"Ekranas" žengė svarbų žingsnį link čempionų titulo © Eurofootball.lt
Po tarptautinių rungtynių pertraukos šeštadienį prasidėjo paskutinė "A lygos" čempionato 2005 metų sezono kovos. Dar vieną svarbų žingsnį link čempionų titulo žengė lygoje pirmaujantis "Ekranas", namuose įveikęs trečią poziciją užimančią "Vėtrą". Lyderį besivejantis "Kaunas" nepaliko vilčių "Šilutei", triuškinamus laimėjimus iškovojo ir "Sūduva" bei "Vilnius", o "Žalgiris" ir "Atlantas" sužaidė lygiosiomis.

Įdomiausiose turo varžybose Panevėžio "Ekranas" namuose priemė į vietą Europos turnyre kitą sezoną nusitaikusią Vilniaus "Vėtrą" ir daugiau nei tūkstančio "Aukštaitijos" stadione susirinkusių žiūrovų džiaugsmui nugalėjo minimalia persvara po 9 minutę pelnyto P.Lukšio įvarčio. Ši pergalė panevėžiečiams leidžia lengviau atsipūsti prieš paskutinius penkis turus - net keturis iš jų teks žaisti išvykoje, įskaitant ir rungtynes su "Kaunu", tačiau norint tapti čempionui "Ekranui" užtenka iki pirmenybių pabaigos surinkti šešis taškus.

10-čia taškų nuo "Ekrano" atsilieka Lietuvos čempionų titulo vardo vis dar iki galo nepraradęs "Kaunas", savo aikštėje neturėjęs didesnio vargo su "Šilutės" ekipa ir sutriuškinęs ją penkių įvarčių skirtumu. Po du įvarčius kauniečių gretose įmušė A.Velička ir R.Beniušis, vieną susitikimui artėjant į pabaigą pridėjo L.Pilibaitis, padėjęs savo klubui aplenkti varžovus iš Panevėžio bent jau pagal šį sezoną įmuštus įvarčius.

Vilčių pakilti į trečią vietą nepraranda Marijampolės "Sūduva", išvykoje įtikinamu rezultatu įveikusi "Šiaulius". Pirmajame kėlinyje marijampoliečių komandą į priekį išvedė A.Veikutis, vėliau antrą įvartį pridėjo V.Adomaitis, antrajame kėlinyje pasižymėjo M.Uselis ir O.Braga, o "Šiauliams" paguodos įvartį mačo pabaigoje įmušė E.Varnas. "Sūduvą" nuo "Vėtros" dabar skiria 5 taškai, bet vilniečių antradienį dar laukia rungtynės prieš "Kauną", be to priešpaskutiniame ture abi komandos dar susitiks ir galės santykius išsiaiškinti tarpusavio dvikovoje.

Į penktą poziciją dviem taškais aplenkdamas "Šilutę" šoktelėjo "Vilnius", namuose privertęs Kėdainių "Nevėžį" patirti 26-ąjį pralaimėjimą šį sezoną ir toliau likti be pergalių. Nugalėtojų gretose pasižymėjo trys saugai - V.Lukša, rezultatyviausias komandos žaidėjas M.Panka ir R.Radavičius.

Klaipėdoje bene didžiausių sezono nusivylimų susitikime dėl septintosios vietos žaidė turnyrinės lentelės kaimynai vietos "Atlantas" ir Vilniaus "Žalgiris". Tik keturis atsarginius įregistravę žalgiriečiai antrą minutę išsiveržė į priekį po J.Dovkšos įvarčio, bet pirmajam kėliniui einant į pabaigą Lietuvos rinktinės puolėjas A.Laurišas rezultatą išlygino ir padėjo savo komandai iškovoti bent tašką, kuris palankesnis atrodo "Žalgirio" ekipai - jei dabar jai atidėtose rungtynėse pavyks įveikti "Vilnių", abu klubai susilygintų taškais ir dalintųsi penktą vietą.

Sekantis "A lygos" turas įvyks antradienį, o kitą savaitgalį čempionate kovos bus trumpam sustabdytos dėl LFF taurės finalo varžybų - kovoje dėl antro pagal prestižą trofėjaus Lietuvoje Vilniaus "Vėtros" stadione spalio 22-ąją susigrums namų ekipa ir antrus metus iš eilės prizą bandysiantis iškovoti "Kaunas".

