Istorija perrašyta: "Juventus" klubą sutriuškinęs "Real" antrus metus iš eilės triumfavo Čempionų lygoje (VIDEO, FOTO)

Didžioji sezono atomazga baigėsi - šeštadienį vakare paaiškėjo 2016-17 metų sezono UEFA Čempionų lygos nugalėtojas. Kardife įvyksiančiame finale susikovė du tituluoti Senojo žemyno klubai - Turino "Juventus" prieš Madrido "Real".

Šių rungtynių buvo itin laukiama, tačiau tokios baigties nesitikėjo daugelis futbolo sirgalių. Pirmajame kėlinyje agresyviau už "Real" atrodęs "Juventus" antrajame kėlinyje pajuto turnyro čempionų jėgą - Zinedine'o Zidane'o auklėtiniai rezultatu 4-1 sutriuškino "senąją senjorą" ir tapo pirmuoju klubu, apgynusiu šiuolaikinės Čempionų lygos titulą.

Rungtynės prasidėjo „Juventus“ aktyviu žaidimu – jau per pirmąsias penkias minutes rungtynių šeimininkai atliko du pavojingus smūgius. Abu kartus gana pavojingai smūgiavo Gonzalo Higuainas, tačiau su pirmaisiais smūgiais užtikrintai susitvarkė Keyloras Navasas.

6-ąją minutę puikią progą išvesti „Juventus“ į priekį turėjo Miralemas Pjaničius, susistabdęs kamuolį šalia baudos aikštelės ir atlikęs stiprų smūgį į vartus, tačiau puikią reakciją pademonstravo tas pats K. Navasas.

Kiek vėliau „Real“ daugiau laiko praleido su kamuoliu ir rengė gana pavojingas pozicines atakas, tačiau Gianluigi Buffonui neteko rimtai padirbėti.

Vis dėlto 20-ąją minutę „Real“ skaudžiai nubaudė savo varžovus – „baltieji“ atliko pirmąjį smūgį ir įsiveržė į priekį. Puikiai su Dani Carvajaliu susižaidęs Cristiano Ronaldo tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį į varžovų vartų tinklą ir tapo pirmuoju žaidėju, pasižymėjusiu trijose finaluose.

Tačiau „Juventus“ nesutriko ir 27-ąją minutę nuostabiu smūgiu rezultatą išlygino Mario Mandžukičius. Baudos aikštelėje perdavimą gavęs kroatas krisdamas šonu nepaliko jokių vilčių K. Navaso ginamiems vartams.

Išlyginę rezultatą „Juventus“ futbolininkai į gynybą neatsitraukė – Massimiliano Allegri auklėtiniai ir toliau gana aktyviai žaidė varžovų aikštės pusėje, o „Real“ pavojingomis atakomis atsakyti nesugebėjo.

Per likusį pirmojo kėlinio laiką daugiau rimtesnių įvykių aikštėje nebeįvyko – praėjusio sezono nugalėtojai dominavo su kamuoliu paskutines kėlinio minutes, tačiau tai naudos neatnešė – rezultatas liko lygus ir komandos žengė į rūbines.

Antrasis kėlinys prasidėjo kiek ramesniu abiejų komandų žaidimu. Pirmasis rimtesnis pabandymas smūgiuoti buvo 54-ąją minutę, tačiau į Luka Modričiaus smūgi užtikrintai reagavo patyręs G. Buffonas.

61-ąją minutę antrajame kėlinyje dominavęs „Real“ pasiuntė į nokdauną Italijos čempionus – maždaug iš 35 metrų nuostabiu smūgiu G. Buffoną nuginklavo atraminis saugas Casemiro. Kamuolys nesėkmingai kliudė Sami Khedira ir legendinis vartininkas šioje situacijoje nieko padėti negalėjo.

„Juventus“ atsitiesti po įvarčio taip ir nesugebėjo – „Real“ tęsė dominavimą ir 65-ąją minutę „baltieji“ pasiekė trečiąjį įvartį. Po puikaus Luka Modričiaus perdavimo tarp dviejų gynėjų atsidūręs Cristiano Ronaldo tiksliu smūgiavo pasiekė savo antrąjį įvartį šioje akistatoje.

