Dramatiškose rungtynėse G.Samaro 11m. baudinys išvedė graikus į aštuntfinalį (VIDEO)

Antradienį vakare 2014 metų pasaulio čempionate paaiškėjo rinktinės, kurios iš C grupės pateko į aštuntfinalį. Tarpusavyje ginklus surėmė Japonijos - Kolumbijos ir Graikijos - Dramblio Kaulo Kranto komandos.

Bene įdomiausiai kova įvyko tarp Afrikos ir Europos rinktinių futbolininkų. Graikai dramatiškose rungtynėse per pridėtą teisėjo laiką išplėšė pergalę ir kelialapį į kitą etapą.

Rungtynės prasidėjo apylygiai. Abi rinktinės nespaudė viena kitos ir žaidimas vyravo ties vidurio aikštės, tačiau Graikijos futbolininkai lemiamame mače neketino žaisti gynybinį futbolą.

33-ąją minutę buvo sukurta pavojingiausiai proga, kuomet Jose Cholevas iš maždaug 18 metrų kamuolį pasiuntė į skersinį. Kėlinio pabaigoje graikams pavyko pelnyti pirmąją įvartį čempionate. Po grubios Dramblio Kaulo Kranto žaidėjo klaidos pasižymėjo po keitimo pasirodęs Andreas Samaris.

Graikijos rinktinė pirmajame kėlinyje turėjo atlikti net du privalomus keitimus. Aikštę paliko saugas Panagiotis Kone bei vartininkas Orestis Karnezis.

Antrajame kėlinyje afrikiečiams trauktis nebebuvo kur ir jie spaudė Graikijos futbolininkus. Per kitas 45 minutes graikai turėjo progų pasižymėti, tačiau 74-ąją minutę rezultatą išlygino Wilfriedas Bony.

Graikams reikėjo mušti pergalingą įvartį, nes kitaip į aštuntfinalį būtų patekę jų varžovai. Pasibaigus pagrindiniam rungtynių laikui atrodė, kad DKK neišvengiamai pateks į aštuntfinalį, bet per pridėtą teisėjo laiką buvo paskirtas 11 metrų baudinys į afrikiečių vartus. Abejotiną baudinį realizavo jį uždirbęs Georgios Samaras, kuris tapo rinktinės didvyriu.

Kitose rungtynėse Kolumbijos rinktinė neturėjo vargo su Japonija, kuri vis dar turėjo šansų žengti į kitą etapą. Pietų Amerikos komanda rezultatu 4-1 pamokė japonus.

Įvarčius nugalėtojų gretose pelnė Juanas Cuadrado, Jamesas Rodriguezas ir du kartus pasižymėjęs Jacksonas Martinezas. Azijiečių gretose rezultatą pirmojo kėlinio pabaigoje buvo išlyginęs Shinji Okazaki.

Kolumbija C grupėje iškovojusi visas tris pergales aštuntfinalyje susigrums su Urugvajumi, o tuo metu antroje vietoje likusi Graikija mes iššūkį D grupės nugalėtojai Kosta Rikai.

Graikija 2 - 1 Dramblio Kaulo Krantas

42' [1 - 0] A.Samaris

74' [1 - 1] W.Bony

90' [2 - 1] G.Samaras (11m. baudinys)

Japonija 1 - 4 Kolumbija

17' [0 - 1] J.Cuadrado (11m. baudinys)

45' [1 - 1] S.Okazaki

55' [1 - 2] J.Martinez

82' [1 - 3] J.Martinez

90' [1 - 4] J.Rodriguez

Startinės sudėtys:

Kolumbija: Ospina (c), Arias, Armero, Cuadrado, Guarin, Mejia, Balanta, Ramos, Quintero, Martinez, Valdes.

Japonija: Kawashima, Uchida, Honda, Nagatomo, Okazaki, Kagawa, Okubo, Aoyama, Konno, Hasebe (C), Yoshida.

Dramblio Kaulo Krantas: Barry, Boka, Kolo Toure, Kalou, Tiote, Gervinho, Drogba, Aurier, Yaya Toure, Serey, Bamba.

Graikija: Karnezis, Maniatis, Manolas, Samaras, Kone, Karagounis (c), Salpingidis, Torosidis, Lazaros, Sokratis, Cholevas.