Įtemptose dvikovose vietą LFF taurės pusfinalyje iškovojo "Kaunas", "Ekranas", "Vėtra" ir "Atlantas" © Eurofootball.lt
Šeštadienį LFF taurės turnyre įvyko atsakomieji ketvirtfinalio susitikimai, kuriuose netikėtumų neužfiksuota, ir pergales iškovojo praėjusį sezoną lygoje geriau rungtyniavusios komandos. Tačiau skirtingai nei aštuntfinalyje, šį kartą netrūko intrigos - kai kurių porų nugalėtojai nepaiškėjo iki pat mačų pabaigos.

Šiaulių savivaldybės stadione vyko labai įtemptos ir dramatiškos rungtynės, kurias, nepaisant lietingo oro, stebėjo apie keli šimtai šiauliečių. Pirmajame kėlinyje abi komandos apsikeitė keliomis pavojingomis atakomis ir, nors rungtynių pradžioje iniciatyvą turėjo kauniečiai, "Šiauliams" kėlinio pabaigoje pavyko perimti rungtynių vadžias į savo rankas.

Aikštėje vyko atkakli kova (EuroFootball.lt nuotrauka)

Antrasis kėlinys vyko apylygiai ir V.Ivanauskas atliko taktinį keitimą: iki tol niekaip "žemų" perdavimų perduoti nesugebėję kauniečiai pabandė žaisti aukštais perdavimais ir į aikštę išleido fiziškai galingą ir aukštą R.Beniušį. Itin pavojinga situacija prie "Kauno" vartų buvo 65-ą minutę, kuomet keliese prieš gulintį vartininką likę šiauliečiai nesugebėjo išnaudoti puikios progos išsiveržti į priekį.

67-ą minutę aikštę už antrą geltoną kortelę palikus D.Regelskiui "Šiauliai" perimė iniciatyvą ir jau 70-ą minutę vienuolikos metrų baudinį suklaidinęs vartininką sėkmingai realizavo D. Vasilkovas.

Po vieno epizodo iš V.Ivanausko lūpų pasigirdo daug necenzūrinių žodžių ir pasiūlymų teisėjui (EuroFootball.lt nuotrauka)

Šiauliečių, kurių gretose išsiskyrė kairiojo krašto saugas T.Kavolis, atakos pasipylė viena po kitos ir šeimininkai turėjo ne vieną realią progą padvigubinti rezultatą, tačiau fortūna buvo ne jų pusėje. Paskutinę pridėto laiko minutę įvartį po sumaišties "Šiaulių" baudos aikštelėje įmušė Ričardas Beniušis - "Kaunas" išsaugojo galimybę apginti taurės laimėtojų titulą.

Tik per pratęsimą paaiškėjo Klaipėdos "Atlanto" ir Vilniaus "Žalgirio" poros nugalėtojas. Mačo pradžioje daugiau atakavo šeimininkai, o svečiai varžovų vartams grasino kontratakomis, bet rezultatas nesikeitė. Antrajame kėlinyje iniciatyvą turėjo "Atlantas", tačiau jiems nesisekė sukurti pavojingesnių progų.

Per 180 varžybų minučių abi komandos nesugebėjo pasižymėti, taigi buvo žaidžiamas pratęsimas. Klaipėdiečių atakos vis aštrėjo ir jie pagaliau pasiekė įvartį 99 minutę, kai D.Navikas tolimu smūgiu nuginklavo M.Malinauską. Praleidę įvartį žalgiriečiai dar bandė išvengti pralaimėjimo ir užspaudė šeimininkus, bet rezultatas nepasikeitė ir "Atlantas" pateko į pusfinalį.

Intrigos netrūko Marijampolėje, kur susitiko vietos "Sūduva" ir Vilniaus "Vėtra". Pirmajame kėlinyje abi komandos žaidė apylygiai, tačiau antrojo pradžioje šeimininkai išsiveržė į priekį, kai gavęs perdavimą iš T.Radzinevičiaus kamuolį į vartus pasiuntė M.Ūselis.

69 minutę "Sūduvos" puolėjas T.Radzinevičius suklydus varžovų vartininkui pelnė ir antrąjį savo komandos įvartį. Tačiau netrukus tiksliu smūgiu galva atsakė R.Vaneikis, ir nepaisant marijampoliečių pergalės į sekantį etapą dėl išvykoje įmušto įvarčio žengė "Vėtra".

Ne itin lengvai vietą pusfinalyje išsikovoje ir šalies vicečempionas Panevėžio "Ekranas", namuose įveikęs "Šilutę". Pirmasis komandų susitikimas baigėsi lygiosiomis 1-1, o per pirmas 45-ias atsakomojo mačo minutes įvarčių įmušta nebuvo.

Visgi antrajame kėlinyje "Šilutės" žaidėjai liko dešimtyje, kai iš aikštės buvo pašalintas N.Mačiulis, ir neužilgo pasinaudoję kiekybine persvara "Ekrano" futbolininkai palaužė varžovus dviem įvarčiais - pasižymėjo komandos kapitonas M.Savėnas ir atakų lyderis P.Lukšys.

Ketvirtfinalio varžybų statistika
(Paryškintos komandos pateko į pusfinalį)

"%c00222" 1 - 1 "%c00030"
(Pirmos rungtynės 0-1, bendras rezultatas 1-2)
70' [1 - 0] Denisas Vasilkovas (11m.)
90+2' [1 - 1] Ričardas Beniušis

67' Darius Regelskis ("Kaunas") pašalintas iš aikštės

"%c00124" 1 - 0 "%c00032"
(Pirmos rungtynės 0-0, bendras rezultatas po pratęsimo 1-0)
(Pirmos 0-0, bendras 1-0)
99' [1 - 0] A.Laurišas

"%c00033" 2 - 0 "%c00141"
(Pirmos 1-1, bendras 3-1)
56' [1 - 0] Mantas Savėnas (11m.)
72' [2 - 0] Povilas Lukšys

52' Nerijus Mačiulis ("Šilutė") pašalintas iš aikštės

"%c00125" 2 - 1 "%c00123"
(Pirmos 0-1, bendras 2-2, "Vėtra" laimi dėl įvarčio išvykoje)
52' [1 - 0] Mantas Ūselis
69' [2 - 0] Tomas Radzinevičius
72' [2 - 1] Rolandas Vaneikis