Europos rinktinės sužaidė 17 draugiškų mačų © Eurofootball.lt
Trečiadienį Europos stadionuose vyko septyniolika tarptautinių draugiškų rungtynių. Naujų vyriausiųjų trenerių debiutų dieną geriau sekėsi svečiams, kurie iškovojo devynias pergales, šeimininkams teko tenkintis septyniomis ir tik vienas mačas baigėsi lygiosiomis. Iš favoritų pergalių neiškovojo tik eksperimentine sudėtimi žaidusi pasaulio čempionė Italija, tuo tarpu Anglija, Vokietija ir Olandija sutriuškino varžovus, įspūdingą laimėjimą iškovojo Serbija, o Prancūziją pergalė išplėšė paskutinę minutę.

Naujasis Pasaulio čempionatą laimėjusios Italijos rinktinės treneris Roberto Donadoni, kaip ir jo pirmtakas Marcello Lippi draugiškame mače prieš Islandiją, debiutavo pralaimėjimu rezultatu 0-2 Kroatijos rinktinei. Būsimų lietuvių varžovų Europos čempionato atrankos varžybose italų strategas davė pailsėti visiems planetos čempionams ir iš jų į rinktinę pakvietė tik atsarginiu vartininku Vokietijoje buvusį Marco Amelia.

Nors Livorne vykusiose rungtynėse šeimininkai turėjo geresnių progų pasižymėti, į priekį kroatus smūgiu galva 28 minutę išvedė neseniai Panevėžyje lankęsis natūralizuotas brazilas Eduardo da Silva, o kėlinio pabaigoje vartininkui nesėkmingai atmušus Milano Rapaičius smūgį svečių persvarą antruoju bandymu padvigubino kitas Zagrebo "Dinamo" žaidėjas Luka Modričius. Rezultatas iki susitikimo pabaigos nepasikeitė, tad R.Donadoni debiutas baigėsi nesėkme ir tai reiškė, kad nutrūko Italijos 25-erių iš eilės nepralaimėtų rungtynių serija.

Visiškai skirtingas startas buvo Anglijos rinktinės vyr. treneriui Steve'ui McClarenui, kurio auklėtiniai jau pirmajame kėlinyje sutriuškino Europos čempionę Graikiją. Anglus į priekį smūgiu galva išvedė naujasis komandos kapitonas Johnas Terry, o vėliau įvartį pridėjo Frankas Lampardas ir du kartus pasižymėjo Peteris Crouchas. Antrajame kėlinyje jau anglams teko dažniau gintis, tačiau jie išsaugojo keturių įvarčių pranašumą ir laimėjo 4-0.

Tokiu pačiu rezultatu tik išvykoje nugalėjo ir Olandija, privertusi Airiją patirti didžiausią nesėkmė savo aikštėje per paskutinius 40 metų. Du įvarčius nugalėtojams pelnė debiutavęs jaunasis puolėjas Klaasas Janas Huntelaaras, vieną po jo perdavimo įmušė Arjenas Robbenas, o 70 minutę šeimininkų triuškinimą užbaigė Robinas van Persie.

Pasaulio čempionato aštuntfinalio pakartojime Vokietija žaidė prieš Švediją ir pradėjo susitikimą taip pat sėkmingai kaip prieš pora mėnesių Miunchene - jau 4-tą minutę po Timo Borowskio perdavimo iš arti įmušė Berndas Schneideris, o dar po keturių minučių rezultatyviausias Pasaulio čempionato snaiperis Miroslavas Klose suklaidinęs du gynėjus įmušė antrą įvartį. Pirmąją pergalę treneriui Joachimui Löw pirmojo kėlinio pabaigoje įtvirtino tas pats M.Klose, kuris šį kartą pasižymėjo galva po Bastiano Schweinsteigerio perdavimo.

Nesėkmingai čekams pasibaigė paskutinės Pavelo Nedvedo rungtynės rinktinėje. Jie turėjo namuose pripažinti kaip atskiros šalies debiutavusios Serbijos pranašumą. Nors suklydus vartininkui 3-ią minutę šeimininkus į priekį išvedė Jiri Štajneris, prieš pertrauką Danko Lazovičius smūgiu galva rezultatą išlygino, o antrame kėlinyje pasižymėjo Marko Panteličius ir Aleksandaras Trišovičius - pirmasis mačas treniruojant Javierui Clementei serbams baigėsi įspūdinga pergale 3-1.

Dar vienas debiutavęs treneris buvo Rusijos rinktinės strategas Guusas Hiddinkas. Savo aikštėje prieš Latviją žaidę rusai dominavo nuo pat pradžių, bet įvarčio jiems reikėjo laukti iki mačo pabaigos trečios pridėtinio laiko minutės, kai pergalę išplėšė Pavelas Pogrebnyakas. Tuo tarpu Leo Beenhaakerio treniruojami lenkai Danijoje turėjo pripažinti vietos komandos pranašumą - pasižymėjo 18-metis puolėjas Nicklas Bendtneris ir Dennisas Rommedahlis.

Tik paskutinę minutę pergalę išplėšė dar viena būsima Lietuvos varžovė planetos vicečempionė Prancūzija, kuriai sunkiai sekėsi išvykoje į Bosniją ir Hercogoviną. Šeimininkai netgi aktyviau pradėjo susitikimą ir pelnytai išsiveržė į priekį 16 minutę kai po Zvejzdano Misimovičiaus perdavimo įmušė Sergejus Barbarezas, bet 41 minutę Williamas Gallas rezultatą išlygino. Laimėjimą ne pačios stipriausios sudėties prancūzams nulėmė po keitimo aikštėje pasirodęs "Bordeaux" saugas Julienas Faubert, 90 minutę gavęs Thierry Henry perdavimą ir tiksliu smūgiu nuginklavęs vartininką Kenaną Hasagičių.

Vienintelis lygiosiomis pasibaigęs mačas vyko Norvegijos mieste Osle, kur šios šalies rinktinė eilinį kartą sugebėjo nepasiduoti daugkartinei Pasaulio čempionei Brazilijai. Skandinavų ekipan netgi pirmavo, kai Mortenui Gamstui Pedersenui pavyko įmušti iš baudos smūgio, bet sužaidus kiek daugiau nei valandą rezultatą išlygino ir naujai atrodančiai Dungos treniruojamai Brazilijai lygiąsias padėjo iškovoti Maskvos "CSKA" saugo Danielio Carvalho įvartis.

Rumunija namuose nugalėjo 2-0 Kiprą, Baltarusija, Šveicarija ir Albanija trijų įvarčių persvara įveikė atitinkamai Andorą, Lichtenšteiną ir San Mariną, viena iš dviejų būsimų Europos čempionato šeimininkių Austrija namuose 1-2 nusileido Vengrijai patyrė trečią pralaimėjimą iš eilės, o Turkija, Šiaurės Airija pasiekė minimalias pergales svečiuose.