"Gintra" nepasigailėjo Estijos klubo

Baltijos moterų futbolo lygos čempionate gražią pergalę iškovojo Šiaulių “Gintros-Universiteto” komanda, nepasigailėjusi varžovių jų pačių aikštėje.

Lietuvos čempionės Estijoje net 8:0 (5:0) sutriuškino Pernu “Parnu JK” vienuolikę, kuriai tai buvo antroji nesėkmė Baltijos lygoje.

Tuo tarpu šiaulietės kol kas su dviem pergalėmis žengia pirmoje turnyrinės lentelės vietoje savo kraityje turėdamos 6 taškus bei geriausią įmuštų – praleistų įvarčių santykį.

Šiame susitikime dėl patirtų čiurnos traumų komandai negalėjo padėti Vestina Neverdauskaitė ir naujokė Jermaine Seoposenwe, nosies lūžį mače su Rygos futbolo mokykla patyrusi Anastasija Filenko bei susižeidimus besigydančios Lolita Žižytė ir Loreta Rogačiova.

Įvarčiai:

“Gintra-Universitetas”: R.Jonušaitė, H.Pilipenka (vienas iš 11 m. baudinio) ir Karen Bender po 2, I.Freitas, G.Toropovaitė po 1.

Sudėtis: G.Kaselytė, S.Karasiovaitė, Karen Bender, L.Hudchanka (46′ min A.Mikutaitė), N.Vilakazi, H.Pilipenka, D.Gailevičiūtė, S.Veličkaitė, I.Freitas (46′ min G.Toropovaitė), Kelen Bender, R.Jonušaitė (65′ min P.Sarkanaitė).

Verta pažymėti, kad kontrolinėse rungtynėse puikią sportinę formą demonstravusi Rimantė Jonušaitė tęsia savo įspūdingą pasirodymą ir prasidėjus oficialiam sezonui. Jaunoji “Gintros-Universiteto” žaidėja per penkis sužaistus oficialius susitikimus Lietuvos moterų A lygoje bei Baltijos lygoje dar nepaliko aikštės nepelniusi bent vieno įvarčio, o iš viso per šiuos mačus pasižymėjo net 11 kartų.

Pirmojo įvarčio viešnioms iš Lietuvos ilgai laukti nereikėjo. Sužaidus ketvirtį kėlinio mūsiškėms sąskaitą tiksliu smūgiu atidarė Isadora Freitas – 1:0.

Vos po kelių akimirkų antrąjį įvartį pelnė R.Jonušaitė – 2:0. Pakrikusi esčių gynyba ėmė dar labiau braškėti, o tuo pasinaudojo ta pati R.Jonušaitė pasiuntusi kamuolį į varžovių vartus jau trečiąjį kartą – 3:0.

Šiauliečių įvarčių uragano “Parnu JK” futbolininkėms ir toliau niekaip nepavyko sutramdyti. Po standartinės padėties smūgiu galva ketvirtąjį rungtynių įvartį pelnė gynėja Karen Bender – 4:0. Iki pertraukos Rimanto Viktoravičiaus auklėtinėms pavyko pelnyti ir penktąjį įvartį – jį pasiuntė Hanna Pilipenka.

Antrasis kėlinys prasidėjo vos prieš kelias minutes į aikštę žengusios Gabijos Toropovaitės įvarčiu – 6:0. Kol puolime žaidžiančiai Kelen Bender niekaip nesisekė pasižymėti šią užduotį puikiai vykdė jos dvynė sesuo centro gynėja Karen Bender. Dar vieną kampinį gynėja pavertė įvarčiu – 7:0.

Varžovių kančias užbaigė H.Pilipenka, kuri realizavo Simonos Veličkaitės uždirbtą 11 metrų baudinį – 8:0.

Kitas rungtynes komanda žais Lietuvos A lygoje gegužės 5 dieną svečiuose su Utenos “Utenio” ekipa. Baltijos lygos kovos į Šiaulius sugrįš jau gegužės 16 dieną, kada “Gintra-Universitetas” Šiaulių m. savivaldybės centriniame stadione egzaminuos lygos debiutantę Rygos “Dinamo” komandą.