Visos rungtynės
Ar UEFA turėtų panaikinti išvykos įvarčio taisyklę?
  • Taip, dabar komandoms yra nesunku pasižymėti taikliu smūgiu svečiuose
  • Ne, nereikia jokių permainų
  • Neturiu nuomonės

Visos apklausos

Iki Šeškinės stadiono statymo sutarties beliko vienas žingsnis


2019-02-13 17:09:30

Vilnius uždegė žalią šviesą Šeškinės Daugiafunkcio komplekso koncesijos sutarties pateikimui – trečiadienį taryba pritarė jos pateikimui. Tai reiškia, kad iki pritarimo sutarčiai lieka vos vienas žingsnis, kuris gali būtų žengtas jau kitą savaitę vyksiančiame Tarybos posėdyje.

Sulaukus komitetų pritarimo ir antrojo tarybos balsavimo kitame posėdyje, nebeliktų kliūčių įgyvendinti Nacionalinio stadiono ir dar 15 kitų sporto objektų ant Šeškinės kalvų projektą.

„Tai vienas paskutinių lemtingų žingsnių ilgoje ir jau tris dešimtmečius trunkančioje Nacionalinio stadiono statybų epopėjoje. Tikiu, kad miesto Taryba dar kartą parodys atsakingumą ir jau artimiausiu metu galėsime įžengti į finišo tiesiąją – senojo stadiono griaučių griovimą ir naujo stadiono statybas“, – teigė Vilniaus meras Remigijus Šimašius. 

Anot jo, savivaldybės administracijos ir vyriausybės atstovų komanda derybose su koncesininku pasiekė geriausią įmanomą sandorį miestui – Vilnius gauna nacionalinį stadioną, taip pat 15 kitų sporto objektų, vaikų darželį, kultūros centrą, biblioteką, sutvarkytą aplinkinę infrastruktūrą, mainais finansuodamas tik nedidelę dalį viso projekto.

Šiuo metu derybos dėl stadiono statybos koncesijos vyksta su įmone „Axis Industries“. Ji projektą su bendrovėmis „Venetus Capital“, „Kauno arena“, „Populous“ bei „Cloud architektai“ ketina įgyvendinti už 79,9 mln. eurų (be PVM). Koncesijos sutartis su privačiu investuotoju bus sudaryta 25 metams.

Privatus investuotojas AB „Axis Industries“ planuoja pastatyti ne mažiau kaip 15 tūkst. vietų futbolo stadioną, sporto muziejų. Stadionas tėra tik dalis daugiafunkcio komplekso, su kuriuo kartu bus sukurta dar 15 sporto objektų – 1 IAAF reikalavimus atitinkanti lengvosios atletikos aikštė, kas Vilniuje leis rengti tarptautinio lygio lengvosios atletikos varžybas, 6 krepšinio salės, 3 futbolo treniruočių aikštės, rankinio, gimnastikos, bokso salės. Komplekse  taip pat atsiras 300 vietų vaikų darželis, kultūros ir ugdymo veiklų centas, biblioteka.

Vyriausybė yra įsipareigojusi per 25 metus komplekso statyboms ir išlaikymui, renginiams (20 dienų per metus) iš viso skirti 53 mln. eurų. Jame suplanuotą vaikų darželį, biblioteką ir dalį neformaliam ugdymui skirtų patalpų valdys savivaldybė, sporto muziejų – Kūno kultūros ir sporto departamentas, likusią dalį – koncesininkas.

Straipsnio įvertinimas: 5 4
Vienintelė knyga apie futbolą ir nesąžiningas rungtynes

Naujausi (3) Seniausi (3) Geriausi (3) Anoniminiai (9)

Norėdami komentuoti prisijunkite.

 carlos
2 35 02-13 17:29
Kodėl pas mus kažkaip visada ne kaip pas žmones, vietoj normalaus stadiono kažkoks barabaras su vaikų darželiais ir dar atiduoda valdyti rubikonui 25 metams, kuris kartu kias norės tokias kainas ir plėš.
Benderis
1 16 02-13 19:29
nemaniau , kad dabar viskas taip visiem po**** kad net atvirai raso pinigu isisavinimo is valstybes schema - rubikonas 80mln investuoja o vyriaysybe per 25 metus jam grazina 53 mln plius likusius 27 sumoka vilniaus savivaldybe (na ta maza dalis).. plius gauna visa komplekso valdyma 25 metam.. po 25 metu kapitalinis remontas.. bananistanas..
1 3 02-14 16:10
Pilna visuose kiemuose tu krepsinio aiksteliu. Tai gal siame projekte vietoje tu 6 krepsinio aiksteliu, galejo suplanuoti geriau dengta stadiona.