"Gintra" pergalingai startavo Baltijos lygoje

Praėjusių metų Baltijos moterų futbolo lygos vicečempionės Šiaulių “Gintros-Universiteto” futbolininkes sėkmingai pradėjo naująjį sezoną.

Rimanto Viktoravičiaus auklėtinės namuose užtikrintai 5:1 (2:0) nugalėjo Latvijos čempionę Rygos futbolo mokyklos komandą.

Įvarčiai:

“Gintra-Universitetas”: R.Jonušaitė ir S.Veličkaitė po 2, I.Freitas – 1.

“Rygos futbolo mokykla”: A.Čermitane (iš 11 m. baudinio) – 1.

Sudėtis: G.Kaselytė, V.Neverdauskaitė, Karen Bender, A.Filenko (L.Hudchanka, P.Sarkanaitė), S.Karasiovaitė (A.Mikutaitė), N.Vilakazi (G.Toropovaitė), D.Gailevičiūtė, S.Veličkaitė, A.Pilipenka, I.Freitas, Kelen Bender (R.Jonušaitė).

Šiose rungtynėse “Gintros-Universiteto” gretose debiutavo tik viena iš šios savaitės pradžioje prie komandos prisijungusių naujokių – Nothando Vilakazi. Kita Pietų Afrikos rinktinės narė Jermaine Seoposenwe treniruočių metu patyrė mikrotraumą, todėl trenerių štabas nusprendė šios žaidėjos debiutą kuriam laikui atidėti.

Nemalonus, skaudžiai pasibaigęs susidūrimas dar mačo pradžioje įvyko aikštės šeimininkių gretose. Treneris R.Viktoravičius turėjo atlikti priverstinį keitimą, o Anastasijai Filenko buvo suteikiama skubi medicininė pagalba. Kaip paaiškėjo atlikus išsamesnius tyrimus žaidėjai lūžo nosis.

Įvarčių sąskaitą Lietuvos čempionėms šiame mače atidarė Simona Veličkaitė, kuri perėmusi kamuolį iš varžovių gynėjų nuginklavo latvių vartininkę. Kone idealios progos pasižymėti pirmajame kėlinyje neišnaudojo brazilė Kelen Bender, kuri atsidūrusi viena prieš vartus nesugebėjo kamuolio pasiųsti į tinklą.

Rezultatą po puikios kombinacinės atakos dar prieš pertrauką padvigubino Isadora Freitas – 2:0.

Antrajame kėlinyje Rygos futbolo mokyklos vienuolikė ir toliau aikštės šeimininkes pasitiko labai žemai, o “Gintros-Universiteto” futbolininkės kūrė vieną galimybę po kitos. Trečiąjį įvartį mūsiškėms pelnė jaunoji Rimantė Jonušaitė, kuri nelaužydama tradicijų toliau kiekvienose rungtynėse pelno įvarčius.

Viena iš retų klaidų gynyboje šiaulietėms kainavo įvartį. Vestina Neverdauskaitė neleistinai baudos aikštelėje pargriovė latvių puolėją, o Anastasija Čermitane realizavo 11 metrų baudinį ir sušvelnino atsilikimą – 3:1.

Vis dėlto “gintrietės” neleido varžovėms palikti aikštės pakilia nuotaika. Jau po kelių akimirkų savo dublį pelnė R.Jonušaitė, o paskutinę vinį smeigė taip pat dubliu pasižymėjusi S.Veličkaitė – 5:1.

Kitas rungtynes “Gintra-Universitetas” žais ateinantį trečiadienį, balandžio 24 d. A lygos pirmenybėse išmėgins jėgas su kol kas nepralaimėjusia Gargždų “Bangos” komanda. Susitikimas vyks 20 val. Gargžduose.