Kuri Lietuvos komanda toliausiai nužengs Europos turnyruose?
  • Marijampolės "Sūduva"
  • "Kauno Žalgiris"
  • Vilniaus "Žalgiris"
  • Vilniaus "Riteriai"
  • Neturiu nuomonės

Visos apklausos

Ką "Liverpool" darys su kairiojo krašto gynėjo pozicija? (išsamus J. Kloppo komentaras)


Pastarosiomis dienomis „Liverpool“ krašto gynėjas Alberto Moreno susilaukė daugybės kritikos, o šiai komandai buvo pateikta pasiūlymų įsigyti naują kairiojo krašto gynėją. Klausimų apie žaidėjo likimą ir tai, kaip jis išspręs šią situaciją, susilaukė ir „raudonųjų“ treneris Jurgenas Kloppas, kuris spaudos konferencijoje skyrė didžiulį dėmesį atsakant į klausimus apie kairiojo krašto gynėjo poziciją.

Ispanas buvo kritikuotas jau praėjusį sezoną, o bene daugiausiai neigiamų atsiliepimų jis sulaukė po Europos lygos finalo, kuriame „Liverpool“ pralaimėjo prieš „Sevilla“. Šio sezono pradžia kairiojo krašto gynėjui taip pat susiklostė nesėkmingai, o po 4-3 pasibaigusių rungtynių su „Arsenal“ jis buvo aršiai sukritikuotas.

24-erių metų žaidėjas pirmosiose sezono rungtynėse „užsidirbo“ vienuolikos metrų baudinį, o vos po minutės atsidūrė nedėkingoje situacijoje ir į „Liverpool“ vartus skriejo pirmasis rungtynių įvartis. Prieš šio savaitgalio rungtynes, į spaudos konferenciją atėjęs Kloppas jau laukė klausimų apie Moreno pasirodymą.

„Mes taip darome visada, kai kas nors nepasirodo gerai – mes turime apie tai kalbėti spaudos konferencijoje? Nieko tokio, aš tam pasiruošęs!“

Visgi, vokietis nebuvo nusiteikęs klausytis kritikos dėl Moreno pasirodymo.

„Jis prisidėjo prie situacijos kai buvo skirtas vienuolikos metrų baudinys? Taip, tada tai yra dalykas apie kurį galime pakalbėti. Mes visada kalbame apie tai, kaip mes galime gintis kartu, nes panaši situacija buvo dar du kartus prieš vienuolikos metrų baudinį.

Mano nuomone, mes galėjome išvengti tos situacijos penkis ar šešis kartus, o jos pabaigoje Alberto galėjo pasirodyti geriau – aš tam pritariu. Tačiau tik tiek. Aš tikrai nesuprantu, apie ką mes kalbame.

Ar mes kalbame apie Alberto Moreno, nes jis nesigynė gerai rungtynėse su „Arsenal“? Aš jums jau daugybę kartų sakiau, kad manęs nedomina kitų žmonių skirta kritika. Alberto buvo aikštėje ir tam yra priežastis. Aš galvoju apie jį būtent taip, kaip aš noriu, o ne apie kažkokius kitus dalykus.

Ar aš turėčiau paskaityti laikraščius? Jūs sakote, kad pasaulis nėra patenkintas mūsų kairiuoju gynėju, ar ne?“

Vėliau treneris susilaukė klausimų apie tai, ar „raudonieji“ bandys įsigyti kitą šios pozicijos žaidėją bei buvo atviras – jei šią vasarą jis būtų radęs tinkamą kairiojo krašto gynėją, jis jau būtų jį nusipirkęs. Dabar jis naujokų šioje pozicijoje neplanuoja.

