D.Šernas pasišaipė iš "Sūduvos" gynybos

Praėjusi savaitę trys įvarčius Kauno „Stumbrui“ įmušęs Darvydas Šernas įsibėgėjo. A lygos lyderių dvikovoje prieš Marijampolės „Sūduvą“ I-ojo rato pabaigoje Vilniaus „Žalgirio“ puolėjas vėl pasižymėjo tris sykius ir labiausiai prisidėjo prie penktosios iš eilės čempionų pergalės – 3:1 (2:1).

„Žalgirio“ atotrūkis nuo pirmąjį pralaimėjimą sezone patyrusių suvalkiečių išaugo iki šešių taškų. Vilniečius galėję aplenkti sūduviškiai tikėsis išsaugoti antrąją vietą, iš kurios juos stengsis išstumti turo rungtynes dar žaisiantys Klaipėdos „Atlantas“ ir „Trakai“.

Nors mačą aktyviau pradėjo žalgiriečiai, būtent jie 7-ą minutę turėjo išimti kamuolį iš tinklo. Įmetus kamuolį į baudos aikštelę, oro dvikovą laimėjęs Ovidijus Verbickas numušė jį Povilui Leimonui, kuris vienu lietimu mušė nepriekaištingai.

Persvara „Sūduva“ džiaugėsi neilgai. 14-ą minutę Vytauto Lukšos smūgį krisdamas bandė blokuoti Radanfahas Abu Bakras, tačiau kamuolys pataikė į gynėjo ranką. Arbitras nedvejodamas skyrė baudinį, kurį realizavo Darvydas Šernas.

Po įvarčio žalgiriečiai įjungė aukštesnę pavarą ir, įsikūrę suvalkiečių aikštės pusėje, siuntė kamuolį link vartų standartinių situacijų metu, kėlė kampinius, tačiau trijų gynėjų taktiką pasirinkę svečiai „antrajame aukšte“ neklydo ir savo vartininkui daug darbo nesuteikė. Ivanui Kardumui teko tik šuoliu už galinės linijos nukreipti gerą Donovano Slijngardo šūvį.

Vis tik „Sūduvos“ vartininkas negalėjo padėti savo komandai 36-ą minutę. Žaibiškai įžaidęs kamuolį po pražangos, „Žalgiris“ išsiveržė į priekį, kai V.Lukšos perdavimo kryptį pakeitė galvą kyštelėjęs svečių kapitonas Algis Jankauskas. Kamuolys kliudė D.Šerną ir nuo puolėjo atsidūrė vartuose.

Retai link varžovų vartų priartėdavusi „Sūduva“ kėlinio pabaigoje privalėjo išlyginti rezultatą, tačiau iš dviejų gynėjų apsupties išsisukęs ir kamuolį vartininko aikštelėje išsaugojęs Karolis Laukžemis apmaudžiai mušė šalia vartų.

Antrojo kėlinio pradžioje pakėlus kampinį, į vartus akrobatiniu smūgiu per save mušti pabandė P.Leimonas, tačiau koja pataikė į veidą Linui Klimavičiui. „Žalgiriui“ teko atlikti priverstinį keitimą, aikštėje pasirodė Georgas Freidgeimas.

Netrukus pavojingą išpuolį surengė svečiai. Po pavojingo perdavimo kamuolio nepasiekė K.Laukžemis, o Ernertui Veliuliui smūgiuoti neleido puikiai sužaidęs V.Lukša. Pakėlus kampinį, už galvos griebėsi R.Abu Bakras, iššokęs aukščiau už vartininką, bet mušęs per aukštai.

Puikias rungtynes žaidęs V.Lukša sukūrė progą Elivelto. Saugas reidu link vartų prie savęs pritraukė kelis varžovus ir perdavimu surado komandos draugą, bet brazilas mušė virš vartų.

Kėlinio viduryje vėl triumfavo vilniečių gerbėjai. Mantas Kuklys puikiu perdavimu prieš vartus išvedė Elivelto. Puolėjui įveikti vartininko nepavyko, tačiau atmuštas kamuolys nuo legionieriaus kojos atiteko D.Šernui, kuriam beliko įmušti į tuščius vartus ir įsirašyti į savo sąskaitą hetriką.

Mačo pabaigoje pabandžiusi gelbėti rungtynes „Sūduva“ kėlė ne vieną kampinį prieš varžovų vartų, tačiau norimo įvarčio pasiekti nesugebėjo. Paskutinę mačo minutę standartinės situacijos metu progą smūgiui turėjo K.Laukžemis, bet mušė tiesiai į A.Vitkauską.