LFF taurė: "Prelegentus" sudaužė "Stumbras", "Trakai" siautėjo prieš "Garliavą"

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyro aštuntfinalio rungtynėse dramatiškai į ketvirtfinalį prasibrovė "Panerys" ir "Panevėžys", nugalėtojų titulą ginantis "Žalgiris" palaužė "Atlantą", o trys A lygos klubai nugalėjo užtikrintai.

III etapo ir viso turnyro puošmena tapo sostinės "Senvagės" gimnazijos stadione vykusi vieno II lygos Pietų zonos lyderių "Panerio ir Pirmos lygos pirmaujančiųjų gretose žengiančios "Palangos".

Vilniečiai pirmieji pasižymėjo kone pirmoje savo tikslioje atakoje po Aurimo Tamaliūno smūgio, tačiau kėlinio viduryje po sumaišties baudos aikštelėje rezultatą išlygino Aurimas Jurgelevičius. Svečiai iš "Palangos" po truputį įsibėgėjo, didžiąją rungtynių dalį spaudė varžovus ir pasiekė įvartį. 65 minutę po standartinės situacijos smūgiu galva įvartį įmušė Ričardas Šveikauskas.

Visgi po kelių minučių daug patyrusių žaidėjų savo gretose turintis "Panerys" staigiai įžaidė baudos smūgiį, po kurio baudos aikštelėje buvo pargriautas A. Tamaliūnas. 11 metrų baudinį realizavo Ramūnas Radavičius.

"Panerys" likusią antro kėlinio dalį ir visą pratęsimą labai patyrusių gynėjų bei puikiai žaidusio vartininko Mindaugo Malinausko pastangomis sugebėjo atsilaikyti nuo varžovų atakų, o pačiame finiše smogė varžovams. Po standartinės situacijos kamuolys prie tolimojo virpsto atiteko Tadui Gražiūnui ir šis smūgiavo taikliai - 3:2.

Atkakliai vyko ir dvikova tarp Vilniaus "Žalgirio" bei Klaipėdos "Atlanto" (1:0). Vienintelį rungtynių įvartį pasinaudojęs varžovo klaida gynybos krašte po individualaus reido pelnė brazilas Elivelto. Tačiau "žalgiriečiams" nesisekė įmušti antrojo, o "Atlanto" atakos iki pat pabaigos grasino rezultatą išlyginti.

Dramatiškai susiklostė dvikova Panevėžyje tarp dviejų Pirmos lygos ekipų. Gražus Eduardo Grygorenko smūgis išvedė šeimininkus į priekį, bet rezultatą 79 minutę "Džiugas" išlygino po kampinio galva pasižymėjus Vitalijui Polianskui. Visgi likus kelioms minutėmis po keitimo aikštėje pasirodęs 17-metų Ronaldas Misiūnas tiksliu smūgiu iš baudos aikštelės prieigų išplėšė pergalę 2:1 "Panevėžiui".

Trys žemesnių lygų ekipos bandė mesti iššūkį A lygos klubams. Tik pirmąjį kėlinį varžovams priešinosi "Elektrėnų versmė" ir Klaipėdos "Koralas" - antrajame "Jonava" ir "Sūduva" įrodė savo pranašumą ir nugalėjo rezultatais 4:0. Intrigos neužfiksuota Kaune, kur "Garliavos" komanda dvikovoje su "Trakais". jau pirmajamė kelinyjė praleido penkis įvarčius ir iš viso nusileido 0:8.

Sužaistų III etapo rungtynių rezultatai:

Klaipėdos „Koralas“ (Pirma lyga) – Marijampolės „Sūduva“ (A lyga) 0:4 (0:1)

Vilniaus „Panerys“ (II lyga, Pietų zona) – „Palanga“ (I lyga) 3:2 (po pratęsimo, 1 kėl. 1:1, pagr. l. 2:2)

„Panevėžys“ (Pirma lyga) – Telšių „Džiugas“ (Pirma lyga) 2:1 (1:0)

„Elektrėnų versmė“ (IV lyga A, Vilniaus RFS) – „Jonava“ (A lyga) 0:4 (0:1)

Vilniaus „Žalgiris“ (A lyga) – Klaipėdos „Atlantas“ (A lyga) 1:0 (1:0)

Kauno „Garliava“ (III lyga, Kauno AFF) – „Trakai“ (A lyga) 0:8 (0:5)

Alytaus „Dainava“ (Pirma lyga) – Vilniaus „Vytis“ (Pirma lyga) 3:6 (2:3)

Vilniaus „Prelegentai“ (Veteranų pirmenybės) – Kauno „Stumbras“ (A lyga) 0:8 (0:5)