Lietuva draugiškame mače įveikė Baltarusiją © Eurofootball.lt
Lietuvos nacionalinė rinktinė trečiadienį draugiškame mače minimaliu rezultatu 1-0 įveikė Baltarusijos komandą ir atsirevanšavo už ankstesnius pralaimėjimą. Vienintelį Vilniaus "Vėtros" stadione vykusių rungtynių įvartį pirmojo kėlinio pabaigoje pelnė saugas Deividas Česnauskis.

Lietuva 1 - 0 Baltarusija
45' [1 - 0] Deividas Česnauskis

Karčemarskas; Džiaukštas, Barasa (89' Klimavičius), Skerla, Skarbalius (88' Paulauskas); E.Česnauskis, Šemberas, Danilevičius (46' Preikšaitis), D.Česnauskis (83' Savėnas); Jankauskas (64' Mikoliūnas), Poškus (46' Guščinas)

Lietuvos rinktinėi šį kartą trūko dviejų gynėjų - T.Žvirgždausko ir M.Stankevičiaus, kurie dėl diskvalifikacijos turės praleisti ateinančias komandos rungtynės Pasaulio čempionato atrankos varžybose, tuo tarpu tokią pat bausmę turintys R.Poškus ir T.Danilevičius žaidė pirmajame kėlinyje.

Šeimininkai susitikimą pradėjo aktyviai ir pirmą gerą progą pasižymėti turėjo D.Česnauskis, suklaidinęs kelis gynėjus ir įsiveržęs į baudos aikštelę, tačiau ten jo reidą sustabdė laiku iš savo vietos išbėgęs baltarusių vartininkas.

Netrukus lietuviai sukūrė dar vieną pavojingą išpuolį, kai po E.Jankausko perdavimo galva nestabdydamas kamuolio smūgiavo Danilevičius, bet jo bandymas buvo kiek netikslus, kitame epizode Poškaus baudos smūgį atrėmė vartininkas, o Jankausko galva muštas kamuolys taip pat atiteko J.Ževnovui.

Po truputį atlaikę pirmąją išpuolių bangą iniciatyvą perimė ir svečiai, kurie daugiau kontroliavo kamuolį, bet daug problemų Ž.Karčemarskui nesukūrė. Realiausią galimybę įmušti Baltarusijos ekipoje turėjo V.Kutuzovas, bet jis po kampinio akrobatiškai pašokęs smūgiavo šalia virpsto.

Prasidėjus pridėtiniam pirmojo kėlinio laikui Lietuva išsiveržė į priekį - D.Česnauskis gavęs perdavimą dešiniame baudos aikštelės krašte prisitaikė ir tiksliu smūgiu į tolimąjį vartų kampą nuo virpsto pasiuntė kamuolį į tinklą. Kėlinys baigėsi lietuviams pelnytai pirmaujant minimaliu rezultatu 1-0.

Po pertraukos A.Liubinskas, kaip ir žadėjo, į aikštę vietoj ateinantį mačą praleisiančių Poškaus ir Danilevičiaus įleido kitus žaidėjus - progą pasireikšti gavo į rinktinę sugrįžęs puolėjas D.Guščinas ir savo namų stadione žaidžiantis "Vėtros" saugas A.Preikšaitis.

Antrojo kėlinio pradžioje lietuviai nesiruošė atiduoti varžovams iniciatyvos, tačiau baltarusiai pavojingai žaidė kontratakose ir vienoje jų kamuolį krašte gavęs D.Kovba pavojingai smūgiavo virš skersinio.

64 minutę aikštėje savo bendraklubį Jankauską pakeitęs S.Mikoliūnas iš karto atsidūrė atakos smaigalyje - jis sužaidęs krūtine prašoko pro varžovų vartininką, tačiau spaudžiamas gynėjo iš aštraus kampo nesugebėjo nukreipti kamuolio į vartus.

Susitikimo pabaigoje lietuviams teko vis daugiau gintis ir atlaikyti svečių ekipos spaudimą, bet gynyboje mūsiškiai rungtyniavo kovingai ir sėkmingai atsimušinėjo nuo baltarusių atakų. Prasidėjus teisėjo pridėtam laikui po baudos smūgio rezultatą dar galėjo padvigubinti E.Česnauskis, bet jo smūgį sugavo vartininkas.

Lietuvos nacionalinė rinktinė iškovojo minimalią pergalę ir taip sėkmingai atliko repeticiją prieš artėjančias Pasaulio čempionato atrankos kovas, kuriose rugsėjo pradžioje rungtyniaus su Serbijos ir Juodkalnijos bei Bosnijos ir Hercogovinos reprezentacinėmis komandomis.

Po rungtynių Lietuvos rinktinės vyriausias strategas Algimantas Liubinskas apgailestavo, kad įvarčių mušimas, kaip ir baltarusiams, taip ir Lietuvos komandai yra labai aktuali problema, tačiau džiaugėsi, kad rezultatas buvo pasiektas.

"Neturime ryškaus lyderio, kuris galėtų mušti įvarčius. Mums tai labai aktuali problema. Gerai tai, kad pavyko pasiekti teigiamą rezultatą. Prieš tai ketverias draugiškas rungtynes buvome pralaimėję. Džiugu, kad vasara neišblaškė žaidėjų koncentracijos ir troškimo laimėti.", - sakė A.Liubinskas.

Nenorėjęs daryti išvadų vos pasibaigus rungtynėms treneris vis tik pripažino, kad antrajame kėlinyje duobės jo auklėtiniams išvengti nepavyko, o geriausiai dvikovoje pasirodė gynybos grandies žaidėjai.

"Turime problemų su pilnaverčiais keitimais, todėl buvo duobė antrajame kėlinyje. Kita vertus, toj pačioj atkarpoj buvo epizodas, kuriame reikėjo sužaisti protingiau ir būtume pasiekę antrą įvartį. Šiandien turbūt geriausiai sužaidė gynėjų linija su vartininku. Aišku, klaidų darė, futbolas toks žaidimas – jų neišvengsi... Tačiau kuo mažiau jų darai, tuo geresnis rezultatas.", - kalbėjo Lietuvos rinktinės treneris.

Apie problemą įmušti savo komandoje šnekėjo ir Baltarusijos rinktinės vyriausiasis treneris Anatolij Baidačnyj: "Pagrindinė mūsų problema išlieka ta pati – negalime įmušti. Pernai įmušėme aštuonis, šiemet – vos du įvarčius. Mūsų puolėjai V.Kutuzovas, S.Kornilenko, V.Bulyga muša mažai įvarčių ir savo klubinių komandų nacionaliniuose čempionatuose. Galbūt dabar neįmušti įvarčiai skries į Moldovos vartus?"

"Žaidimas buvo įtemptas, kartais netgi grubus. Ypač nepatiko pirmas kėlinys, kuomet mūsų komanda žaidė be nusiteikimo. Pačios rungtynės naudos atnešė tiek vienai, tiek kitai rinktinei. Jos panašios į tas, kurias su Lietuva žaidėme praėjusiais metais Minske – tokia pat bekompromisė kova. Tiesa, tuomet žaidėme kur kas prastesnėje aikštėje.", - teigė baltarusių ekipos strategas.