"Ekranas" įvarčių lietuje nugalėjo Estijos čempionus © Eurofootball.lt
Sėkmingai Liepojoje vykstančias Baltijos čempionų taurės varžybas pradėjo Panevėžio "Ekranas" - atsitiesę po praleisto įvarčio mačo pradžioje Lietuvos čempionai įvarčių "lietuje" per 22 antrojo kėlinio minutės įmušė net penkis kartus ir ypač rezultatyviose rungtynėse nugalėjo stipriausią Estijos komandą Talino "TVMK".

Pirmąsias turnyro rungtynes ketvirtadienį šeimininkas Liepojos "Metalurgs" prieš "TVMK" laimėjo rezultatu 2-0, tad šeštadienį dvikovoje dėl teisės vadintis stipriausia Baltijos komanda "Ekranas" susikaus su namuose žaidžiančiais Latvijos čempionais, kuriuos treniruoja savo komandoje net penkis žaidėjus iš Lietuvos turintis Benjaminas Zelkevičius.

Talino "TVMK" 4 - 6 Panevėžio "%c00033"
8' [1 - 0] Nikolai Mashitshev
41' [1 - 1] Egidijus Varnas
55' [1 - 2] Povilas Lukšys
58' [1 - 3] Donatas Petrauskas
61' [2 - 3] Nikolai Mashitshev
64' [2 - 4] Mantas Savėnas (11m.)
67' [3 - 4] Tarmo Neemelo
69' [3 - 5] Vitalijus Kavaliauskas
75' [3 - 6] Vitalijus Kavaliauskas (11m.)
77' [4 - 6] Viktors Dobrecovs

"Ekranas": Skrupskis; Gardzijauskas, Klimavičius, Jagminas (80' Banevičius), Mihalčuks; Kavaliauskas (90' Petrauskas), Savėnas (70' Šlekys), Tomkevičius (78' Saulėnas), Varnas (55' Petrauskas); Pogreban (63' Kučys), Lukšys

Šiame susitikime "Ekranui" negalėjo padėti peties traumą "A lygos" rungtynėse gavęs vartininkas Paulius Grybauskas, kurio vietą vartuose užėmė Arvydas Skrupskis, ir per treniruotę kojos traumą patyręs gynėjas Gediminas Paulauskas. Tad panevėžiečiams mačą teko pradėti su dviem nominaliais gynėjais - Arūnu Klimavičiumi ir neseniai iš "Vilniaus" išsinuomuotu Dainiumi Jagminu. Tuo tarpu "TVMK" gretose į aikštę išbėgo gynėjas iš Lietuvos Tomas Rimas.

Jau antrą minutę "Ekranas" buvo labai arti įvarčio, kai sužaidęs sienelę su Mantu Savėnu stipriu smūgiu estų vartų skersinį sudrebino Povilas Lukšys, tačiau į priekį pirmieji išsiveržė Talino futbolininkai - 8 minutę iš 20 metrų kamuolį į ginamų vartų kampą užsuko 17-metis Nikolajus Mašitševas.

16 minutę A.Skrupskis puikiai gelbėjo savo vartus nuo antrojo įvarčio po galingo Kerto Haavistu smūgio, o "Ekranas" atsakė A.Klimavičiaus netiksliu bandymu galva, Ruslano Mihalčuko baudos smūgiu ir Manto Savėno ataka, kurią atrėmė vartininkas Antonas Trifonovas. Visgi Panevėžio klubas po truputį perimė iniciatyvą ir iki pirmojo kėlinio pabaigos gavęs kamuolį iš į baudos aikštelę įsiveržusio M.Savėno rezultatą tiksliu smūgiu išlygino Egidijus Varnas.

Antrąjį kėlinį Virginijaus Liubšio auklėtiniai pradėjo dar aktyviau ir nors E.Varno smūgis buvo netikslus, o M.Savėno atremtas, sužaidus devynias minutes po Vitalijaus Kavaliausko perdavimo iš krašto P.Lukšys smūgiavo galva, ir šį kartą kamuolys nuo skersinio pataikęs į vartininką įriedėjo į vartus.

"Ekranas" išsiveržė į priekį ir visiškai užgulė varžovų vartus - iš pradžių V.Kavaliauskas pataikė į virpstą, po to P.Lukšio smūgį atmušė A.Trifonovas, 58 minutę M.Savėnas atliko tikslų perdavimą į baudos aikštelę, kur atbėgęs visai neseniai po keitimo aikštėje pasirodęs Donatas Petrauskas smūgiu galva padidino panevėžiečių persvarą.

Tačiau tai buvo tik įvarčių "lietaus" pradžia. Nors Andris Kuvšinovs pataikė į skersinį, viltį estams sužaidus kiek daugiau nei valandą suteikė "Ekrano" vartininkas A.Skrupskis, nesugavęs N.Mašitševo perduoto kamuolio ir leidęs jam įriedėti į savo vartus. "Ekranui" perėjus į puolimą nuginkluotą varžovų vartininką nuo D.Petrausko įvarčio išgelbėjo virsptas, bet 64 minutę "TVMK" gynėjai neleistinai baudos aikštelėje sustabdė M.Savėną ir šis realizavęs 11 metrų baudinį atstatė Panevėžio ekipos dviejų įvarčių persvara.

Ta persvara ir vėl truko tris minutes - 67 minutę po sumaišties "Ekrano" gynyboje A.Skrupskiui pavyko atremti vienas prieš vieną išbėgusio varžovų smūgį, tačiau tęsiantis atakai "TVMK" atakų lyderis Tarmo Neemelo iš aštraus kampo pasiuntė kamuolį į tinklą. Po minutės jau subyrėjo estų gynybinės užtvaros, kai du oponentus suklaidinęs V.Kavaliauskas įsiveržė į baudos aikštelę ir įmušė penktą Lietuvos čempionų įvartį.

75 minutę aktyviai žaidusį V.Kavaliauską baudos aikštelėje pargriovė T.Rimas, ir panevėžietis pats ėmėsi mušti baudinio bei jį realizavo - rezultatas tapo 6-3 "Ekrano" naudai. Bet Estijos ekipa ir dar kartą sugebėjo sugrąžinti intrigą - po dviejų minučių gavęs tikslų tolimą perdavimą nestabdymas kamuolio į vartų kamputį jį pasiuntė "TVMK" legionierius iš Latvijos Viktoras Dobrecovas.

Susitikimo pabaigoje estai dar surengė varžovų vartų šturmą, bet daugiau įvarčių įmušta nebuvo ir "Ekranas" pasiekė ne tik pergalę, tačiau ir svarbią dviejų įvarčių persvarą, kuri panevėžiečiams lemia, kad jiems norint tapti Baltijos taurės laimėtojais mače su "Metalurgs" šeštadienį užtektų ir lygiųjų.