Visos rungtynės
Kurią komandą palaikysite A lygos čempionate?
  • Vilniaus "Riterius"
  • Marijampolės "Sūduvą"
  • Gargždų "Bangą"
  • Vilniaus "Žalgirį"
  • "Kauno Žalgirį"
  • "Panevėžį"
  • Nepalaikysiu nė vienos

Visos apklausos

N.Kesminas: jei nesiseka administruoti futbolo, tai bent miškus išsaugokite


2019-06-29 19:56:24

Televizijos komentatorius Nerijus Kesminas socialiniame tinkle pakomentavo kuriozinę situaciją Lietuvos A lygoje.

"Sumanė Snieguolė ir septyni nykštukai 2019-aisiais Lietuvoje futbolo varžytuvėse dalyvauti. Varžytuvių rengėjai žiemą davė leidimus visiems aštuoniems, bet vasaros pradžioje Snieguolė užspringo obuolio kąsniu bei liko gulėti paslika ir be gyvybės požymių.

Bet kas kitas tiesiog užkastų ar kremuotų gražuolės palaikus ir grįžtų prie įprastų reikalų. Bet nykštukai yra nykštukai – jie nusprendė, kad dar mėnesį reikėtų palaukti: o gal atvyks princas iš Airijos ar iš už kokių kitų jūrų marių, pabučiuos Snieguolę, ir ji atsigaus?

Princas neatjos – jei netikite, klauskite jo arklio, nes net ir šiam viskas visiškai aišku. Snieguolė - Kauno „Stumbras“ – nebegrįš, nykštukams toliau teks žaisti septyniese. Ir šioje situacijoje daugiausia nerimo kelia ne tai, kad „Stumbro“ kanopos atšalo, o tai, kad nykštukų lyga dar mėnesį maitai leis gulėti savo kapinyne taip, tarsi ji būtų gyva.

Išimties tvarka. Tokia formuluotė leidžia gamtoje nebeegzistuojančiai Kauno komandai likti A lygos turnyro lentelėje ir rezultatų suvestinėse. Klausimas: ar ne per daug išimčių?

Klaipėdos „Atlantas“ čempionate žaidžia „išimties tvarka“, o kokia tvarka jie prieš sezoną registravo naujus žaidėjus – Futbolo federacijos sprendimas tarsi ir aiškiai nurodė, kad uostamiesčio klubas to daryti negalės – atsakyti turbūt negalėtų net Smaragdo miesto burtininkas.

„Stumbrui“, beje, naujų žaidėjų irgi neleidžiama registruoti. Logiška būtų manyti, kad vien jau tai įrodo, jog šios komandos nebėra. Kita vertus... Išimties tvarka Lietuvoje jie turbūt galės žaisti ir keturiese, nors futbolo taisyklės tokios galimybės nenumato.

Lietuvos futbolo lyga yra bene vienintelė Europoje, kuri vadovaujasi ne savo pačios priimtų bei patvirtintų taisyklių rinkiniu, o išimties teise. Suvokus šį faktą, guodžia nebent žinojimas, kad krikščionybę mes priėmėme paskutiniai žemyne – ir nieko, vis dar gyvi, ačiū Dievui.

Bet išimčių kritinė masė išimčių futbolo lygoje dabar tokia, jog vis sukirba mintis: o ar tikrai turime kategoriškai atmesti prielaidą, kad sezono pabaigoje lyga bus panaši nebe į nykštukus su Snieguole, o į keturis tankistus ir šunį: penkių komandų lyga, atsiduodanti dyzelinu, paraku ir prakaitu bei kandžiojama blusų? Ar tikrai kategoriškai atmetame?

Gerai, pamokslas turėtų baigtis moralu. Tegul kol kas bus taip: baikite gadinti popierių, spausdindami čempionato nuostatus. Vis tiek jų nesilaikote. Jei nesiseka administruoti futbolo, bent prie miškų masyvų saugojimo minimaliai prisidėsite", - rašė N.Kesminas.

