.

Straipsnio įvertinimas: 3 0
Vienintelė knyga apie futbolą ir nesąžiningas rungtynes