"Inter" antrus metus iš eilės iškovojo Italijos taurę © Eurofootball.lt
Milano "Inter" antrus metus iš eilės laimėjo Italijos taurę - finale tituluočiausio turnyro žmogaus Roberto Mancini treniruojama komanda vėl rezultatu 3-1 įveikė "Roma" ekipą ir dėka bendro abiejų susitikimo rezultato 4-2 šventė pergalę bei papildė savo kuklią pastarųjų metų trofėjų lentyną.

"%c00037" 3 - 1 "%c00028"
(pirmosios rungtynės 1-1, bendras rezultatas 4-2)
6` [1 - 0] Esteban Cambiasso
45` [2 - 0] Julio Ricardo Cruz
75` [3 - 0] Obafemi Martins
80` [3 - 1] Shabani Nonda

Rungtynes ant suolo pradėjo po traumų atsigavę du abiejų ekipų atakų kūrimo lyderiai - "Roma" kapitonas Francesco Totti ir "Inter" saugas Juanas Sebastianas Veronas. "Inter" klubui taip pat teko verstis be diskvalifikuoto gynėjo Ivano Cordobos, o svečių gretose trūko dėl diskvalifikacijos negalėjusių žaisti saugų Simone Perrottos, Rodrigo Taddei, gynėjo Phillipo Mexeso bei dėl ligos negalėjusio rungtyniauti saugo Daniele De Rossi.

Rungtynes agresyviau pradėjo šeimininkai, surengę keletą pavojingų progų ir jiems prireikė vos šešių minučių kad išsiveržtų į priekį. Po Javiero Zanetti perdavimo Estebanas Cambiasso puikiai smūgiavo dar ore esantį kamuolį ir svečių vartininkas tegalėjo jį palydėti akimis.

Po kelių minučių prie "Roma" vartų dar kartą kilo šurmulys. Julio Ricardo Cruzo skersuotą kamuolį "Roma" gynėjas Cristiano Panucci beveik nukreipė į savo vartus. Po kelių minučių svečių vartininkas dar turėjo ir atsaugoti Dejano Stankovičiaus žemą smūgį.

Pirmajį šansą pasižymėti pagaliau turėjo "Roma". Tačiau tvirta "Inter" gynėjo Javiero Zanetti gynyba privertė Amantino Mancini smūgiuoti šalia vartų. Tačiau tuomet aikštę dėl traumos turėjo palikti sostinės klubo gynėjas Christianas Chivu. Vietoj jo į aikštę įėjo Samuelis Kuffouras.

Netrukus Adriano reikalavo teisėjo skirti 11 metrų baudinį į svečių vartus už Christiano Panucci žaidimą ranka baudos aikštelėje, tačiau teisėjo švilpukas tylėjo.

Po Adriano klaidos šansą pasižymėti turėjo "Roma" saugas Houssine Kharja, tačiau jo smūgis tikslo nepasiekė. "Inter" puolėjas pabandė ištaisyti savo klaidą ir po kombinacijos su Estebanu Cambiasso jo smūgį puikiai atmušė Romos klubo vartų sargas Doni.

Baigiantis pirmajam kėliniui "Inter" turėjo puikią progą pasižymėti, tačiau gavęs Adriano perdavimą prie tolimojo virpsto Julio Ricardo Cruzas iš kelių minučių smūgiavo netiksliai. Visgi argentinietis po kelių minučių atpirko neišnaudotą progą - gavęs D.Stankovičiaus perdavimą, jis suklaidino "Roma" vartininką ir pasiuntė kamuolį į tuščius vartus.

Antrasis kėlinys prasidėjo pavojingais Luišo Figo bei Amantino Mancini išpuoliais, tačiau labiausiai pažymėtinas įvykis buvo 54 minutę po trejų dėl traumos praleistų mėnesių aikštėje pagaliau pasirodęs vienas Italijos rinktinės žvaigždžių bei "Roma" klubo kapitonas Francesco Totti.

Netrukus dėl traumos aikštelę turėjo palikti ir šeimininkų žaidėjas - susižeidusį Dejaną Stankovičių aikštelėje pakeitė argentinietis Santiago Solari. Po kelių minučių F.Totti beveik pavyko pasižymėti - po Houssine Kharjos perdavimo italas smūgiavo į vartus, tačiau kamuolys praskriejo šalia virpsto.

Nepaisant svečių kapitono pastangų išgelbėti savo komandą, 75 minutė Obafemi Martinsas praktiškai užtikrino savo komandai Italijos taurę, kai pasinaudojęs sumaištimi svečių baudos aikštelėje pasiuntęs kamuolį į vartininko neprižiūrimus "Roma" vartus.

Svečiai dar spėjo sušvelninti rezultatą kai baudos smūgio metu F.Totti pasiuntė aukštą perdavimą į "Inter" baudos aikštelę, kur aukščiau už visus pašoko "Roma" puolėjas Shabani Nonda ir galva nukreipė kamuolį į vartus.

Prieš pat rungtynių pabaigą šansą įmušti ketvirtajį savo komandos įvartį dar turėjo Kily Gonzalesas bei Santiago Solari, tačiau jų bandymai tikslo nepasiekė.

Tad nuaidėjus finaliniam švilpukui "Inter" žaidėjai šventė pergalę ir antrus metus iš eilės finale įveikę tą patį varžovą gavo teisę penktą kartą klubo istorijoje iškelti Italijos taurę į viršų. Ekipos treneris Roberto Mancini tapo pirmuoju strategu, kuriam pavyko taurę iškovoti tris kartus iš eilės, o iš viso, įskaitant ir žaidėjo karjerą, jis laimėjo trofėjų jau 10-ąjį kartą.