Ar domitės "Copa America" kovomis?
  • Taip, stebiu kiekvieną mačą
  • Mane domina tik favoritų pasirodymai
  • Ne, "Copa America" - dėmesio nevertas turnyras

Visos apklausos

Naujai įkurto "Vilniaus" klubo tikslas – geriausių Lietuvos ekipų ketvertas


2019-01-11 17:02:59

Tik prasidėję 2019-ieji sostinės ir kartu visos Lietuvos futbolo gerbėjams padovanojo intriguojančią staigmeną – sausio 8 dieną buvo įkurta viešoji įstaiga Futbolo klubas „Vilnius“. Įstaigos, kuri valdys to paties pavadinimo futbolo klubą, steigėjas yra žinomo šalyje biuro baldų gamybos verslininko Petro Narbuto įkurtas „Narbuto paramos fondas“. 

Šio fondo išplatintame pranešime spaudai teigiama, jog FK „Vilnius“ kartu su Vilniuje įsikūrusia futbolo ugdymo įstaiga „Baltijos futbolo akademija“ dar šiame sezone sieks šalies I-osios lygos dalyvio licencijos, taip pat investuos į bendrai su šia akademija vykdomą aukšto sportinio meistriškumo jaunųjų futbolininkų rengimo programą „ProJunior“. 

„Narbuto“ biuro baldus šalyje žino didžioji dalis biurų darbuotojų, mat juos gaminanti įmonių grupė jau daugelį metų yra ne tik Lietuvos rinkos lyderis, bet ir puikiai žinoma kitose pasaulio šalyse. Tačiau iki šiol įmonių grupės vadovo Petro Narbuto vardas ir pavardė futbolo gerbėjams sakė nedaug. 

Paklaustas, kas įtakojo žinomo šalies verslininko norą investuoti į futbolą, P. Narbutas atskleidė, jog jo apsisprendimą lėmė tai, jog futbolas pasaulyje yra sportas „numeris vienas“, taip pat jis yra labai svarbus vaikų ir jaunimo sveikatai, aktyvaus užimtumo ir sveiko gyvenimo būdo pasirinkimui. 

Kalbėdamas apie savo apsisprendimą investuoti į futbolą, verslininkas „metė akmenį“ ir į politikų daržą: „Visi politikai vieningai kalba, jog sportas yra labai svarbus, jog jie – už sportą, tačiau valstybės investicijos į sportą, sporto infrastruktūrą ir vaikų bei jaunimo užimtumą yra apverktinos. Natūralu, jog ir situacija futbole, kaip ir kitose sporto šakose, su keletu malonių išimčių, yra apverktina“. 

Pasigendantis ir šalies futbolo bendruomenės pozityvumo, verslininkas linkėjo ne tik lenktyniauti, kas išradingiau pakritikuos šalies futbolą ar šmaikščiau aprašys nacionalinės rinktinės rezultatus, o kiekvienam asmeniškai prisidėti prie to, jog situacija keistųsi. 

„Asmeniškai aš savo pavyzdžiu norėčiau paskatinti prie futbolo vystymo prisidėti dar daugiau žmonių. Ir ne tik verslo atstovų ar politikų. 

Paprasti sirgaliai yra futbolo varomoji jėga. Jei mums naujai įkurto futbolo klubo pavyzdžiu pavyks paskatinti kuo daugiau žmonių aktyviai įsijungti gerinant futbolo situaciją šalyje, tai teigiamai atsilieps ir kitoms mūsų gyvenimo sritims. Nuoširdžiai tikiu, kad tik aktyvūs piliečiai, o ne politikai, gali sukurti Lietuvą, kurioje norisi gyventi,“ – ragino naujasis investuotojas į šalies futbolo vystymą. Verslininkas užsiminė, jog naujai įkurtas klubas yra tik pirmasis žingsnis ta kryptimi. 

„Sieksime, jog futbolo klubas „Vilnius“ taptų tikru bendruomeniniu ir kiekvienam sirgaliui artimu klubu, turinčiu pilną ugdymo „piramidę“ – nuo savo futbolo mokyklos darželinukų grupių iki reprezentacinių vyrų ir moterų komandų, žaidžiančių pajėgiausiame šalies futbolo čempionate. 

Jaunimo ugdymas – strateginė klubo veiklos kryptis ir labai aiškus prioritetas. Todėl ir veiklos partneris – „Baltijos futbolo akademija“, kuri jau turi sukaupusi vertingą jaunimo ugdymo patirtį. 

Prie svarbiausių artimiausių tikslų dar pridėsiu savo treniruočių bazės įsirengimą, gausios futbolo bendruomenės po klubo vėliava subūrimą, taip pat labai svarbią dalį užims klubo noras padėti tiems visuomenės nariams, kuriems tos pagalbos labai reikia. 

Futbolas tam išties puikiai tinka. Na, o sveika konkurencija Vilniuje su kitais klubais tik kilstelės sostinės ir kartu Lietuvos futbolo lygį, „ – apie klubo veiklos prioritetus pasakojo P. Narbutas. 

Jam antrino ir vienos didžiausios šalyje futbolo akademijų „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) direktorius Ivanas Švabovičius: „Džiaugiamės, jog futbolo klubas „Vilnius“ mus pasirinko kaip strateginius partnerius ilgalaikiam bendradarbiavimui, tapdamas ir mūsų įstaigos dalininku. 