„Mes turime priimti sprendimus ir patogiausia būtų, kad kiekvienoje pozicijoje turėtume po tris žaidėjus. Tokiu atveju net jei vienas gautų traumą, susižeistų kitas, mes vis tiek turėtume pasirinkimo toje pozicijoje. Tai nėra bandymas rizikuoti vienoje pozicijoje. Tai yra tai, ką mes bandome daryti visose pozicijose – kai mes randame tinkamą žaidėją, kuris turi viską ko mums reikia, mums pinigai nesvarbūs, mums rūpi tik jų žaidimo stilius, sugebėjimai gynyboje ir puolime bei jo techniniai sugebėjimai.

Jei mes būtume radę tokį žaidėją – jūs apie tai jau būtumėte girdėję, nes mes jau būtume atlikę transferą.“

Kloppas atskleidė ir kitus žaidėjus, kuriuos jis gali išbandyti šioje pozicijoje sezono metu – Jamesą Milnerį, Ragnarą Klavaną ir Nathanielį Clyne`ą.

„Mes turime daug žaidėjų, kurie, mūsų nuomone, gali žaisti šioje pozicijoje ir žaisti mūsų stiliumi. Jūs galite sakyti: „jie nėra kairiojo krašto gynėjai“, tačiau mes nesame akli. Aš girdžiu, kad žmonės nėra patenkinti Alberto Moreno situacija. Tada aš jūsų galiu jų tik atsiprašyti.

Milneris gali žaisti šioje pozicijoje, o tai matėme rungtynėse su „Barcelona“. Aš kalbėjau su juo ir klausiau jo nuomonės apie šią situaciją. Jis patyręs žaidėjas ir aš nenoriu jo versti žaisti naujoje pozicijoje. Aš noriu, kad žaidėjai patys tikėtų savo galimybėmis žaisti joje.

Clyne`as žaidė šioje pozicijoje, o mes taip pat turime puikų jauną žaidėją Trentą Alexanderį, kuris gali žaisti dešinėje pusėje. Jei reiktų gynybinės taktikos, šioje pozicijoje galėtų žaisti ir Ragnaras Klavanas. Mes turime keletą opcijų šioje pozicijoje ir jūs sakote įsigyti dar vieną. Tačiau tai būtų galima padaryti tik tokiu atveju, jei rastume tokį žaidėją, kokio mes norime.“

Akivaizdu, jog Kloppas nėra pasiruošęs įsigyti naujo žaidėjo vien dėl pastaruoju metu įvykusių Moreno klaidų. Treneris tikina, jog vis dar pasitiki visais savo ekipoje esančiais futbolininkais.

„Mes sukūrėme komandą, kurios sudėtyje kiekvienas turi galimybių žaisti. Transferų problema yra tai, kad niekam nerūpi tie žaidėjai, kurie jau yra mūsų ekipoje. Ką mes turėtume daryti su jais? Kur nors juos išsiųsti? Žaidėjų įsipareigojimai ekipai yra svarbūs, tad mes turime lygiai taip pat jiems atsakyti tuo pačiu. Svarbiausia dirbti ir tobulėti.

Futbolas yra tas žaidimas, kurio neįmanoma žaisti nedarant klaidų.“

Straipsnio įvertinimas: 7 0
Vienintelė knyga apie futbolą ir nesąžiningas rungtynes

Naujausi (2) Seniausi (2) Geriausi (2) Anoniminiai (6)

Asirgitawe
2 4 08-18 20:52
Galėtų Liverpool bandyti griebti Jonas Hector. Vokietijos rinktinės left - back. Kainuotų apie 20-25 mln eurų. Vienas patikimiausių variantų.
The Kop
0 2 08-18 20:30
kasis:
seip butina dar viena gyneja paijimt
idemiai straipsni skaitei? "Jei mes būtume radę tokį žaidėją – jūs apie tai jau būtumėte girdėję, nes mes jau būtume atlikę transferą.", "Vėliau treneris susilaukė klausimų apie tai, ar „raudonieji“ bandys įsigyti kitą šios pozicijos žaidėją bei buvo atviras – jei šią vasarą jis būtų radęs tinkamą kairiojo krašto gynėją, jis jau būtų jį nusipirkęs. Dabar jis naujokų šioje pozicijoje neplanuoja."