Mergaičių rinktinė pasiekė netikėtą rezultatą Suomijoje

Lietuvos WU-16 merginų rinktinė šią savaitę dalyvavo UEFA Talenčių (UEFA Development Cup) turnyre Suomijoje, kur pasisėmė naudingos patirties prieš trijų šalių rinktines ir užėmė trečiąją vietą.

Pirmosiose rungtynėse lietuvės susitiko su Šveicarijos bendraamžėmis. Permainingame mače lietuves pirmavo du kartus po Rimantės Jonušaitės įvarčių, tačiau po abiejų įvarčių varžovės išlygino rezultatą. Nepaisant gero mūsų komandos žaidimo, antrajame kėlinyje šveicarėms pavyko įmušti pergalingą įvartį ir dvikova baigėsi rezultatu 2:3.

Rungtynių statistika:

Lietuva WU-16 – Šveicarija WU-16 2:3 (2:1)
Eerikkila sporto centras
Teisėja – Minka Vekkeli

Įvarčiai: 7 min. R. Jonušaitė (1:0), 10 min. R. Xhemaili (1:1) 23 min. R. Jonušaitė (2:1), 43 min. M. Cavar (2:2), 65 min. R. Ueltschi (2:3).

Lietuvos sudėtis: Meda Šeškutė, Gabija Sinkevičiūtė (41 min. Donata Švarcaitė), Alina Špakovskaja, Tereza Romanovskaja, Erika Šupelytė, Rimantė Jonušaitė, Gabija Valiukevičiūtė, Kamilė Gudelevičiūtė, Dovilė Dockaitė, Iveta Inčytė, Ugne Slankauskaitė.

Atsargoje: Aušrinė Bikutė, Livija Toropovaitė, Monika Ložytė, Rugilė Butkutė, Eva Gecevičiūtė, Neonila Ivanovskaja, Veronika Zelenina, Rusnė Makarevičiūtė.

Antrosios rungtynės Lietuvos rinktinei susiklostė nesėkmingai. Aikštėje pasirodė kardinaliai pasikeitusi lietuvių sudėtis, kuriai nepavyko pasipriešinti Suomijos komandai. Per pirmą pusvalandį šeimininkės įmušė penkis įvarčius, o dar du pridėjo antrajame kėlinyje.

Suomija WU-16 – Lietuva WU-16 7:0 (5:0)
Eerikkila sporto kompleksas
Teisėja – Minika Vekkeli

Įvarčiai: 13 min. E. Koivu (1:0), 21 min. E. Koivu (2:0), 23 min. E. Koivu (3:0), 19 min. P. Lonnqvist (4:0), 30 min. W. Forsblom (5:0), 51 min. W. Forsblom (6:0), 68 min. L. Rasanen (7:0).

Lietuvos sudėtis: Aušrinė Bikutė, Gabija Sinkevičiūtė, Livija Toropovaitė (76 min. Ugnė Slankauskaitė), Monika Ložytė, Rugilė Butkutė, Kamilė Gudelevičiūtė (47 min. Alina Špakovskaja), Eva Gecevičiūtė, Neonila Ivanovskaja, Veronika Zelenina, Donata Švarcaitė (62 min. Tereza Romanovskaja), Rusne Makarevičiūtė.

Atsargoje: Erika Šupelytė, Rimantė Jonušaitė, Gabija Valiukevičiūtė, Dovilė Dockaitė, Iveta Inčytė, Meda Šeškutė.

Trečiosiose rungtynėse Lietuvos rinktinė iškovojo įkvepiančią pergalę prieš Ukrainą. Įtemptoje dvikovoje pirmasis įvartis krito tik 78 minutę, kai ukrainietės išsiveržė į priekį. Tačiau Rolando Čepkausko auklėtinės nepasidavė ir per pridėtą rungtynių laiką išlygino rezultatą, kai pasižymėjo Rimantė Jonušaitė.

Rungtynėse prireikė vienuolikos metrų baudinių, kuriose Lietuvos komanda triumfavo rezultatu 4:2.

Lietuva WU-16 – Ukraina WU-16 1:1 (0:0) - po baudinių serijos 4:2

Lietuvos sudėtis: Meda Šeškutė, Alina Špakovskaja, Tereza Romanovskaja, Erika Šupelytė, Rimantė Jonušaitė, Gabija Valiukevičiūtė, Kamilė Gudelevičiūtė (77 min. Rugilė Butkutė), Dovilė Dockaitė, Iveta Inčytė, Ugne Slankauskaitė,  Donata Švarcaitė.

Atsargoje:Aušrinė Bikutė, Gabija Sinkevičiūtė, Monika Ložytė, Eva Geceivičiūtė, Neonila Ivanovskaja, Veronika Zelenina, Rusnė Makarevičiūtė.