Visos rungtynės
Kurią komandą palaikysite UEFA Čempionų lygoje?
  • "Barcelona"
  • Turino "Juventus"
  • Madrido "Real"
  • Miuncheno "Bayern"
  • Paryžiaus "Saint Germain"
  • "Liverpool"
  • "Manchester City"
  • Madrido "Atletico"
  • Londono "Chelsea"
  • Kitą

Visos apklausos

N.Kesminas išskyrė geriausią šio sezono Europos žaidėją


2019-05-22 18:12:28

Televizijos komentatorius Nerijus Kesminas išrinko geriausią šio sezono Europos žaidėją.

Europos futbolo klubų sezonas – į pabaigą. Nors dar ne visi viščiukai išsirito, – liko lemiamos kovos dėl Ispanijos ir Vokietijos taurių, abiejų Europos turnyrų finalai, - daugelį dalykų galima apibendrinti jau dabar. Nominuoti – madingas užsiėmimas. Šis išsidirbinėjimas dažniausiai nei svarbus, nei kam nors įdomus ar, juolab, objektyvus, bet... Panominuokime. Pirmoji vertinimų porcija – apie drąsiausius, stipriausius, vikriausius. Žodžiu, geriausius.

Geriausias sezono žaidėjas. Virgilas Van Dijkas („Liverpool“).

Logika paprasta. „Premier“ lyga uždominavo Europą, gynėjas iš Olandijos – „Premier“ lygą. Futbolo Brexit‘as įvyko. Europai šiuo atveju teko namų židinys, Anglijai – dangus: UEFA čempionų lygos ir Europos lygos finaluose, žinia, žais tik „Premier“ lygos komandos.

Patys šios lygos futbolininkai savo plebiscite pripažino, kad V.Van Dijkas yra geresnis už juos visus. O stipresnės lygos šį sezoną nebuvo.

Egzistuoja stereotipas, kad geriausias gali būti tik tas, kuris daug muša ir kuria. Pasvarstykime. Lionelis Messi, Luisas Suarezas, Robertas Lewandowskis, Kunas Aguero, Kylianas Mbappe, Pierre‘as Aubameyangas – visi jie šį sezoną ir vėl dešimtimis štampavo įvarčius. V.Van Dijkas žaidė prieš daugumą jų ir beveik visais atvejais – turbūt tik pirmosios Čempionų lygos pusfinalio rungtynės Barselonoje gali būti laikomos išimtimi – gesino juos kaip ugniagesių vandens žarna - miške turistų rusenti paliktą laužavietę. Todėl... Gal tegul šįsyk būna gynėjas, ką?

Geriausia sezono komanda. „Manchester City“.

Jei nebūtų VAR, dėl to net nediskutuotume. „City“ laimėjo visus tris svarbiausius angliškus titulus, o Čempionų lygoje „Tottenham“ nebūtų jų sustabdęs, jei vis dar gyventume ikitechnologiniais laikais – be VAR niekam nebūtų net mintis kilusi užfiksuoti nuošalę toje paskutinėje ir lemtingoje Mančesterio komandos atakoje ketvirtfinalyje.

Iki šiol atrodė, kad taip būti negali, bet faktas – kaip blynas: „Liverpool“ nelaimėjo „Premier“ lygos, nors surinko 97 taškus. Kodėl? Todėl, kad yra „City“, kuris, pravartu pridurti, nemažą sezono dalį vertėsi be traumuoto savo atakų dirigento Kevino De Bruyne. Galite juos mėgti, galite nekęsti, bet Pepas Guardiola „Etihad“ stadione subūrė armiją, kuri ir „Sostų karuose“ turbūt būtų pajėgusi visus išžudyti.

Geriausios sezono rungtynės. „Liverpool“ – „Barcelona“ Čempionų lygos pusfinalyje.

Ką aš jums aiškinsiu? Patys viską matėte.

Sezono staigmena. Amsterdamo „Ajax“.

Taip jau buvo, - atlaidžiai ir kartu nostalgiškai šypsodamiesi sako dinozaurų ir mamutų amžiaus beveik sulaukę futbolo sirgaliai. Prieš pusšimtį metų - Johanas Cruyffas. Prieš ketvirtį amžiaus – Frankas De Boeras, Jari Litmanenas, Patrickas Kluivertas, Edwinas Van Der Saras.

Futbolo kometos vardu „Ajax“ uodega ir vėl ryškiai nušvietė Europos futbolo padangę, šįkart išbalansuodama nusistovėjusią vertybių skalę: Amsterdamo jaunimėlis iš Čempionų lygos efektingai ištrenkė ir triskart iš eilės taurę laimėjusį Madrido „Real“, ir – kartu su Turino „Juventus“ – tų pergalių simbolį Cristiano Ronaldo.

