Lietuviai į belgų U-17 rinktinės vartus įspyrė du įvarčius

Tarptautiniame „Development Cup“ turnyre Minske Lietuvos U-17 (2000 m. gimimo ir jaunesnių žaidėjų) rinktinė ketvirtose rungtynėse patyrė pirmą pralaimėjimą. Mūsiškiai po permainingos ir rezultatyvios kovos 2:4 nusileido Belgijai.

Lietuvos komanda per pirmąsias trejas rungtynes surinko 7 taškus, tačiau dėl prastesnio įvarčių santykio pirmą vietą grupėje užleido Izraeliui. Lietuviai tęsia kovas dėl 4-6 vietų ir pirmiausia susitikos su Belgija.

Dvikovos pradžioje lietuviai išsiveržė į priekį. 12 minutę Matas Vareika suklaidino varžovą ir buvo pargriautas baudos aikštelėje. Nuo žymos tiksliai smūgiavo Nauris Petkevičius.

Tačiau likus trims minutėmis iki pertraukos po apmaudaus epizodo varžovai rezultatą išlygino. Varžovų žaidėjas veržėsi pro baudos aikštelės vidurį, mūsiškių gynėjai išmušdami kamuolį sutrukdė vienas kitam, kamuolys atiteko belgui ir šis vienas prieš vieną smūgiavo tiksliai.

Antrojo kėlinio pradžioje nuo gynėjų pabėgęs Belgijos komandos puolėjas įmušė antrą įvartį 1:2. 55 min. tiksli belgų kombinacija dešiniuoju kraštu baigėsi dar vienu stipriu ir tiksliu smūgiu.

Lietuviai nepasidavė - 67 min. apsikeitęs perdavimais su D. Kodziu, A. Dolžnikovas išbėgo prieš vartininką ir mušė taikliai į vartų kampą. Dar po minutės mūsiškiai galėjo išlyginti rezultatą ir bandė permesti kamuolį per išbėgusį vartininką, tačiau šis spėjo susigrupuoti ir griūdamas atmušė kamuolį.

Paskutinėms Lietuvos komandos atakoms vis pritrūkdavo tikslumo paskutinėje stadijoje, o priešpaskutinę minutę neapdairus gynėjo Beno Šatkaus perdavimas atgal padovanojo varžovams ketvirtą įvartį ir nubraukė paskutinus šansus.

Jau rytoj, sekmadienį, 14 val. lietuviai žais su Suomijos komanda, kuri vakar įveikė belgus rezultatu 1:0.

Rungtynių statistika

U-17 Lietuva – Belgija 2:4 (1:1)
Minsko futbolo maniežas
Teisėjas – V. Krivčik
Įvarčiai: 12 min. N. Petkevičius (iš 11 m., 1:0), 37 min. Ngonge (1:1), 41 min. Vekemans (1:2), 55 min. Gilis (1:3), 67 min. A. Dolžnikov (2:3), 79 min. Rallegri (2:4).
Įspėti: 30 min. Aalillou, 75 min. Rallegri (Belgija).

Lietuva: Kajus Urbietis, Artūr Dolžnikov, Džiugas Raudonius, Benas Šatkus, Arnas Paura, Erik Germanovič, Matas Vareika (62 min. Matas Kubilius), Renatas Banevičius, Karolis Uzėla (56 min. Titas Milašius), Justas Marazas (41 min. Jonas Bičkus), Nauris Petkevičius (41 min. Dominykas Kodz). Atsargoje: Robertas Kazbaris.