Išlaikytas pirmasis škotų egzaminas: "Sūduva" išplėšė lygiąsias prieš "Celtic"

Į Lietuvą ketvirtadienį atvyko dar vienas garsus futbolo vardas - UEFA Europos lygos atkrintamųjų etape Marijampolės "Sūduva" susitiko su Glazgo "Celtic".

Marijampoliečiai parodė charakterį ir atsitiesę po greitai praleisto įvarčio pasiekė lygiąsias prieš galingą varžovą - 1:1.

"Sūduvai" rungtynės namuose prasidėjo tragiškai - jau 3-ąją minutę svečiai įgijo pranašumą. Po puikaus Michaelio Johnstono perdavimo galva kamuolį iš dėkingos situacijos į "Sūduvos" vartus pasiuntė Olivieris Ntchamas.

13-ąją minutę škotai sulaukė marijampoliečių atsako - Andro Švrljuga uždirbo pražangą, kuri leido "Sūduvai" atlikti standartinę situaciją. Vaidas Slavickas kone idealiai pakėlė kamuolį į baudos aikštelę, o ten nuo varžovų atitrūkęs Ovidijus Verbickas taip pat smūgiu galva išlygino rezultatą.

"Celtic" po netikėto šeimininkų įvarčio nesutriko - ir toliau užtikrintai kontroliavo kamuolį aikštės viduryje, tiesa, atsakyti pavojingomis atakomis jiems taip greitai nepavyko.

19-ąją minutę "Sūduvą" nuo antrojo įvarčio išgelbėjo Ivanas Kardumas - vartininkas puikiai reagavo į stiprų Callumo McGregoro smūgį pažeme.

Vėliau ir toliau aikštėje dominavo "Celtic" futbolininkai. "Sūduva" po išlyginamojo įvarčio praktiškai daugiau nebeatliko jokių smūgių, o Glazgo ekipa turėjo dar bent dvi realias progas pasižymėti.

Per likusį pirmojo kėlinio laiką daugiau įvarčių Marijampolės stadione taip ir nebekrito, todėl komandos į rūbinę patraukė esant rezultatu 1:1.

56-ąją minutę "Sūduva" atliko savo antrąjį smūgį į vartų plotą ir buvo arti sensacingo įvarčio. Vaidas Slavickas atidavė aštrų perdavimą į baudos aikštelę, Rigino Cicilia vienu lietimu galingai smūgiavo į varžovų vartus, tačiau "Celtic" nuo tikslaus smūgio išgelbėjo puikiai vartuose sužaidęs Craigas Gordonas.

62-ąją minutę kiek pavojingesnę progą sukūrė "Celtic", kai galingą šūvį iš toli paleidęs Kieranas Tierney'us smūgiavo visai šalia skersinio.

Netrukus po šio epizodo "Celtic" suklydo gynyboje ir patogiai kamuolį susistabdęs Julius Kasparavičius dar kartą privertė rimtai padirbėti C. Gordoną.

Likęs laikas bėgo be didesnių siurprizų - "Celtic" komandai priklausė žaidimo ritmas, tačiau "Sūduva" didelių klaidų nedarė ir marijampoliečiai artėjo link lygiųjų.

Per likusį laiką "Sūduva" sėkmingai atlaikė svečių spaudimą ir pasiekė gana sensacingas lygiąsias.

Atsakomoji dvikova, išvesianti "Celtic" arba "Sūduvą" į Europos lygos grupių etapą įvyks lygiai po savaitės Škotijoje.

"Sūduva" 1 - 1 "Celtic"
3' [0 - 1] O. Ntcham
13' [1 - 1] O. Verbickas

Startinės sudėtys:

"Sūduva": Ivanas Kardumas, Povilas Leimonas, Algis Jankauskas, Vitalijus Gaidučikas, Vaidas Slavickas, Andro Švrljuga, Ovidijus Verbickas, Guilherme Finkleris, Jovanas Čadjenovičius, Robertas Vėževičius, Rigino Cicilia.

"Celtic": Craigas Gordonas, Jozo Šimunovičius, Scottas Brownas, Moussa Dembele, Christianas Gamboa, Olivieris Ntchamas, Kristofferis Ajeras, Callumas McGregoras, Jamesas Forestas, Kieranas Tierney, Michaelis Johnstonas.