Gaila, kad jie nelaimėjo. Gaila, nes ir nebelaimės – dauguma jų medžioti titulų jau šią vasarą iškeliaus kitur. Viskas, ką galime mes, pažadėti: prisiminsime jus, buvote puikūs.

Neaišku, kada kometa vėl pasirodys. Gal negreitai. Bet po šio sezono išvykus Frenkie De Jongui, Matthijsui De Ligtui, turbūt ir Davidui Neresui, Nicolasui Tagliafico, Andre Onanai, o gal net Donny Van De Beekui su Hakimu Ziyechu bei gavus Čempionų lygos honorarus, klubo sąskaitą papildys ketvirtis milijardo ar net 300 milijonų eurų. Galbūt jų laukia žiema, bet žiemą jie pasitiks gerai apsirūpinę maistu.

Sezono proveržis. Raheemas Sterlingas („Manchester City“).

Kalbame apie žmogų, kuris dar visai neseniai sugebėdavo iš metro nepataikyti į tuščius vartus. Sugebėdavo tai padaryti taip natūraliai, kad mes nustojome tuo stebėtis.

Dabar už jį byloja skaičiai. 17 įvarčių ir 10 rezultatyvių perdavimų „Premier“ lygoje. 25 ir 14 – atitinkama statistika visuose oficialiuose turnyruose. Ir jam – vis dar tik 24-eri. Kur link aš čia suku? A, bijokite Raheemo, gerbiami krašto gynėjai.

Šiuomkart tiek. Artimiausiomis dienomis panominuosime ne tik šviesius, bet ir prieštaringesnius bei tamsesnių atspalvių dalykus.

Straipsnio įvertinimas: 6 5
Vienintelė knyga apie futbolą ir nesąžiningas rungtynes

Naujausi (14) Seniausi (14) Geriausi (14) Anoniminiai (11)

7 21 05-22 20:09
TODĖL GERIAUSIO ŽAIDĖJO APDOVANOJIMA IR TURI GAUTI GERIAUSIAI ŽAIDĘS ZAIDEJAS, O NE TAS KURIO KOMANDA LAIMEJO. NES TAS KURIO KOMANDA LAIMI UCL IR GAUNA TAURE UCL SU MEDALIU, O UŽ INDIVIDUALIUS NE KOMANDINIUS GEBĖJIMUS IR TURETU BUTI DALINAMI BALLONDOR
Grifas
 Grifas
1 12 05-22 22:54
To haha,Messi kaltas,kad ginyba kiaura ir prasileido keturis?Patys hateriai cia sakot,kad fule komandinis zaidimas...
Asirgitawe
8 16 05-22 19:41
Grifas:
Virginijui maisys laimeti ta kamuoli momentas,kai liko su Messi vienas ant vieno ir pradejo rankom mojuoti komandos draugams,kad ateitu i pagalba,reikejo pasitikrinti save kaip vyrui viens ant vieno,gal ir butu sustabdes Messi,o dabar kazkaip bailio vietoj paliko
Nori pasakyt dėl to vieno epizodo nevertas apdovanojimo? Futbolas komandinis sportas ir nėra ko čia maivytis, žaidžiant prieš vieną geriausių visų laikų futbolininką.
 Hash
1 2 05-22 23:02
INhabitor:
Apsrikai labai mužikiškas vertinimas ponaičio. Tipo atlekia geriausias žaidėjas vienas ant vieno, o jam neprašyt pagalbos? Kodėl gi ne? Nes tipo nelygis? Pfff, futbolas komandinis žaidimas. Arba, svarbiausias sezono mačas, bet "man pagalbos prieš Messi nereikia, nes aš dievas". Hah.
Cia tamsta taip issireisket. Vvd jei finalas bus laimetas tikrais pritarsiu nuomonei kad geriausias. Pl rinkimuose jau nonsencas buvo su vartininko rinkimais kur manau akivaizdi nesamone buvo pasirinkta
INhabitor
6 7 05-22 21:09
Asirgitawe:
Nori pasakyt dėl to vieno epizodo nevertas apdovanojimo? Futbolas komandinis sportas ir nėra ko čia maivytis, žaidžiant prieš vieną geriausių visų laikų futbolininką.
Apsrikai labai mužikiškas vertinimas ponaičio. Tipo atlekia geriausias žaidėjas vienas ant vieno, o jam neprašyt pagalbos? Kodėl gi ne? Nes tipo nelygis? Pfff, futbolas komandinis žaidimas. Arba, svarbiausias sezono mačas, bet "man pagalbos prieš Messi nereikia, nes aš dievas". Hah.