Lietuvos rinktinė iš Bosnijos parsiveža tašką © Eurofootball.lt
Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinė ir toliau sėkmingai tęsia Pasaulio čempionato atrankos turnyro ciklą. Šiandien lietuviai išvykoje sugebėjo iškovoti lygiąsias 1-1 mače su Bosnijos ir Hercogovinos komanda.

Bosnija ir Hercogovina 1 - 1 Lietuva
21' [1 - 0] Elvir Bolic
61' [1 - 1] Marius Stankevičius

65' iš aikštės pašalintas M.Stankevičius

Lietuvos rinktinės sudėtis: Žydrūnas Karčemarskas - Rolandas Džiaukštas, Marius Stankevičius, Andrius Skerla, Aurelijus Skarbalius - Edgaras Česnauskis (57' Nerijus Barasa), Deividas Šemberas, Tomas Danilevičius (90+3' Donatas Vencevičius), Deividas Česnauskis (90' Saulius Mikoliūnas) - Robertas Poškus, Edgaras Jankauskas

Sėkmingai pradėjusi mačą Lietuvos rinktinė jau trečią minutę turėjo puikią progą įsiveržti į priekį, bet po sumaišties baudos aikštelėje smūgiavęs T.Danilevičius pataikė tiesiai į vartininką. Kiek vėliau bosniai turėjo kelias neblogas progas pavojingiems smūgiams, bet gerai besigynę lietuviai likviduodavo pavojų.

Ir visgi 21-ąją minutę šeimininkai įsiveržė į priekį. Danilevičiui apmaudžiai praradus kamuolį savo aikštės pusėje A.Liubinsko auklėtiniai nebespėjo susirikiuoti gynyboje ir E.Boličius smūgiu iš 25 metrų pasiuntė kamuolį į vartus. Po įvarčio žaidimas apsiramino ir komandos ypatingai pavojingų progų kėlinyje nesukūrė, o bosniai nesustodami stabdė savo varžovus šiurkščiomis pražangomis.

Antrąjį kėlinį vėl pavojingai pradėjo svečiai, bet šeimininkai sėkmingai gynėsi. Ir vis dėlto 61-ąją minutę rezultatą po E.Česnauskio perdavimo iš krašto smūgiu galva sugebėjo išlyginti gynėjas M.Stankevičius. Tiesa jau po keturių minučių lietuviai liko dešimtyje - tas pats M.Stankevičius stumtelėjo varžovą, šis griuvo lyg pakirstas, ir už tai lietuvis buvo pašalintas iš aikštės.

Nepaisant to, kad mūsiškiai liki dešimtyje, jie vis tiek sugebėjo pavojingai kontratakuoti. Bene realiausią progą išplėšti pergalę lietuviai turėjo mačui artėjant į pabaigą, kai po vieno E.Česnauskio smūgio kamuolys praskriejo visiškai šalia virpsto. Netrukus galimybę gavo ir R.Poškus, kuris gavęs tolimą perdavimą persimetė kamuolį per gynėją, tačiau smūgiavo šalia vartų.

Susitikimo pabaigoje šeimininkai sugebėjo pasiųsti kamuolį į tinklą, bet teisėjas įvarčio neįskaitė dėl žaidimo ranka. Lietuvos rinktinė iškovojo lygiąsias ir lieka nepralaimėjusi bei su 9 taškais įsitvirtino trečiojoje pozicijoje.

Kitose 7 grupės rungtynėse Belgija po sunkios kovos rezultatu 2-1 išvykoje nugalėjo San Mariną, o Serbijos ir Juodkalnijos bei Ispanijos tarpusavio dvikova baigėsi be įvarčių.

(Žaista, laimėta, lygiosios, pralaimėta, įvarčiai, taškai)
1. Serbija ir Juodkalnija 5 3 2 0 10-0 11
2. Ispanija 5 2 3 0 8-1 9
3. Lietuva 5 2 3 0 7-2 9
4. Belgija 5 2 1 2 7-7 7
5. Bosnija ir Hercogovina 4 0 3 1 3-6 3
6. San Marinas 6 0 0 6 1-20 0