Massimiliano Allegri auklėtiniams atsitiesti po dviejų praleistų įvarčių taip lengvai nepavyko – jokių pavojingų smūgių link Keyloro Navaso vartų „Juvei“ atlikti nepavyko.

81-ąją minutę „Juventus“ buvo arti įvarčio, kuris galėjo sugrąžinti intrigą rungtynėse – po standartinės situacijos smūgį visai šalia virpsto galva atliko Alexas Sandro.

84-ąją visus šansus išsigelbėti šiose rungtynėse sužlugdė po keitimo aikštėje pasirodęs Juanas Cuadrado – kolumbietis iš nugaros nestipriai pargriovė Sergio Ramosą, užsidirbo antrąją geltoną kortelę ir buvo pašalintas iš aikštės.

„Juventus“ atsigauti po nokdauno taip nesugebėjo, o per pridėtą laiką ketvirtąją triuškinantį įvartį pasiekė po keitimo pasirodęs „Real“ jaunasis deimantas Marco Asensio. Tai buvo galutinis taškas ir Zinedine‘o Zidane‘o treniruojamas klubas perrašė turnyro istoriją.

„Real“ komanda tapo pirmuoju klubu nuo 1992 metų, apgynusiu Čempionų lygos titulą. Ispanijos sostinės ekipa šiame turnyre yra dominuojanti jėga – „baltiesiems“ pavyko laimėti trečiąjį Čempionų lygos titulą per paskutinius ketverius metus.

Ispanijos čempionams Čempionų lygos trofėjus klubo istorijoje atitenka net 12-ąjį kartą. Tai – visiškas turnyro rekordas.

"Juventus" 1 - 4 "Real Madrid"
20' [0 - 1] C. Ronaldo
27' [1 - 1] M. Mandžukič
61' [1 - 2] Casemiro
64' [1 - 3] C. Ronaldo
90' [1 - 4] M. Asensio
84' J. Cuadrado ("Juventus") pašalintas iš aikštės

<iframe width="500" height="323" src="//rutube.ru/play/embed/10385295" frameborder="0" webkitAllowFullScreen mozallowfullscreen allowfullscreen></iframe>

Startinės sudėtys:

"Juventus": Gianluigi Buffon; Andrea Barzagli, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini; Dani Alves, Miralem Pjanič, Sami Khedira, Alex Sandro; Paulo Dybala, Mario Mandžukič; Gonzalo Higuain.

Atsarginiai: Neto, Medhi Benatia, Juan Cuadrado, Claudio Marchisio, Mario Lemina, Kwadwo Asamoah, Stephan Lichtsteiner.

"Real Madrid": Keylor Navas; Dani Carvajal, Raphael Varane, Sergio Ramos, Marcelo; Luka Modrič, Casemiro, Toni Kroos; Isco; Karim Benzema, Cristiano Ronaldo.

Atsarginiai: Kiko Casilla, Nacho, Danilo, Mateo Kovačič, Marco Asensio, Alvaro Morata, Gareth Bale.

"Juventus" - "Real" 1-4

90' - M.Asensio ('Real") pelnė įvartį - 1-4

84' J.Cuadrado ("Juventus") - raudona kortelė

72' J.Cuadrado ("Juventus") - geltona kortelė

70' A.Sandro ("Juventus") - geltona kortelė

66' M.Pjaničius ("Juventus") - geltona kortelė

64' - C.Ronaldo ('Real") pelnė įvartį - 1-3

61' - Casemiro ('Real") pelnė įvartį - 1-2

53' - T.Kroosas ("Real") - geltona kortelė

42' - D.Carvajalis ("Real") - geltona kortelė

31' - S.Ramosas ("Real") - geltona kortelė

27' - M.Mandžukičius ("Juventus") pelnė įvartį - 1-1

20' - C.Ronaldo ('Real") pelnė įvartį - 0-1

12' - P.Dybala ("Juventus") - geltona kortelė