Intrigą kūrę lietuviai antrajame kėlinyje pajuto C. Ronaldo jėgą

Antradienį LFF stadione įvyko didžiulio ažiotažo visoje Lietuvoje sulaukusi Europos čempionato atrankos šeštojo rato dvikova.

Į sostinę su Cristiano Ronaldo priešakyje atvyko dabartiniai Europos čempionai. Pirmoje rungtynių pusėje intrigą išlaikę lietuviai portugalų lyderio jėgą pajuto antrajame kėlinyje – C. Ronaldo „pokeris“ nulėmė svečių pergalę triuškinančiu skirtumu 5:1.

Rungtynės prasidėjo aktyviu portugalų žaidimu, tačiau pirmąjį smūgį atliko lietuviai, kurie surengę greitą kontrataką smūgiavo virš Rui Patricio ginamų vartų.

6-ąją minutę lietuviai buvo nubausti po savo klaidos – ranka baudos aikštelėje sužaidė Markus Palionis, o prie 11 metrų žymos stojęs Cristiano Ronaldo neklydo ir greitai išvedė portugalus į priekį.

Po įvarčio portugalai tęsė dominavimą aikštėje, tačiau Ernesto Šetkaus pagalbos lietuviams neprireikė. Lietuviai kiek vėliau susikūrė keletą standartinių situacijų, tačiau jos pavojaus Rui Patricio vartams nesukėlė.

19-ąją minutę lietuvius nuo antrojo įvarčio gelbėjo tas pats E. Šetkus, turėjęs atremti po rikošeto į vartų plotą skriejusį kamuolį.

28-ąją minutę Portugalijos futbolininkai patyrė šoką – po pavojingos kontratakos kampinį uždirbę lietuviai vieną iš nedaugelio progų pavertė įvarčiu: Vytautas Andriuškevičius iššoko aukščiau už kitus varžovus ir galva kamuolį nukreipė į Rui Patricio vartus.

34-ąją minutę lietuviams pavojingu smūgiu atsakė Portugalijos futbolo talentas Joao Felixas, tačiau į jo stiprų ir tolimą smūgį reagavo E. Šetkus. Rezultatas liko lygus – 1:1.

Vos kelių minučių pasikartojo analogiška situacija – į priekį pabėgęs Joao Felixas galingu smūgiu pažeme pasiuntė kamuolį link E. Šetkaus vartų, bet ir vėl fantastiškai į jauno portugalo smūgį reagavo Lietuvos vartų sargas.

Per likusį pirmojo kėlinio laiką portugalai rezgė vieną po kito pavojingas atakas, tačiau varžovų šturmą atlaikę lietuviai į rūbinę nužygiavo turėdami lygų rezultatą.

Antrajame kėlinyje pirmasis pavojingas epizodas prie lietuvių vartų buvo sukurtas 50-ąją minutę, kai J. Felixas kamuolį pažeme pasiuntė visai šalia dešiniojo virpsto.

62-ąją minutę Lietuvos nelaimei portugalai susigrąžino pranašumą, kai antrą kartą šiose rungtynėse po grubios E. Šetkaus klaidos pasižymėjo C. Ronaldo. Turino „Juventus“ žvaigždė smūgiavo iš maždaug 18 metrų, smūgis nebuvo stiprus, tačiau kamuolys atšoko prieš pat E. Šetkų ir kurioziškai nuo jo galvos atsidūrė vartų tinkle.

Vos po dviejų minučių į Lietuvos komandos vartus krito ir trečiasis įvartis – po puikaus Bernardo Silvos perdavimo C. Ronaldo savo pasirodymą pažymėjo „hat-tricku“.

C. Ronaldo šou LFF stadione tęsėsi ir po šio įvarčio – į greitą ataką pasileidę portugalai sukūrė dar vieną auksinę progą savo lyderiui, kuris vienu lietimu nukreipė kamuolį į dešinįjį E. Šetkaus vartų kampą. Ties šiuo momentu ir buvo baigtas C. Ronaldo pasirodymas Lietuvoje – jį netrukus pakeitė Goncalo Guedesas.

Galutinį tašką portugalai padėjo per pridėtą laiką – šį kartą E. Šetkų nuginklavo Williamas Carvalho. Lietuvos komandai teko susitaikyti su pralaimėjimu rezultatu 1:5.

Portugalijos rinktinei tai buvo antroji pergalė grupėje. Savo ruožtu lietuviai turėjo susitaikyti su ketvirtąja nesėkme.

Rungtynės buvo pažymėtos net keliais C. Ronaldo rekordais. Jis tapo pirmuoju žaidėju Europoje, peržengusiu 90 įvarčių ribą su rinktine. Lietuva taip pat tapo 40-a nacionaline komanda, prieš kurią pasižymėjo portugalas.

Lietuva 1 – 5 Portugalija
7’ [0 – 1] C. Ronaldo (11 m. baudinys)
28’ [1 – 1] V. Andriuškevičius
62’ [1 – 2] C. Ronaldo
65’ [1 – 3] C. Ronaldo
76’ [1 – 4] C. Ronaldo
90+2’ [1 – 5] W. Carvalho

Startinės sudėtys:

Lietuva: (4-1-4-1) Ernestas Šetkus; Saulius Mikoliūnas, Edvinas Girdvainis, Markus Palionis, Vytautas Andriuškevičius; Domantas Šimkus; Modestas Vorobjovas, Mantas Kuklys, Vykintas Slivka, Ovidijus Verbickas; Karolis Laukžemis.

Suolas: Zubas, Černiauskas, Klimavičius, Jankauskas, Kazlauskas, Vaitkūnas, Golubickas, Žulpa, Petravičius, Baravykas, Matulevičius.

Portugalija: (4-3-3) Rui Patricio; Joao Cancelo, Rubias Dias, Jose Fonte, Raphael Guerreiro; William Carvalho, Ruben Neves, Bruno Fernandes; Cristiano Ronaldo, Bernardo Silva Joao Felix.

Suolas: Beto, Carrico, Pizzi, Ferro, Guedes, Jota, Moutinho, Pereira, Mario Rui, Jose Sa, Renato Sanches, Rafa Silva.