"Ekranas" nepaliko jokių šansų "Sūduvai" (papildyta) © Eurofootball.lt
Marijampolės miesto stadione antradienį vyko 12-ojo "A" lygos turo rungtynės, kuriose susitiko Panevėžio "Ekranas" bei Marijampolės "Sūduva". Šalies čempionai sudūviečiams nepaliko jokių šansų, nugalėdami juos rezultatu 4-1.

Marijampolės "Sūduvos" stadionas, 1500 žiūrovų
Teisėjas Kęstutis Birieta
"%c00125" 1 - 4 "%c00033"
18' [0 - 1] Mantas Samusiovas (į savo vartus)
50' [1 - 1] Karolis Jasaitis
64' [1 - 2] Arūnas Klimavičius
69' [1 - 3] Egidijus Varnas
75' [1 - 4] Povilas Lukšys

"Sūduva": Padimanskas, Gvildys, G.Klevinskas (90' Grigas), D.Čigladze, B.Čigladze (61' Sagna), Samusiovas, Jasaitis, Maciulevičius, Miklinevičius, Cordeiro, V.Slavickas (49' G.Slavickas)

"Ekranas": Skrupskis, Klimavičius, Paulauskas, Banevičius, Skroblas, Savėnas, Kučys (64' Gardzijauskas), Tomkevičius, Michalčuks (63' Varnas), Lukšys, Kavaliauskas (80' Petrauskas)

Rungtynes Marijampolėje aktyviau pradėjo svečiai, ir jų spaudimas davė vaisių - 18 rungtynių minutę krito kurioziškas įvartis. Panevėžiečiai "skersavo" kamuolį į baudos aikštelę, tačiau pataikė į Mantą Samusiovą ir nuo šio šis įskriejo į vartus. Praleidę įvartį marijampoliečiai pabandė kiek suaktyvinti žaidimą, ir tai vos nedavė vaisių - jau po keleto minučių iš maždaug 15-17 metrų stipriai smūgiavo Karolis Jasaitis, tačiau jo smūgį atrėmė vartininkas. Prie kamuolio pirmas pribėgęs Darius Maciulevičius nesugebėjo atlikti tikslaus perdavimo ir kamuolį prarado. Vėliau tas pats K.Jasaitis turėjo ir dar vieną progą, kuomet baudos aikštelėje gavo puikų perdavimą, tačiau sudelsė tiek smūgiuoti, tiek atlikti perdavimą, ir gynėjai kartu su saugais neutralizavo pavojų.

Dar vieną idealią progą pasižymėti pirmajame kėlinyje turėjo panevėžiečiai, kai pirmojo kėlinio viduryje po kampinio stipriai smūgiuotas kamuolys pataikė į vartų konstrukciją, o atšokusį kamuolį marijampoliečiai iškart numušė už šoninės linijos.

Kėlinio pabaigoje futbolas tapo kiek aktyvesnis, abi komandos stengėsi pasiekti po dar vieną įvartį. Itin aktyviai dešiniajame krašte atakose dalyvaudavo Davidas Čigladze bei jaunasis Vaidas Slavickas, tačiau jų atakoms pritrūko aštrumo ir tikslumo.

Antrąjį rungtynių kėlinį kiek aktyviau pradėjo marijampoliečiai, ir tai iškart davė vaisių. Aikštės viduryje perdavimą gavo gynėjas Giedrius Klevinskas bei perdavė kamuolį į baudos aikštelę, kur niekieno nedengiamas K.Jasaitis galva pasiuntė kamuolį į vartus.

Po šio epizodo panevėžiečiai pradėjo žaisti dar aktyviau ir perėmė iniciatyvą, o marijampoliečiai lygiu rezultatu džiaugėsi 14 minučių - po kampinio už visus aukščiau pašokęs kamuolį į vartus galva nukreipė gynėjas Arūnas Klimavičius. Iškart po šio epizodo marijampoliečių strategas į aikštę įleido senegalietį puolėją Christianą Sagną.

Jau po keleto minučių puikiausios progos išlyginti rezultatą neišnaudojo Giedrius Slavickas, kuris gavęs tolimą perdavimą, griūdamas galva smūgiavo į vartus, tačiau kamuolys praskriejo visiškai greta virpsto.

Tačiau laukti trečiojo įvarčio daug ir nereikėjo. Iš karto po antrojo įvarčio V.Liubšys atliko du keitimus, viename iš jų į aikštę išbėgęs Egidijus Varnas savo įvartį pelnė jau po šešių minučių. O įvartis krito taip pat kurioziškai - dešiniuoju kraštu prasiveržusio E.Varno pusiau perdavimas, pusiau smūgis iš pakankamai aštraus kampo ant baudos aikštelės prieigų nuo prie pat "prilipusio" M.Samusiovo pėdos rikošetu įskriejo į vartus.

Po šio nokdauno marijampoliečiai akivaizdžiai palūžo. Paskutinę vinį į "Sūduvos" karstą šiose varžybose "įkalė" Povilas Lukšys, kuris grubiai suklydus marijampoliečių gynėjams, atsidūre vienas prieš Gytį Padimanską ir jam nebeliko nieko kito, kaip pasiųsti kamuolį į vartus.

Pačioje rungtynių pabaigoje Marijampolės komanda turėjo dar vieną progą įvarčiui pasiekti. Ant baudos aikštelės linijos ranka sužaidus "Ekrano" gynėjui, buvo skirtas laisvas smūgis, tačiau M.Samusiovo itin stipriai smūgiuotas kamuolis praskriejo toli virš vartų.

Beje, prieš šias varžybas į Marijampolės komandą buvo atvykęs vienas legionierius iš Čekijos, tačiau, pasak klubo atstovo spaudai Arūno Reinikio, ar žaidėjas grįš ir liks Suvalkijos klube, paaiškės vėliau.

Virginijus Liubšys ("Ekranas")>: Aš manau, kad "Sūduvai" šiandien nebuvo jokių šansų. Taip, kaip buvome numatę, taip ir sužaidėme šias rungtynes. Manau, kad tai buvo vienos iš geresnių mūsų sužaistų rungtynių šį čempionatą. Galėjo rezultatas būti dar didesnis, bet G.Padimanskas "ištraukė" keletą pavojingų smūgių.
Algimantas Gabrys ("Sūduva"): Pralaimėjom stipriam varžovui, tik truputi rezultatas per didelis, ypač žaidžiant namuose. Trys įvarčiai krito į mūsų vartus, kurių neturėjo būti. "Ekranas" atrodė geriau. Mūsų žaidėjai žaidė susikaustę. Gynyba sužaidė blogai. Nebuvo vieno žaidėjo (Tomo Mikuckio, serga) ir gynybos grandies žaidimas išsiderino.