31 turo statistika

Šiaulių miesto centrinis stadionas, 300 žiūrovų
Teisėjas - Gediminas Mažeika
"%c00222" 1 - 4 "%c00125"
20` [0 - 1] Audrius Veikutis
37` [0 - 2] Vidas Adomaitis
64` [0 - 3] Mantas Uselis
80` [0 - 4] Ottavio Braga
89` [1 - 4] Egidijus Varnas

"Šiauliai": Arlauskis; Juodeikis, Oriol, Lunskis, Rukas (46` N.Garuckas); Tučinskij, Krukovski (80` Biečius), Šidlauskas, Atigbiolaye (46` A.Garuckas); Butavičius, Varnas

"Sūduva": S.Klevinskas; Gvildys, Grigas (46` D.Maciulevičius), Veikutis, B.Čigladze; Aleksa, V.Adomaitis, Cordeiro, Afanasenka (74` Braga); V.Slavickas (46` Uselis), Radzinevičius

Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadionas, 500 žiūrovų
Teisėjas - Vijūnas Vasiliauskas
"%c00030" 5 - 0 "%c00141"
39` [1 - 0] Andrius Velička
64` [2 - 0] Andrius Velička
70` [3 - 0] Ričardas Beniušis
75` [4 - 0] Ričardas Beniušis
83` [5 - 0] Linas Pilibaitis

"Kaunas": Kilijonas; Zelmikas, Kančelskis, Manchkava, Bagužis; Petrenko, Barevičius (79` Kunevičius), Mačiulis, Poderis (46` Pilibaitis); Klimek (26` Beniušis), Velička

"Šilutė": Normantas; Mockus (46` Z.Butkus), Khubutia, Leikus, Garliauskas; Jegelavičius, Judickas, Vičius, Kižys (70` Ivaškevičius), Zubavičius (46` Gaurilovas); Grigalevičius

Panevėžio "Aukštaitijos" stadionas, 1050 žiūrovų
Teisėjas - Vitalijus Kazlauskas
"%c00033" 1 - 0 "%c00123"
9` [1 - 0] Povilas Lukšys

"Ekranas": Grybauskas; Klimavičius, Banevičius, Skroblas, Paulauskas; Tomkevičius (90` Januševičius), Galkevičius (82` Kavolis), Savėnas, Saulėnas; Kavaliauskas (85` Mižigurskis), Lukšys

"Vėtra": Merlani; Žudys, Raliukonis, Sasnauskas, A.Steško (84` Douglas); Babravičius, Preikšaitis, Šernas (46` Sivinskij), Kochanauskas; Litvinas, Blažys (60` Vasiliauskas)

Klaipėdos "Žalgirio" stadionas, 400 žiūrovų
Teisėjas - Marijus Jazbutis
"%c00124" 1 - 1 "%c00032"
2` [0 - 1] Jevgenijus Dovkša
43` [1 - 1] Aivaras Laurišas

"Atlantas": Valius; Žigutis, R.Maciulevičius, Pancerovas, Žernys; Ringys, Petreikis, Vasiljev, Gussev; Žvingilas, Laurišas

"Žalgiris": Šetkus; Mikuckis, Žekonis, Tereškinas, Sorokinas; Šilo, Lemežis, Maksimovič, Dovkša (58` Choruži); Morinas, Karalius

Vilniaus "Žalgirio" stadionas, 200 žiūrovų
Teisėjas - Viktoras Chileckis
"%c00140" 3 - 0 "%c00231"
15` [1 - 0] Vytautas Lukša
26` [2 - 0] Mindaugas Panka
73` [3 - 0] Ramūnas Radavičius

"Vilnius": Kijewski; Artiomovas, Sokolovas, Kazlauskas, Jagminas; Panka, Brazauskas, Jeršovas, Lukša; Buinickij (77` Bakalag), Astrauskas (60` Radavičius)

"Nevėžis": Jazokas; Rabikauskas, Jurevičius (82` Latušenka), Vaškūnas (46` Pikelis), Sruogis; Januševskis, Juknevičius, D.Adomaitis, Činikas; Popovas, Smilginas