Ar po sezono C.Ronaldo turėtų palikti "Juventus" klubą?
  • Taip, puolėjui reikia naujų iššūkių
  • Ne, Turinas - ideali vieta žaidėjui
  • Neturiu nuomonės

Visos apklausos

Euro-2004: Naujosios kartos talentų talentas


2004-06-08 19:04:00
Jo, kaip ir jo brolio vardas ispaniškas. Jo motina - grynakraujė ispanė, o senelis ir močiutė ir motinos pusės - Rafaelis ir Dolores - gyvena šalia Cadizo miesto. Euro-2004 jis visiškai teisėtai galėtų atstovauti Ispanijos rinktinei.

Jis gimė 1983 metų vasario 11 dieną 36 tūkstančius gyventojų turinčiame miestelyje pavadinimu Chemskerkas, o žaisti ėmė už "De Kennemers". Jo mėgstamiausias sportininkas - tenisininkas Pitas Samprasas, o mėgiamiausias stadionas - "Nou Camp" Barselonoje.

Jis ne pirmus metus patenka į "%c00040", "%c00038", "%c00041" ir "%c00045" transferų planus, bet jis norėtų atstovauti "%c00006" klubui. "Nors, jei paskambins iš Madrido "%c00003", nemesiu ragelio, - sako žaidėjas. - Bet dabar man svarbiausia - sėkmingai pasirodyti turnyre ir kartu su partneriais laimėti čempionų titulą. Negaliu sulaukti pirmųjų rungtynių su vokiečiais. Susitikimai su šia komanda - visuomet kažkas ypatinga. Juos galima palyginti su susitikimais tarp "%c00138" ir "Feyenoord", kuriuos lydi nepaprasta armosfera ir įtampa". Transferų klausimus, beje, galima spręsti per jo tėvą Ramoną arba per jo agentą - buvusį Danijos rinktinės žaidėją Sereną Lerbiu.

Atmintyje jam neįstrigo Marco van Basteno įvartis į Rinato Dasajevo vartus Euro-88 finale, tačiau jis prisimena, kaip verkė, kuomet vokiečiai pusfinalyje įmušė 11 m. baudinį jo numylėtiniams.

Nedaugelis iš olandų prisimins nieko nelėmusias rungtynes prieš Andorą 2001 metų spalio 6 d. - nežiūrint pergalės (4:0), oranžiniai nesugebėjo iškopti į finalinę Pasaulio čempionato dalį. Bet jam šis susitikimas buvo itin svarbus: jis pirmąkart pasirodė aikštėje vilkint 18-ąjį numerį, simbolizuojantį jo amžių. Jis tapo 96-uoju žaidėjų iš "Ajax", kuriam buvo patikėta ginti rinktinės garbę.

Tiesa, jam nepavyko aplenkti Džeraldo Vanenburgo - šis Amsterdamo komandos atstovas debiutavo rinktinėje 1982 metais, kai jam buvo 18 metų ir 40 dienų. Pažymėtina, kad, vos atšventę savo 18-ąjį gimtadienį, oranžinius marškinėlius pasimatavo eilė didžių olandų - Marcas van Bastenas, Frankas Rijkaardas, Clarence'as Seedorfas (%p01117), Patrickas Kluivertas (%p00226), Vimas Kiftas.

Per du su puse metų jis už rinktinę sužaidė 18 rungtynių ir įmušė 4 įvarčius. Pirmąsias rungtynes startinėje sudėtyje sužaidė visai neseniai - 2003 m. rugsėjį, bet jau seniai yra laikomas visaverčiu kolektyvo nariu ir įeina į žaidėjų tarybą.

Futbolininko gyvenimą jis gyvena nuo 4 metų: "Tuomet aš daugiausia žaisdavau su tėčiu - mes treniravome tikslumą smūgiuodami kamuolį į tuščius butelius. Mano tėvas žaidė futbolą, bet netapo žymiu futbolininku. Visa šeima buvo pamišusi dėl futbolo, ir jis buvo viskuo, kas man gyvenime patinka". Vienos rungtynės, kitos, treniruočių savaitė su bendraamžiais - ir nuo to laiko jo vardas neatskiriamai susijęs su "Ajax". Klubu, kur nuo pat jaunų dienų mokina vienos filosofijos: "Visuomet atakuok - tai svarbiausia. Kamuolį liesk ne daugiau dviejų kartų. Ir nepamiršk apie partnerius".

Pirmąkart už "Ajax" jis sužaidė būdamas 17 metų vienose paskutiniųjų 1999/2000 m. sezono rungtynių, o jau kitame čempionate, treneriu tapus Ko Adrianse, jis ėmė nuolat žaisti saugų linijos kairėje. Per 27 rungtynes jis įmušė 7 įvarčius. Tada jis nuolat atstovavo ir Olandijos jaunių bei jaunimo rinktinėms. Kitame sezone saugas pasirodė dar sėkmingiau - 14 tikslių šūvių dvidešimtyje rungtynių, o "Ajax" pasiekė auksinį dublį.

Įvarčių galėjo būti ir daugiau, bet 2002 metų vasarį jis gavo traumą ir jam buvo operuotas kelio meniskas. Tik ėmė atsigauti, kai paaiškėjo, kad chirurgas padarė klaidą, ir antros operacijos metu teko šalinti visą meniską. Dvi traumos sutrukdė saugui sužaisti visą 2002/03 m. sezoną, bet žaidėjas sugebėjo per 21 rungtynes įmušti 18 įvarčių ir vasarį pagerinti savo kontrakto sąlygas, dabar galiojančias iki 2006 metų vasaros.

2003/04 m. sezono pradžioje Ronaldas Koemannas paskyrė jį kapitono pavaduotoju, o kai Jari Litmanenas grįžo į gimtąją Suomiją, kapitono raištis oficialiai perėjo 21 metų saugui. Beje, jį galima pavadinti ir puolėju: eilėje rungtynių Dickas Advocaatas naudojo saugą atsitraukusio puolėjo pozicijoje šalia Ruudo van Nistelrojaus (%p01874). Saugų linijoje jis gali sužaisti kairėje, arba kairiojo centro saugo pozicijoje, o taipogi "po puolėjais".

Jis išsiskiria turtingu technikos arsenalu, tiksliais smūgiais, geru įvarčio pojučiu, taktiniu gramatiškumu, sugebėjimu pastovėti už save dvikovose ir sveika individualizmo doze. Jis yra lyginamas su Johanu Cruyffu, nors pagal žaidimą jis artimesnis Dennisui Bergkampui (%p01426), ar net Micheliui Platini. Pakankamai neseniai jis buvo pripažintas geriausiu jaunu Europos žaidėju, o metų pradžioje į jį dėmesį atkreipė reklamos industrijos atstovai - buvo pasirašyta sutartis su vienu iš nealkoholinių gėrimų gamintoju.

Jis yra susituokęs su aktore ir televizijos žvaigžde - gražuole Sylvie Meis, ir neretai pora yra lyginama su Davidu ir Victoria Beckham. Sutrumpintai jis neretai yra vadinamas VDV, o futbolininko, kuris čia aprašytas, pilnas vardas yra Rafaelis Ferdinandas van der Vaartas (%p02510).
Straipsnio įvertinimas: 0 0
Vienintelė knyga apie futbolą ir nesąžiningas rungtynes