Lietuviai pelnė du puikius įvarčius ir vos neįveikė japonų (VIDEO)

Lietuvos jaunių U-18 (gimę 1998 m. ir jaunesni žaidėjai) rinktinė V. Granatkino tarptautiniame turnyre dvikovoje prieš Japoniją, buvo arti pergalės, tačiau tenkinosi tašku.

Mūsiškiai pirmavo po Deivido Šešplaukio ir Eligijaus Jankausko pirmajame kėlinyje pelnytų įvarčių, tačiau charakterį pademonstravę japonai sugebėjo mačo pabaigoje pelnyti du įvarčius ir išplėšti lygiąsias.

Nuo pat dvikovos pradžios lietuviai aktyviai ieškojo kelių prie japonų rinktinės vartų. Šios pastangos netrukus davė rezultatų. 11 minutę perdavimą iš Donato Koniko gavęs Deividas Šešplaukis spurtavo link vartų, suklaidino varžovų gynėją ir tiksliu smūgiu iš baudos aikštelės prieigų pasiuntė kamuolį į viršutinį vartų kampą.

Kėlinio pabaigoje Lietuvos rinktinė dar kartą nubaudė varžovus. Po puikios kombinacijos aikštės viduryje D. Konikas kulnu perdavė kamuolį ir atakos smaigalyje šį kartą atsidūrė Eligijus Jankauskas. Jo reidas aikštės viduriu sutrikdė japonų gynybą - pavyko įsiveržti į baudos aikštelę ir technišku smūgiu perkelti kamuolį per japonų vartininką.

Po pertraukos lietuvaičiai ir toliau energingai kovėsi, tačiau per paskutinį pusvalandį japonai pradėjo dažniau išnaudoti teritorinę persvarą. 63 minutę varžovai surengė pavyzdingą ataką, kuri galėjo pasibaigti įvarčiu, tačiau laiku iš vartų išėjęs Milvydas Tupikas neutralizavo pavojų.

Kiek vėliau mūsų rinktinės vartininkas sublizgėjo dar kartą. Japonų pavojingą ataką neleistinai nutraukė vienas iš Lietuvos rinktinės gynėjų, o teisėjas iš Rusijos nedvejodamas skyrė 11 metrų baudinį. Tačiau M. Tupikas atmušė japonų smūgį ir išsaugojo komandos persvarą.

Paskutinėmis rungtynių minutėmis lietuviams pritrūko jėgų apsiginti nuo greitų varžovų atakų. 85 minutę po gražios atakos atsidūręs vienas prieš vieną japonas rezultatą išlygino. Mūsiškiai žaidimo kontrolę, o priešininkai tuom netrūko pasinaudoti dar kartą. 88 minutę dar viena tiksli Azijos atstovų ataka leido jiems pasiekti išlyginamąjį įvartį.

Per teisėjo pridėtą laiką komandos siekė pergalės, bet rezultatas 2:2 nepakito - abi komandos turnyre įsirašė pirmuosius taškus.

Paskutines grupės etapo rungtynes lietuviai žais šeštadienį. Jų varžovais bus šiame turnyre dar nepralaimėjusi Sankt Peterburgo komanda, kuri šiek vėliau ketvirtadienį susitiks su Slovakijos atstovais.

Rungtynių statistika

Japonija U-18 - Lietuva U-18 2:2 (0:2)
Sankt Peterburgo sporto rūmai
Teisėjas – P. Miroshnichenko (Rusija)
Įvarčiai: 85 min. Ito Ryotaro, 88 min. Nakamura Shunta (Japonija); 11 min. Deividas Šešplaukis, 38 min. Eligijus Jankauskas (Lietuva)
Įspėti: 71 min. Artiom Gončarenko, 73 min. Rokas Lekiatas (Lietuva)

Lietuvos U-18 rinktinės sudėtis: Milvydas Tupikas, Rokas Lekiatas, Simonas Jurgilas, Martynas Medelinskas, Artiom Gončarenko (87 min. Paulius Obolevičius), Nikita Peretiatko, Ernestas Stočkūnas (87 min. Aidas Gurskis), Linas Mėgelaitis, Deividas Šešplaukis, Eligijus Jankauskas (75 min.Edvinas Kloniūnas), Donatas Konikas (55 min. Vilius Giedraitis (75 min. Edgaras Dubickas)).

U-18 rinktinės įvarčiai prieš japonus

Puikiose lietuvių atakose prieš japonus pasižymėjo D. Šešplaukis ir E. Jankauskas. Tiesa, persvaros išsaugoti nepavyko (2:2).