Italijos čempionato pabaiga: "Udinese" žais Čempionų lygoje, "Brescia" iškrito į "Serie B" © Eurofootball.lt
Įtemptomis paskutinio, 38-ojo turo varžybomis sekmadienį baigėsi 2004/2005 metų Italijos "Serie A" čempionato sezonas. Nesėkmingai jis susiklostė M.Stankevičiaus "Brescia" ekipai, kuri patyrusi sutriuškinimą liko priešpaskutinė ir iškrito į "Serie B", tuo tarpu "Udinese" išsaugojo ketvirtą vietą ir gavo kelialapį į Čempionų lygą.

"Udinese" priešpaskutiniame ture įgijo vieno taško pranašumą prieš "Sampdoria" komandą, ir to "baltai-juodiems" užteko, nes abi komandos šiandien pasidalino po tašką: "Udinese" sužaidė lygiosiomis "Milan", o "Sampdoria" taikiai baigė mačą prieš "Bologna".

"Brescia" kovoje dėl išlikimo Florencijoje susitiko su "Fiorentina" ir pralaimėjusi mačą rezultatu 3-0 smuktelėjo į priešpaskutinę poziciją, reiškiančią iškritimą į žemesnį "Serie B" divizioną. Taigi virš sėkmingą sezoną asmeniškai turėjusio M.Stankevičiaus ateities pakibo klaustukas.

"Fiorentina" žaidėjai tokio likimo išvengė, tiesa jiems dar prireikė ir palankių rezultatų kituose stadionuose - "Parma" išvykoje sužaidė rezultatyviomis lygiosiomis su "Lecce", tik tašką pelnė ir "Bologna", taigi komandos susilygino taškais.

Susilyginus taškais pagal "Serie A" taisykles turi būti žaidžiamos papildomos rungtynės, o kurios dvi ekipos jose rungtyniaus sprendžiama pagal komandų tarpusavio rezultatus per visą sezoną - šiuo atveju "Fiorentina" sėkmingiau žaidė prieš savo varžovus, taigi dvejose papildomose mačuose dėl išlikimo birželio 14 ir 18 dienomis "Parma" žais prieš "Bologna" ekipą.

Paskutinėmis minutėmis išsigelbėjo "Siena", 80 minutę įmušto įvarčio dėka laimėjusi prieš "Atalanta" ir išsiropščiusi iš iškritimo zonos. Nulinių lygiųjų užsitikrinti saugumą užteko ir "Chievo" bei "Reggina" komandoms, žaidusioms prieš didesnės motyvacijos neturėjusius "Inter" ir "Roma" klubus.

Kitose rungtynėse "Lazio" sužaidė rezultatyviomis lygiosiomis 3-3 prieš "Palermo" ekipą, "Juve" atšventė čempionų titulą pergale prieš "Cagliari", o rezultatyviausiu čempionato žaidėju tapo C.Lucarelli, išlyginęs rezultatą susitikime su "Messina", ir su 24 įvarčiais aplenkęs 23 kartus pasižymėjusį A.Gilardino.

7. "Messina" 48
8. "Roma" 45 (UEFA taurė - pateko dėl Italijos taurės finalo pasiekimo)

"%c00143" 3 - 0 "%c00079"
43' [1 - 0] Fabrizio Miccoli (11m.)
59' [2 - 0] Martin Jorgensen
66' [3 - 0] Christian Rigano

88' Omar Milanetto ("Brescia") pašalintas iš aikštės

M.Stankevičius ("Brescia") žaidė iki 62 minutės

"%c00037" 0 - 0 "%c00081"

"%c00038" 4 - 2 "%c00216"
43' [1 - 0] Alessandro Del Piero
51' [2 - 0] David Trezeguet
59' [3 - 0] Stephen Appiah
61' [3 - 1] Gianfranco Zola
74' [4 - 1] David Trezeguet
87' [4 - 2] Gianfranco Zola

"%c00061" 3 - 3 "%c00029"
21' [0 - 1] Domenico Morfeo
30' [1 - 1] Alex Pinardi
40' [2 - 1] Mirko Vucinic
42' [2 - 2] Marco Bresciano
46' [3 - 2] Samuele Dalla Bona
50' [3 - 3] Alberto Gilardino

84' Matteo Contini, 90' Domenico Morfeo (abu "Parma") pašalinti iš aikštės

"%c00214" 1 - 1"%c00213"
70' [1 - 0] Riccardo Zampagna
83' [1 - 1] Christiano Lucarelli

T.Danilevičius ("Livorno") aikštėje nepasirodė

"%c00200" 3 - 3 "%c00019"
2' [1 - 0] Luca Toni
43 [1 - 1] Tommaso Rocchi'
61' [2 - 1] Franco Brienza
65' [3 - 1] Luca Toni
71' [3 - 2] Fabio Bazzani
88' [3 - 3] Roberto Muzzi

"%c00028" 0 - 0 "%c00068"

"%c00080" 2 - 1 "%c00215"
8' [1 - 0] Enrico Chiesa
62' [1 - 1] Igor Budan
80' [2 - 1] Stefano Argilli

"%c00063" 1 - 1 "%c00062"
56' [1 - 0] David Di Michele
85' [1 - 1] Serginho