Ispanijoje pirmauja "Celta" © Eurofootball.lt
Savaitgalį buvo sužaisti Ispanijos čempionato ("La Ligos") 5-ojo turo susitikimai, kuriuose pergales šventė futbolo grandai: "Barcelona", Madrido "Real" ir "Valencia". Vis tik turnyrinės lentelės viršūnėje karaliauja klubas, turintis kuklų biudžetą, - Vigo "Celta", sekmadienį 2-1 įveikęs "Sevilla" klubą.

Įtikinamą pergalę šeštadienį iškovojo čempionės titulą ginanti "Barcelona", svečiuose net 4-1 įveikusi UEFA Čempionų Lygoje žaidžiantį Sevilijos "Betis" klubą. Šeimininkai beveik visas rungtynes žaidė dešimtyje, kadangi jau 21 minutę už teisėjo įžeidimą iš aikštės išvytas buvo puolėjas iš Brazilijos Ricardo Oliveira. "Barcelona" puolėjas Samuelis Eto`o rungtynių pradžioje nerealizavo 11 metrų baudinio, tačiau svečius į priekį išvedė olandas Markas van Bommelis, įmušęs įvartį galva. "Betis" pavyko išlyginti rezultatą, kai Ispanijos rinktinės gynėjas Juanito galva nukreipė pakeltą baudos smūgį į vartus. Vis tik savo kaltę dėl neįmušto baudinio "išpirko" S.Eto`o, įmušęs du įvarčius ir išvedęs "Barca" 3-1. Iki rungtynių pabaigos likus porai minučių pirmą savo įvartį vilkėdamas "Barcelona" marškinėliais įmušė Santiago Ezquerro.

Įtikinamą pergalę sekmadienį iškovojo ir Madrido "Real" klubas, svečiuose 3-0 sutriuškinęs po ilgos pertraukos į aukščiausiąją lygą sugrįžusį "Alaves" klubą. Du įvarčius - vieną stipriu smūgiu, o kitą po individualaus reido - įmušė brazilas Ronaldo, o jau per teisėjo pridėtą laiką trečią įvartį įmušė saugas Guti.

Pergalę rezultatu 2-1 prieš San Sebastiano "Real Sociedad" iškovojo 2004 metų Ispanijos čempionė "Valencia". Šeštadienį vykusiose rungtynėse "Valencia" nuo pat rungtynių pradžios turėjo iniciatyvą ir realizavo savo persvarą dviem įvarčiais: pirmą iki pertraukos likus 10 minučių galva įmušė Pablo Aimaras, o antrą antrojo kėlinio pradžioje pridėjo naujokas Davidas Villa, kuriam tai buvo jau penktas įvartis šiame sezone. "Real Sociedad" puolėjas Nihatas sušvelnino rezultatą artimu smūgiu po Darko Kovačevičiaus perdavimo, tačiau nieko daugiau svečiams padaryti nepavyko.

Be pralaimėjimų šiame sezone liko ir "Zaragoza" su La Korunijos "Deportivo" klubai, tarpusavyję sužaidę lygiosiomis 1-1. "Zaragoza" pirmavo po buvusio "Genoa" puolėjo Diego Milito įvarčio galva po Savio perdavimo iš kairiojo krašto, tačiau pirmojo kėlinio pabaigoje rezultatą išlygino formą įgavęs Diego Tristanas, galva į vartus nukreipęs Pedro Munitiso pakeltą baudos smūgį.

Pirmą pergalę šiame sezone iškovojo "Villarreal", svečiuose 1-2 įveikęs Barselonos "Espanyol" klubą. "Geltonieji submarinai" išsiveržė į priekį saugo Josico įvarčio po kampinio dėka. Nors Luisas Garcia ir išlygino rezultatą, persvarą vėl atstatė Marcosas Senna.

Labai netikėtai pergalę prieš "Atletico" Madrido derbyje iškovojo "Getafe". Nors svečiai paskutinį pusvalandį žaidė dešimtyje, kadangi sužaidus valandą iš aikštės už pražangą prieš bulgarą Martiną Petrovą iš aikštės pašalintas buvo Mario Cotelo, pergalingą įvartį 70 minutę įmušė Mariano Pernia, stipriu baudos smūgiu "pramušęs" "Atletico" "gyvatvorę".

Sekmadienį pergales taip pat iškovojo "Malaga" ir "Osasuna" klubai, įveikę atitinkamai "Mallorca" ir "Cadiz" klubus, o dvikova tarp Bilbao "Athletic" ir "Racing Santander" ekipų baigėsi nulinėmis lygiosiomis.

5 turo rezultatai

"Atletico" 0 - 1 "Getafe"
71` [0 - 1] Mario Andres Pernia

"Espanyol" 1 - 2 "Villarreal"
44` [0 - 1] Josico
60` [1 - 1] Luis Garcia
66` [1 - 2] Marcos Senna

"Valencia" 2 - 1 "Real Sociedad"
34` [1 - 0] Pablo Aimar
46` [2 - 0] David Villa
62` [2 - 1] Nihat Kahveci

"Zaragoza 1 - 1 "Deportivo"
13` [1 - 0] Diego Milito
45` [1 - 1] Diego Tristan

"Betis" 1 - 4 "Barcelona"
20` [0 - 1] Mark van Bommel
38` [1 - 1] Juanito
58` [1 - 2] Samuel Eto`o
77` [1 - 3] Samuel Eto`o
89` [1 - 4] Santiago Ezquerro

"Alaves" 0 - 3 "Real"
60` [0 - 1] Ronaldo
82` [0 - 2] Ronaldo
90` [0 - 3] Guti

"Mallorca 1 - 4 "Malaga"
28` [0 - 1] Salva
30` [0 - 2] Duda
56` [0 - 3] Duda
58` [0 - 4] Edgar
77` [1 - 4] Lampros Choutos

"Osasuna" 2 - 0 "Cadiz"
26` [1 - 0] David Lopez
89` [2 - 0] Moha

"Athletic Bilbao" 0 - 0 "Racing Santander"

"Celta" 2 - 1 "Sevilla"
1` [1 - 0] Fernando Baiano
15` [2 - 0] Borja Oubina
54` [2 - 1] Enzo Maresca (11m.)