Nuostabiai baudinių serijoje žaidęs C. Bravo atvedė Čilę į Konfederacijų taurės finalą (VIDEO, FOTO)

Antradienį vakare Rusijoje startavo pirmasis 2017 metų FIFA Konfederacijų taurės pusfinalis.

Kazanėje ginklus tarpusavyje surėmė Portugalijos ir Čilės rinktinės. Šiose rungtynėse prireikė daugiau nei 90 minučių - po įnirtingos kovos ir fantastiškos 11 metrų baudinių serijos, kurioje žibėjo Claudio Bravo, Pietų Amerikos čempionai žengė į turnyro finalą.

Rungtynės prasidėjo gana atviru futbolu - jau nuo pat pirmųjų minučių vartininkams teko demonstruoti savo meistriškumą. 6-ąją minutę Eduardo Vargas liko vienas prieš vartininką, tačiau laiku vartus palikęs Rui Patricio "sugėrė" smūgį ir išsaugojo nulinį rezultatą.

Jau vos po minutės į priekį galėjo įsiveržti portugalai, kai po nuostabaus Cristiano Ronaldo perdavimo į Andre Silvos smūgį iš kelių metrų reagavo šių rungtynių didvyris Claudio Bravo.

Vėliau vyravo atsargesnis futbolas - Portugalija daugiau laiko buvo su kamuoliu, tačiau didelio pavojaus C. Bravo ginamiems vartams Senojo žemyno čempionai nesukėlė.

Antrajame kėlinyje futbolas stipriai nepasikeitė, tačiau per kitas 45 minutes daugiau laiko su kamuoliu buvo čiliečiai, kurie ir sukūrė daugiau pavojingų progų.

54-ąją minutę gerą smūgį galva atliko Arturo Vidalis, tačiau Miuncheno "Bayern" saugui trūko tikslumo. Vos po kelių minučių Čilė sukūrė dar vieną progą - fantastišku smūgiu per save vos kamuolio į vartų tinklą nepasiuntė E. Vargas, tačiau nuostabiai šiame epizode sužaidė Rui Patricio.

Per likusį antrojo kėlinio laiką komandos rimtesnių progų taip ir nebesūkūrė ir po 90 minučių rezultatas buvo 0-0, todėl komandoms teko stoti į kovą papildomam pusvalandžiui.

Pratęsimo metu kur kas aktyvesni buvo čiliečiai, kurie turėjo idealią progą į finalą išeiti be 11 metrų baudinių serijos. 94-ąją minutę visai šalia pirmojo įvarčio buvo Alexis Sanchezas, tačiau puolėjui pritrūko tik kelių centimetrų.

118-ąją minutę portugalai vos nebuvo pasiųsti į nokdauną - iki pratęsimo pabaigos likus žaisti vos kelioms minutėms A. Vidalis fantastišku smūgiu buvo arti sensacingo įvarčio, tačiau kamuolys pataikė į virpstą. Nuo vartų konstrukcijos kamuolys atšoko tiesiai prie Čilės rinktinės puolėjo kojų, tačiau ir šio smūgis buvo į skersinį.

Portugalai galiausiai apsigynė ir komandoms teko išbandyti laimę 11 metrų baudinių serijoje. Joje visiškai beviltiškai sužaidė portugalai, o Čilė ir jos vartininkas neklydo.

A. Vidalis pirmasis atliko smūgį ir Rui Patricio neturėjo jokių šansų. Portugalų pirmąjį smūgį stojo mušti Ricardo Quaresma, tačiau C. Bravo pademonstravo aukščiausią pilotažą. Čilė realizavo savo tolimesnius du baudinius, o C. Bravo atrėmė visus tris portugalų bandymus ir išvedė savo komandą į finalą, kuriame susigrums su Vokietijos - Meksikos poros nugalėtoju.