L.Baranausko įvartis rungtynių pabaigoje išplėšė bronzos medalius „Atlantui“

Po keitimo antrajame kėlinyje aikštėje pasirodžiusio Luko Baranausko įvartis 86-ąją minutę tapo „bronziniu“. Klaipėdos „Atlantas“ savo aikštėje lemiamose sezono rungtynėse minimalia persvara 1:0 (0:0) palaužė praėjusiame ture sidabrą užsitikrinusią Pakruojo „Kruoją“ ir „SMScredit.lt A lygos“ čempionate iškovojo trečiąją vietą.

Rungtynes „Atlantas“ pradėjo labai aktyviai ir jau 3-ąją minutę privertė padirbėti Martyną Matuzą. Mariaus Papšio baudos smūgis nebūtų pataikęs į vartų stačiakampį, bet svečių vartininkas apsidraudė, nukreipdamas kamuolį į kampinį.

„Kruojos“ vartų sargui darsyk teko gelbėti komandą 7-ąją minutę. Kelių varžovų apsuptyje labai pavojingai pažeme smūgiavo Evaldas Razulis, tačiau puikiu šuoliu M.Matuzas į kampinį nukreipė prieš jį nuo žemės atšokusį kamuolį.

Iškart po kampinio nepasisekė Donatui Kazlauskui. Puolėjui laimėjęs oro dvikovą kamuolį numetė Edgaras Žarskis, bet be priežiūros paliktas jaunasis futbolininkas iš ne pačios palankiausios pozicijos smūgiavo virš vartų.

20-ąją minutę už galvos griebėsi Radanfahas Abu Bakras. Legionierius po Tautvydo Eliošiaus perdavimo labai stipriais smūgiavo galva, bet pataikė tiesiai į Edviną Gertmoną, kuris sugebėjo sureaguoti ir atmušti kamuolį.

Žaidimui išsilyginus, progas prie abiejų komandų vartų susirinkę žiūrovai matė vis rečiau. 31-ąją minutę tik puikus R.Abu Bakro žaidimas išgelbėjo Pakruojo komandą nuo didelių nemalonumų. D.Kazlauskas tiksliu perdavimu surado į baudos aikštelę įkirtusį Ovidijų Verbicką, bet šio smūgį legionierius iš Trinidado ir Tobago sugebėjo blokuoti.

Po pertraukos kamuolio kontrolė priklausė „Atlantui“, bet labai drausmingai gynyboje žaidusi „Kruoja“ klaidų nedarė. 52-ąją minutę kontratakos metu T.Eliošius tiksliu perdavimu surado prieš vartus išbėgantį Tomą Birškį, bet, pavedus technikai, šis per toli atleido kamuolį ir suskubę gynėjai pavojų likvidavo.

„Trakams“ įmušus įvartį rungtynėse prieš Alytaus „Dainavą“, klaipėdiečiams pergalė tapo būtina, todėl aikštės šeimininkai dar atkakliau metėsi į priekį. Vis tik, senkant laikui, „Atlantui“ sukurti realių progų nesisekė, nusivylimas augo, futbolininkai ėmė žaisti šiurkščiau, todėl teisėjui teko rodyti korteles.

Prie savų vartų spaudžiama „Kruoja“ į puolimą nesivežė. Retą pavojų prie klaipėdiškių vartų sukūrė Aivaras Bagočius, 81-ąją minutę pranėręs pro kelis varžovus. Tačiau futbolininkas pagailėjo perdavimo Trayonui Bobbui ir, patekęs į gynėjų apsuptį, smūgiuoti nesugebėjo.

Antrajame kėlinyje E.Razulį pakeitęs Lukas Baranauskas 86-ąją minutę tapo rungtynių didvyriu. Standartinės situacijos metu suklydus svečių gynybos linijai, nugara į vartus stovėjęs ir be priežiūros paliktas gynėjas sugebėjo gražiai galva permesti Andriaus Jokšo skersuotą kamuolį per vartus palikusį M.Matuzą.

Triumfuojantys „Atlanto“ sirgaliai uždegė dūminius užtaisus, dėl kurių rungtynių arbitrui teko porai minučių sustabdyti rungtynes.

„Kruojai“ nuskubėjus lyginti rezultato, idealios progos įtvirtinti komandos pergalę neišnaudojo Tadas Eliošius. Kažkokiu būdu varžovų gynėjų išvengęs saugas atsidūrė vienas prieš vartus, tačiau vietoje smūgio tiesiog parideno kamuolį M.Matuzui į rankas.