Manome, kad apjungę mūsų ir naujojo partnerio patirtį, vadybos žinias ir finansinius resursus, mes labai teisingai susidėliojome ilgalaikius prioritetus. Jie labai aiškūs – futbolo talentų ugdymas vykdant mūsų sukurtą programą „ProJunior“ ir nuolatinis siekis išugdyti kuo daugiau profesionalių žaidėjų, kurie ateityje garsintų klubo ir Lietuvos vardą,“ – kalbėjo vienas labiausiai patyrusių šalies jaunimo futbolo specialistų I. Švabovičius. 

Naujojo klubo direktoriumi paskirtas sporto marketingo specialistas Stasys Petrauskas, iki šiol vadovavęs sporto marketingo paslaugų agentūrai, turintis UEFA „B“ trenerio licenciją bei Anglijos Futbolo asociacijos Vaikų trenerio diplomą, buvęs Vilniuje įsikūrusios futbolo mokyklos „Audra“ bendrasavininkis, taip pat vaikų futbolo treneris šioje įstaigoje ir futbolo klubo „Ekranas“ akademijoje. Klubo sporto direktoriaus pareigas užims BFA direktorius Ivanas Švabovičius. 

Klubas kartu su BFA sieks sėkmingai įveikti LFF vykdomo I -os lygos dalyvių licencijavimo procesą dar šiame sezone, o klubo direktorius kalbėdamas apie klubo sportinius tikslus, akcentavo, jog debiutiniame sezone klubui bus keliamas uždavinys I-oje lygoje pasisemti kuo daugiau vertingos patirties ir, svarbiausia, suburti tokią komandą, kurios branduolys sugebėtų trečiąjį sezoną pasitikti jau žaisdamas stipriausioje šalies futbolo „A“ lygoje. 

„Mūsų tikslai nėra tik vienam sezonui – turime pasitvirtinę penkerių metų strategiją, kurią kryptingai dirbdami ir sieksime įgyvendinti. Galutinis tikslas – patekti tarp šalies Top 4 klubų. 

Mūsų žinia šalies futbolo talentams yra labai aiški – čia bus daugelio jų karjeros pradžia, nes mūsų prioritetas bus jaunųjų futbolo talentų ugdymas, paruošimas profesionalo karjerai ir geras jos startas. 

Nenorime švaistytis pažadais ir lozungais, tačiau klubo pasirinktas kelias nebus tas lengvesnis, pavyzdžiui, kaip atvežti krūvą trečių šalių abejotino sportinio meistriškumo legionierių, bet, sakyčiau, labiau turintis išliekamąją vertę Lietuvos futbolui – išugdyti vietos žaidėją. 

Tam mes pasirengę kantriai ir profesionaliai dirbti,“- apie ambicingus jaunimo ugdymo tikslus kalbėjo naujasis FK „Vilnius“ vadovas S. Petrauskas. 

Straipsnio įvertinimas: 11 10
Vienintelė knyga apie futbolą ir nesąžiningas rungtynes

Naujausi (6) Seniausi (6) Geriausi (6) Anoniminiai (6)

3 13 01-11 17:54
Kaip pažiūrėsi, iš vienos pusės tikrai Vilnius gali turėti dar vieną klubą, ypač jeigu dar Trakai į istorinę tėviškę sugrįžtų, o ten visokie vyčiai, paneriai ir panašios nesąmonės tik kaip amžini pusalkaniai zombiai, nieko gero nedaro, o tik egzistuoja. Čia verslininkas rimtas, tai bent pradžiai pinigų turės, iš kitos pusės, kiek tokių projektų buvo, visada po pirmo kokio nors nepasisekimo ar nesutarimo, o tokių su mūsų futbolo valdžia tikrai bus, spjaudavo tas verslininkas ir išeidavo, arba pradėdavo svaigti apie pelnus kokius nors ir vėlgi išeidavo, tai nžn gamta įdomi visko pasitaiko, tai palinkėsiu sėkmės.
0 6 01-11 19:16
Tikslai ilgalaikiai ne čia ir dabar o tai džiugina. Žalgiris gerokai užmiršo Vilniaus miesto vaikus, rajono jaunimą kuris sostinės komandoje turėtų būti pamatas deja bet tai skambus pažadai. Kiekviena iniciatyva su futbolo skatinimu Lietuvoje yra džiuginanti žinant kad bus investuoja į infrastruktūrą. Galbūt po 3-4 metų bus matomi dividendai ir rinktinėje bus keli žaidėjai iš Vilniaus klubo. Didžiausios sėkmės
statymaicom
1 2 01-11 19:58
Apie klubo tikslus VŽ papasakojo Petras Narbutas, įmonių grupės „Narbutas“ įkūrėjas ir savininkas. Plačiau: https://www.vz.lt/laisvalaikis/akiraciai/2019/01/11/baldu-gamintojas-petras-narbutas-investuoja-i-futbolo-kluba#ixzz5cK5ZEK00
Anbo
5 4 01-11 20:28
fantazijų pasaulyje keletas metų praeis kol apskritai į A lygą galės pretenduoti, jeigu iki tokio lygio išvis priaugs, o per tą laiką entuziazmas gali ir iš *** ėsti
vilhelmas
6 4 01-11 18:37
Tikslai grąžus,tik trijų metų terminas,pasiekti A lyga kelia abejonių,o kas dar labiau abjotina,kad tai bus siekiama padaryti,jaunų lietuvaičių jėgomis,juk vos tik sužibusius jaunuoliuolius surenka turtingi klubai su arabų šeichų milijardais ir ne mūsų baldžiams su jais varžytis.Geriausu atvejų gausis vidutinis pirmos lygos klubas.