Straipsnio įvertinimas: 23 0
Vienintelė knyga apie futbolą ir nesąžiningas rungtynes

Naujausi (6) Seniausi (6) Geriausi (6) Anoniminiai (2)

Azza
 Azza
2 24 06-29 22:43
Jau kuris laikas kaip Nierka drebia visą tiesą į akis. Galėtų ir kiti futbolo žmonės atsimerkti. Ne kaip kad Jakelis, rozinius akinius užsidėjęs, kaifuoja žiūrėdamas į rinktinės žaidimą.
1 8 06-30 02:55
Taisykles sukurtos tam, kad butu tvarka.Kad butu tvarka reikia laikytis taisykliu. Pirma ir svarbiausia taisykliu taisykle, niekada niekam netaikyti isimciu. O kad komandoms butu lengviau reikia ne isimtis taikyti o nuleisti kartele klubams, kaip pvz komandu privalomas biudzetas 300000eur. sumazinti iki 150000eur. Tada A lygoje galetu zaisti ir tokios komandos kaip Banga, Nevezis, Dainava. Komandu skaiciaus nereiktu didinti A lygoje, bet iskristi ir patekti i A lyga sportiniu principu noretu nemazai komandu. Nes dabar laimejus pirma lyga niekas neis i A lyga nes neturi biudzeto.
Bianco
 Bianco
1 3 06-30 00:29
Sujunkit A lyga su I, tai bent liks minimum 8 komandos, kad UEFA varzybose leistu dalyvaut
 Lyras
1 2 06-30 10:41
Nerijus šaunuolis, labai tikslia ir teisingai atspindėjo situaciją futbole. Teisinga kryptis, bet egzistuojantys futbolininkai nėra kalti, kad futbolo valdymas LFF aplinka yra plintuso lygio, neturinis streteginio, plataus požiūrio. Danikevičiaua pasakymas, kad nereikia revoliucinių pertvarkų tik parodo jo pačio infantiliškumą, bejėgio, neturinčio supratimo ir gebėjimų rasti teisingą, naudingą LT futbolui strateginę kryptį. Ką kalbėti apie Stankevičių, kuris tik gali naudotis kitų sugeneruoto.is mintimis, idėjomis jas primityviai nusirašant. Tai žmogus, kurio supratimas apie futbolą yra žwmesnis negu straipsnyje minimos Snieguolės. Princo LFF tiesiog su žiburio nerasi, nes federacija, tai ne arklts, o raitelis be galvos, ko pasėkoje futbolo ateitis visiškai neprognozuojama. Taip ir šuoliuoja raitelis, šuolis į priekį, du isteriniai šuoliai atgal. Žmonės valdantys situaciją tiesiog nesuvokia, kad reikalingi revoliuciniai, esminiai sprendimai, pvz tai visika futbolo valdymo vertikalės restruktūrizacija. Neatlikus šio esminio veiksmo, niekada nebus išeinama į norimo pasiekti Princo lygmenį. Ir dabar yra planas kaip tai padaryti, bet ar vėl jo matmenis galuma atiduoti raiteliams be galvos, kurie jį tiesiog iškreiptų, taip kaip dabar yra daroma pvz su regioninių centrų kūrimo idėja, nuneigiamas visiškas atsigręžimo į vertikalės apačią trenerius buvimas, neigimas motyvacijos, lyderystės principų sukūrimo. Mieli futbolo valdytojai, pirma kol neįsivesite tarkos savo "arklidėje", kol turimų arklių neatgręšite į verslo aplinką, tol futbolo šviesią ateitį matysite, kaip tas "arklys" mato po jam uždėto gaubto. Ir tik turint tą gerąjį planą, su juo žygiuoti į verslo bendruomenę ir tartis kaip, ką kokią strategiją kartu sukurti. LT verslas generuoja per metus apie 3 mlr gryno pelno. Susiimąstykite kaip būtų galima savo procento dalį pasiekti. Eilinį kartą, taip paprastai idėjų, plano šį kartą negausite. Visus kas gali dominti, prašau rašykite email: [email protected] Ypatyngai yra laukiamas Nerijus. Gal atsiras galimybė sugeneruoti realiu laiku idėjas, jų paleidimą.
2 0 06-29 22:00
Bet tu tai perskaitei, tai taip išeina, kad pats save vadini idiotu ?