Ciklo pabaiga: Lietuvos rinktinė beviltiškai pralaimėjo Portugalijai

Ketvirtadienį vakare Lietuvos rinktinė itin liūdna gaida baigė pasirodymą 2020 metų Europos čempionato atrankoje.

Paskutinėje vietoje likę Lietuvos futbolininkai atranką užbaigė rungtynėmis su Europos čempionais. Vis dar be kelialapio į pagrindinį turnyrą liekantys portugalai mūsiškiams šansų nepaliko – triuškinanti nesėmė rezultatu 6:0.

Portugalijos rinktinė nuo pat pradžių nebuvo pasiruošusi nuolaidžiauti svečiams. Ilgai laukti pirmosios mūsiškių klaidos neprireikė – 7-ąją minutę Saulius Mikoliūnas baudos aikštelėje prasižengė prieš Cristiano Ronaldo ir šis stojo mušti 11 m. baudinį. Portugalo smūgis į vartų vidurį buvo tikslus.

22-ąją minutę C. Ronaldo pasinaudojo dar viena lietuvių klaida – Arvydas Novikovas atidavė kamuolį Goncalo Pacienciai, šis jį perdavė Turino "Juventus" puolėjui, o pastarasis puikiu smūgiu nepaliko šansų Ernestui Šetkui.

Pirmasis kėlinys taip ir baigėsi dviem C. Ronaldo įvarčiais. Visgi kur kas didesnis košmaras lietuvių laukė antroje rungtynių pusėje.

52-ąją minutę Pizzi smūgiu nuo virpsto sukrovė triuškinančią persvarą. Po keturių minučių įvartį įmušė ir oficialiose rungtynėse debiutavęs Frankfurto "Eintracht" puolėjas G. Paciencia.

Ties šiais įvarčiais Lietuvos rinktinės problemos nesibaigė – 63-ąją minutę Bernardo Silva rado pakankamai erdvės baudos aikštelėje ir smūgiu pažeme pasiuntė penktą įvartį į E. Šetkaus vartus.

Galutinis taškas buvo padėtas po dviejų minučių – vakarą "hat-tricku" užbaigė C. Ronaldo, pasižymėjęs po to pačio B. Silvos perdavimo.

Lietuvos rinktinė šiame atrankos cikle taip ir neiškovojo nė vienos pergalės – per aštuonerias rungtynes patirti septyni pralaimėjimai ir sykį sužaista lygiosiomis su Liuksemburgu.

Dar gėdingiau atrodo įvarčių santykis – varžovai nuginkluoti penkis kartus, tačiau į savo vartus praleisti net 25 tikslūs smūgiai.

Portugalija 6 - 0 Lietuva
7' [1 - 0] C. Ronaldo (11 m. baudinys)
22' [2 - 0] C. Ronaldo
52' [3 - 0] Pizzi
56' [4 - 0] G. Paciencia
63' [5 - 0] B. Silva
65' [6 - 0] C. Ronaldo

Startinės sudėtys:

Portugalija: Rui Patricio; Ricardo Pereira, Ruben Dias, Jose Fonte, Mario Rui; Pizzi, Bruno Fernandes, Ruben Neves; Cristiano Ronaldo, Goncalo Paciencia, Bernardo Silva.

Atsarginiai: Beto, Cancelo, Guerreiro, Jota, Eder, Moutinho, D. Pereira, Podence, Jose Sa, Semedo, A. Silva, Bruma.

Lietuva: Ernestas Šetkus, Saulius Mikoliūnas, Markus Palionis, Edvinas Girdvainis, Vytautas Andriuškevičius; Vykintas Slivka, Domantas Šimkus, Mantas Kuklys; Arvydas Novikovas, Paulius Golubickas, Fedoras Černychas.

Atsarginiai: Baravykas, Černiauskas, Jankauskas, Kasparavičius, Kazlauskas, Klimavičius, Lasickas, D. Matulevičius, G. Matulevičius, Vaitkūnas, Zubas.