"Hearts" triumfavo Edinburgo derbyje © Eurofootball.lt
Verslininko iš Lietuvos Vladimiro Romanovo "revoliucija" Edinburge pradeda duoti įspūdingų rezultatų - "Hearts" klubas miesto derbyje rezultatu 4-0 sutriuškino savo kaimyną "Hibernian" ir pagal įvarčių santykį aplenkęs čempioną "Rangers" tapo Škotijos "Premier" lygos lyderiu. Vieną įvartį škotų ekipai pelnė ir lietuvis S.Mikoliūnas.

"%c00219" 4 - 0 "%c00192"
13' [1 - 0] Rudolf Skacel
58' [2 - 0] Paul Hartley (11m.)
71' [3 - 0] Stephen Simmons
83' [4 - 0] Saulius Mikoliūnas

"Hearts": Gordon, Neilson, Webster, Pressley, McAllister, Mikoliūnas, Hartley, Skacel, Brellier (69' Wallace), Elliot (52' Simmons), Bednar (75' MacFarlane)

Po pergalės išvykoje prieš "Kilmarnock" pirmojo turo varžybose komandos aistruoliai entuziastingai laukė miesto derbio, į kurį bilietai buvo išpirkti vos per dieną. Prie komandos praėjusią savaitę prisijungė M.Pospišilas, tačiau jis žaisti dar nebuvo pasirengęs, tuo tarpu J.Brellier gavo progą debiutuoti.

Startinėje "Hearts" sudėtyje vėl buvo S.Mikoliūnas, o E.Jankauskas prieš susitikimą patyrė traumą ir į komandos paraišką rungtynėms įtrauktas nebuvo. Kitas lietuvis D.Česnauskis buvo ant atsarginių suolelio, bet kaip paaiškėjo vėliau, aikštėje taip ir nepasirodė.

Šeimininkai į priekį išsiveržė 13 minutę - R.Bednaro smūgį atrėmė vartininkas, tačiau pirmas suskubęs prie kamuolio R.Škacelis sugebėjo įstumti jį į vartus. "Hibernian" atsakė savo ataka, ir pakėlus kampinį nuo G.Caldwello smūgio savo vartus turėjo gelbėti C.Gordonas.

Likusią kėlinio dalį "Hearts", kartu su aktyviai žaidusiu S.Mikoliūnu, dar sukūrė keletą progų, bet rezultatas nepasikeitė, ir abi Edinburgo ekipos išėjo ilsėtis "Tynecastle" stadiono šeimininkams pirmaujant 1-0.

Antrojo kėlinio pradžioje komandos apsikeitė pavojingomis progomis, o 57 minutę S.Glassui baudos aikštelėje sužaidus ranka į "Hibernian" vartus buvo skirtas 11 metrų baudinys, kurį sėkmingai realizavo P.Hartley.

71 minutę rezultatas tapo triuškinamas pasireiškus dviems po keitimo aikštėje pasirodžiusiems jauniems žaidėjams - L.Wallace'o perdavimą pramiegojo gynėjai, ir vienas prieš vartininką atsidūręs S.Simmonsas mušė tiksliai į vartų kampą.

Nors atrodė, kad rungtynės taip ir baigsis, likus septynioms minutėms pasižymėjo ir S.Mikoliūnas, smūgiu iš 25 metrų užklupęs svečių vartininką Z.Malkowskį nepasiruošusį bei pelnęs antrąjį savo įvartį per du mačus. Susitikimas taip ir baigėsi - "Hearts" sirgaliai džiaugėsi įtikinama pergale derbyje.