Latvijos rinktinė po pralaimėjimo palydėta ovacijomis © Eurofootball.lt
Latvijos fanai savo rinktinei plojo atsistoję, nors komanda antradienį nusileido Čekijos rinktinei.

Nors fanų, dėvinčių tamsiai raudonus marškinėslius, buvo ne daugiau kaip keli šimtai, mažos Pabaltijo tautos sirgaliai rungtynių Aveiro Municipal stadione pabaigoje kėlė tokį triukšmą, lyg jų būtų keli tūkstančiai.

Kai kurie fanai apsiverkė po to, kai Latvija, kurios šansai laimėti Euro-2004 vertinami santykiu 1:500, sugebėjo išsiveržti į priekį ir 27-ias minutes pirmauti. Tai įvyko po puolėjo %p02805 pirmojo kėlinio pabaigoje rezultatyviai baigtos latvių kontratakos.

Užėmę ne daugiau nei du stadiono sektorius, fanai skandavo ir plojo, kol 73-ąją minutę Milanas Barošas (%p02003) ir po keitimo aikštėje pasirodęs Marekas Heinzas (%p02827) likus penkioms minutėms iki rungtynių pabaigos numarino latvių viltis.

"Žinoma, šiandienos pasirodymas duoda mums daugiau pasitikėjimo savimi prieš kitas rungtynes", - sakė Latvijos rinktinės treneris Aleksandras Starkovas.

Latviams likusiose grupės rungtynėse dar reiks susitikti su triskart Europos čempionais vokiečiais ir vienąkart kontinento taurę laimėjusiais olandais.

Kai kurie fanai kelionėje keleiviniu autobusu į Portugaliją užtruko tris dienas, kiti stebėti savo šalies komandos didžiojo pasirodymo atskrido net iš Jungtinių Valstijų.

Latvija - valstybė, kurioje gyvena tik 2,3 milijono žmonių, - į didelį turnyrą prasimušė pirmąkart, ir stebėti šio debiuto sirgaliai susirinko iš viso Pasaulio.

Vidutinės klasės sirgaliai, daugelis kurių matė visas kvalifikacines Latvijos rinktinės rungtynes tiek namie, tiek ir išvykoje, sudarė grupeles, kartu atskridusias ar automobiliu atvykusias į Portugaliją, tačiau didžioji dauguma čia atvyko keleiviniais autobusais.

Kai kurie sirgaliai prieš tai net nebuvo gyvai ar net televizorių matę Latvijos rinktinės žaidimo. Tokių tarpe yra tėvas ir sunus Levas ir Markas Rabinovičiai, kurie pastaruosius 17 metų gyvena Jungtinėse Valstijose.

"Futbolas Latvijoje, šiai esant Tarybų Sąjungos sudėtyje, nebuvo itin stiprus. Lietuva ir Ukraina buvo stipresnės", - sako Levas. Latvija iš Tarybų Sąjungos ištrūko 1991-aisias.

"Bet ši komanda nugalėjo tokias futbolo šalis, kai Lenkija, Vengrija ir Švedija. Mes tikrai nustebę. Mes ėmėme atidžiai stebėti nuo tada, kai Latvija žaidė atkrintamąsias varžybas su Turkija ir Rygoje nugalėjo savo varžovus rezultatu 1:0. Antrųjų rungtynių transliaciją mes stebėjome internetu. Kai Latvija įmušė du atsakomuosius įvarčius (Stambule Turkija pirmavo 2:0, bet latviai išlygino rezultatą ir nugalėjo bendru rezultatu 3:2), mes penkioliką minučių kalbėjomės su giminėmis Rygoje. Jie rungtynes stebėjo per televizorių".

Girtas Kleberas sakė, kad maždaug 1000 fanų buvo susirinkę į Rygos oro uostą pasveikinti komandos su pergale prieš Turkiją ir patekimu į finalinę Europos čempionato dalį. Anot jo, futbolas šalyje užima kuklią trečiąją pagal populiarumą vietą atsilikdamas nuo ledo ritulio ir krepšinio.