Kuris iš likusių garsių Lietuvos trenerių būtų tinkamiausias vadovauti rinktinei?
  • A.Skarbalius
  • I.Pankratjevas
  • M.Čepas
  • V.Trakys
  • T.Ražanauskas
  • A.Liubinskas
  • Kitas lietuvis
  • Visi netinkami, reikėtų žvalgytis specialisto užsienyje

Visos apklausos

Keturis įvarčius finale įmušusi Prancūzija - naujoji pasaulio čempionė (VIDEO, FOTO)


Ketverių metų laukimas baigėsi – sekmadienį įvyko 2018 metų pasaulio futbolo čempionato finalas. Maskvos „Lužnikų“ stadione dėl svarbiausio futbolo trofėjaus susigrūmė dvi Europos komandos – Prancūzija su Kroatija.

Po atkaklios ir itin rezultatyvios kovos stipriausia planetos komanda tapo Prancūzijos rinktinė, čempionate triumfavusi antrą kartą per savo istoriją.

Rungtynes kur kas aktyviau pradėjo Kroatija – Zlatko Daličiaus auklėtiniai dominavo su kamuoliu ir kėlė problemas varžovams jų aikštės pusėje, tačiau pavojingų smūgių per pirmas dešimt minučių nebuvo atlikta.

Puikų žaidimą rodę kroatai buvo nubausti 18-ąją minutę – pirmąją rimtą progą po standartinės situacijos susikūrė prancūzai įsiveržė į priekį. Antoine‘as Griezmannas atliko aštrų perdavimą į baudos aikštelę, o ten bandydamas išmušti kamuolį į savus vartus įsimušė puolėjas Mario Mandžukičius.

Po praleisto įvarčio kroatai nesutriko – jie ir toliau dominavo aikštės viduryje. Prancūzai laikėsi savo žaidimo taktikos – atsitraukė link savo aikštės ir laukė varžovų klaidų.

28-ąją minutę Kroatija grįžo – standartinės situacijos metu originaliai kamuolį įžaidę kroatai pasiekė išlyginamąjį įvartį. Mario Mandžukičius petimi numetė kamuolį erdvės baudos aikštelėje suradusiam Ivanui Perišičiui ir šis galingu smūgiu atstatė pusiausvyrą šioje dvikovoje.

34-ąją minutę Kroatijos rinktinė ir vėl buvo nubausta – iš niekur kampinį susikūrę prancūzai uždirbo 11 metrų baudinį, kai I. Perišičius kovodamas dėl kamuolio sužaidė ranka. Po gana ilgos VAR peržiūros realizuoti baudinio prie 11 metrų žymos stojo Antoine‘as Griezmannas – puolėjo koja nesudrebėjo ir Prancūzija vėl įgijo pranašumą.

Per likusį pirmojo kėlinio laiką atstatyti lygaus rezultato kroatams nepavyko – komandos į rūbinę nužygiavo rezultatui esant 2:1, o visa kova persikėlė į kitas 45 minutes.

Jau 47-ąją minutę Kroatija privertė rimtai padirbėti Hugo Llorisą – po puikaus Ivano Rakitičiaus perdavimo į baudos aikštelę įkirtęs Ante Rebičius atliko galingą smūgį į prancūzų vartus, tačiau savo klasę parodė H. Llorisas.

Netrukus į pavojingą ataką pasileido prancūzai – Kylianas Mbappe spurtavo dešiniuoju kraštu ir liko vienas prieš vartininką, tačiau puolėjui iš aštraus kampo nepavyko nuginkluoti Danijelio Subasičiaus.

59-ąją minutę Kroatijos rinktinei buvo suduotas skaudus smūgis – greitą ataką surezgę prancūzai padidino pranašumą iki dviejų įvarčių. Pauliui Pogba prie baudos aikštelės patogiai atšoko kamuolys ir šis galingu bei tiksliu smūgiu priartino Prancūziją prie triumfo pasaulio čempionate.

65-ąją minutę Kroatijai buvo suduotas lemiamas smūgis – Kylianas Mbappe paleido smūgį maždaug iš 25 metrų ir Prancūzija įgijo pranašumą iki trijų įvarčių. Progą jaunajai futbolo žvaigždei sukūrė puikiai krašte sužaidęs Lucas Hernandezas.

Kroatija nebūtų Kroatija – Z. Daličiaus komanda nekėlė baltos vėliavos ir 69-ąją minutę švelnino atsilikimą. Neįtikėtinai grubiai prie savo vartų suklydęs H. Llorisas bandė persimesti kamuolį, tačiau jis atsitrenkė į M. Mandžukičiaus koja ir rezultatas tapo 4:2.

Per likusį laiką Kroatija bandė spausti varžovus, tačiau jokių greitų progų sukurti nepavyko. Per pridėtą laiką kroatai stebuklo nesukūrė – rezultatas liko 4:2 ir prancūzai pasinėrė į triumfą.

Rezultatas:

Prancūzija 4 – 2 Kroatija
18‘ [1 – 0] M. Mandžukič (į savus vartus)
28‘ [1 – 1] I. Perišič
38‘ [2 – 1] A. Griezmann (11 m. baudinys)
59‘ [3 – 1] P. Pogba
65‘ [4 – 1] K. Mbappe
69‘ [4 – 2] M. Mandžukič 


Startinės komandų sudėtys: 

 Pagrindinė rungtynių statistika:  Geriausiu rungtynių žaidėju buvo išrinktas A. Griezmannas: 


PČ finalas: Prancūzija - Kroatija


Straipsnio įvertinimas: 4 0

Unikali knyga apie futbolą ir sutartas rungtynes (plačiau).

Naujausi (56) Seniausi (56) Geriausi (56) Anoniminiai (106)

Norėdami komentuoti prisijunkite.

Marčius33
5 37 07-15 19:34
Kad ir kaip pasibaigs šios rungtynės Kroatai buvo nuostabūs, ačiū jiems už gražų futbolą, technine prasme tiesiog nuostabu.
Jūsų dėdė Kesminas
25 52 07-15 17:56
Aišku finalas jau šiek tiek sugadintas, kadangi aš nekomentuosiu, bet tebunie komandų žaidimas atperka tai. Gero futbolo vakaro visiems!
MettaworIdpeace
1 23 07-15 22:55
Afrika ne Afrika, bet kazkaip visi tie jusu "afirkieciai" taip Prancuzijos himna trauke, kad kai kuriems grynakraujams europieciams toli toli iki to. O ir po finalo nemaciau ne vieno, kuris lakstytu apsikabines kazkurios Afrikos valstbybes veliava
3 15 07-15 19:00
Pagal komentatorius panasu, kad sitas baudinys bus teisingiausias baudinys pasaulyje. Panasiai kaip Giroud su Griezmanu yra geriausi pasaulyje
1 13 07-15 19:00
komentatoriai tai stabiliai stafkiu uz francus pristate