Ar domitės "Copa America" kovomis?
  • Taip, stebiu kiekvieną mačą
  • Mane domina tik favoritų pasirodymai
  • Ne, "Copa America" - dėmesio nevertas turnyras

Visos apklausos

"Jonavos" ekipos strategas E.Utyra: "Nesijaudinu ir esu pasiruošęs"


2019-03-25 10:32:50

„Jonavos“ strategas Eisvynas Utyra ir prie Alytaus „Dainavos“ vairo stovintis norvegas Kimas Ronnigstadas šiemet bus jauniausiais LFF I lygos treneriais. Abiem šiems specialistams – po 28 metus.

Tiesa, jei K. Ronnigstadas jau turi tokio darbo patirties, įgytos Norvegijoje, tai E. Utyrai pirmadienį Mažeikiuose vyksianti dvikova su „Atmosferos“ komanda taps oficialiu krikštu vyriausiojo trenerio pareigose.

„Nesijaudinu. Pastaruosius trejus metus dirbau asistentu, todėl esu pasirengęs naujam karjeros etapui. Be to, „Jonavos“ klube turėjau puikius mokytojus, nes darbas su tokiais specialistais kaip Donatas Vencevičius ar Mindaugas Čepas buvo didelė vertybė. Aš analizuodavau, kaip jie vadovauja komandai, pasižymėdavau svarbiausius aspektus, bendravimo su komanda ir psichologinius niuansus. Man labai padėjo tokia patirtis, dabar kur kas paprasčiau planuoti komandos darbą ir treniruočių procesus“, – aiškino E. Utyra.

Jis anksčiau pats žaidė futbolą ir yra kartu rungtyniavęs ne su vienu dabartinės „Jonavos“ ekipos nariu. Vis tik jonavietis sako, kad buvę komandos draugai permainas priėmė palankiai.

„Mūsų komanda gana jauna, amžiaus vidurkis apie 24–25 metus. Bet futbolininkai puikiai suvokia, kad aš dabar treneris, todėl siekdami tikslų, privalume išlaikyti tam tikrą ribą ir pagarbą. Jie turi savo užduotis, aš savo. Kol kas sutariame puikiai. Antra vertus, neatsiradau iš niekur – juk pastaruosius sezonus jau dirbau komandos trenerių štabe. Tad nieko neįprasto“, – pasakojo „Jonavos“ treneris.

Iškritusi iš A lygos, „Jonavos“ komanda pasikeitė iš esmės. Dabar ekipos paraiškoje yra lygiai pusė vietinių žaidėjų.

Komandoje liko jos lyderiai Laurynas Stonkus, Arnas Paškevičius, Gytis Vasylius. Prie jų prisijungė iš kitų klubų sugrįžę jonaviečiai Paulius Osauskas, Artūras Rocys, Jurijus Juriakas. „Jonavos“ treneriai taip pat išmėgins NFA auklėtinius Džiugą Raudonių, Matą Voronko ir Luką Budraitį.

„Jonavai“ atstovaus du legionieriai. Vienas jų – pernai čia jau žaidęs Azerbaidžano jaunių U–19 rinktinės narys Kamranas Gulijevas. Kitas – taip pat devyniolikmetis iš Rusijos Filipas Vozdroganovas, futbolo paslapčių besimokęs Sankt Peterburgo „Zenit“ akademijoje.

Pasirengimo sezonui metu „Jonava“ sužaidė šešerias kontrolines rungtynes su kitais I lygos klubais – „FA Šiauliais“ (1:2), „Vilniaus Vyčiu“ (0:2), Kėdainių „Nevėžiu“ (0:0 ir 1:1), „FK Vilniumi“ (3:1) bei Vilniaus „Riteriais B“ (1:1).

„Manau, kad esame neblogai pasiruošę. Tikėjausi, kad bus sunkiau, tačiau procesas vyko sklandžiai. Susirinkome dar vasario 4 dieną, komanda dabar jau suformuota. Žinoma, kaip studentui prieš egzaminą pritrūksta vienos nakties, taip ir treneriui norisi daugiau laiko, tačiau prieš sezono startą nerimo nėra“, – tikino E. Utyra.

Jonavos miesto stadione šiuo metu vyksta rekonstrukcijos darbai. Klubo kelerių metų strategijoje iškeltas tikslas laimėti I lygos pirmenybes ir sugrįžti į A lygą.

O kol kas pasikeitusiai komandai svarbiausia suformuoti tvirtą savo stuburą.

„Norime į pagrindinės komandos veiklą įtraukti kuo daugiau vietinių jaunų žaidėjų, suteikti jiems šansą, kad progresuotų kaip futbolininkai. Tie vaikinai, kurie lanko futbolo treniruotes Jonavoje, turi matyti, kad yra perspektyva ir šansas tobulėti toliau, „užsikabinti“ I lygoje, kad niekas jų neignoruos. Jei kasmet prie „Jonavos“ komandos prisijungs du–trys vietos futbolo mokyklą baigę jaunuoliai, būsiu patenkintas, – sake E. Utyra. – Sportiniai tikslai? Kiekvienose rungtynėse kovoti dėl pergalės, kito tikslo neįsivaizduoju. Turnyro lentelę nagrinėsime vėliau.“

Straipsnio įvertinimas: 2 2
Vienintelė knyga apie futbolą ir nesąžiningas rungtynes