Lietuvos U-18 rinktinė nusileido rusams

Lietuvos U-18 (gimę 1997 m. ir jaunesni žaidėjai) rinktinė po pergalės prieš Moldovą stojo į kovą su turnyro Valentinui Granatkinui atminti šeimininke Rusija. Turnyro šeimininkai įrodė savo pranašumą prieš lietuvaičius rezultatu 2:0 ir užėmė pirmą A grupės vietą. Dariaus Butkaus auklėtiniai grupėje pelnė antrą vietą ir pratęs pasirodymą I grupėje.

Lietuvaičiai rungtynes su Rusijos rinktine pradėjo panašios sudėties kaip ir pirmose rungtynėse su moldavais. Dvikova prieš rusus tapo tikru jėgų išbandymu visiems žaidėjams, kadangi šeimininkai nuo pat pirmųjų minučių didino apsukas puolime.

Pirmasis įvartis krito įpusėjus kėliniui, kai Nikolajui Kipianiui pavyko prasibrauti tarp gynėjų ir nuginkluoti Marių Adamonį.
Pelnydami įvartį rusai išlaikė koncentraciją ir sėkmingai neleido lietuvaičiams efektyviai vystyti atakų.

Erdvės manevrams rado Justas Lasickas, tačiau jo prasiveržimus šeimininkai spėjo neutralizuoti, kol jie nepavirto pavojingais perdavimais.

Rungtynių dinamika nepakito ir antrajame kėlinyje. Šeimininkai išlaikė kamuolio kontrolę, rengė atakas aikštės kraštais, tačiau jos nebekėlė didesnio pavojaus M. Adamonio vartams. Lietuviai epizodiškai išbėgdavo į puolimą, tačiau nepajėgė atlikti grėsmingų smūgių į varžovų vartų plotą.

Rungtynių pabaigoje lietuvaičiams ėmė stigti jėgų ir tuo pasinaudodami šeimininkai surengė pavojingą išpuolį dešiniuoju kraštu, kuris pasibaigė Ilzato Achmetovo įvarčiu.

"Džiaugiuosi, kad po vakar dienos sunkių rungtynių vaikinai šiandien rodė charakterį. Nesu nusivylęs jų pasirodymu. Tiesa, antrajame kėlinyje nuovargis jau pasijautė, reikėjo daryti keitimų. Neturime tiek daug lygiaverčių žaidėjų kaip varžovai, - po dvikovos sakė Lietuvos U-18 rinktinės treneris Darius Butkus - Mums šiame turnyre svarbiausia pasiruošti rudens atrankos varžyboms, vaikinams pajusti vieni kitus. Pakeitėme vartininką, nes norisi suteikti šansą visiems žaidėjams."

Turnyro antras etapas vyks sausio 7-9 dienomis. Lietuvos U-18 rinktinė I grupėje mes iššūkį bendraamžiams iš Bulgarijos (sausio 7 d. 11 val.) ir Latvijos (sausio 9 d. 11 val.).

Lietuva U-18 – Rusija U-18 0:2 (0:1)