Penktasis Prancūzijos turas: "Toulouse" tampa lyderiu © Eurofootball.lt
Po šeštadienį sužaistų devynerių Prancūzijos "Ligue 1" čempionato rungtynių į lyderių poziciją iškopė "Toulouse" ekipa. Vienerios penktojo turo rungtynės dar bus žaidžiamos sekmadienį.

Pakilti į pirmąją vietą čempionate "Toulouse" ekipai padėjo ne tik lengva pergalė prieš "Ajaccio" rezultatu 3-1, tačiau ir kiek netikėtos konkurentų nesėkmės. Favoritėmis laikytos "Auxerre" ir "Lens" pralaimėjo silpnesniems savo konkurentams, o "Metz" sužaidė nulinėmis lygiosiomis su "Bordeaux".

Progą pakilti į pirmąją poziciją turėjo ir čempionų titulą ginantis "Lyon", tačiau čempionų ekipa tik 2-1 įveikė "Rennes" ir dėl prastesnio įmuštų-praleistų įvarčių santykio liko antroje vietoje. Verta paminėti ir tai, jog abu įvarčius pačioje rungtynių pabaigoje "Lyon" pelnė tik pirmąsias savo rungtynės ekipoje žaidęs jaunasis puolėjas iš Brazilijos Nilmaras (%p03157).

Dar vienas "Ligue 1" debiutantas, sugebėjęs pasižymėti jau debiutinėse savo rungtynėse yra naujasis "Monaco" žaidėjas Javieras Saviola (%p00209). Jis 84-ąją minutę pasiuntė kamuolį į "Strasbourg" vartus ir padėjo savo ekipai iškovoti lengvą pergalę rezultatu 3-1.

Ir toliau fatališkai nesiseka Paryžiaus "P.S.G" klubui. Sostinės ekipa, žaisdama išvykoje su lygos debiutante "Istres", jau antrąją minutę praleido įvartį ir iki rungtynių pabaigos tesugebėjo išlyginti rezultatą. Tai 60-ąją minutę padarė Pedro Pauleta (%p00314), įmušdamas 11-os metrų baudinį. Prieš tai "P.S.G" taip pat nesugebėjo įveikti ir kitų dviejų lygos debiutantų "Caen" bei "Saint-Etienne".

Pastarieji klubai ir toliau neketina būti skriaudžiami "Ligue 1" senbuvių bei renka taškus žaisdami su stipresniais varžovais. "Caen" 1-0 įveikė dar prieš keletą sezonų UEFA Čempionų lygoje žaidusį "Lens", o "Saint-Etiene" sugebėjo išlaikyti nulines lygiąsias mače su "Nantes". Taigi "Saint-Etienne" savo sąskaitoje dabar turi 3 taškus (tiek pat kiek ir "P.S.G" - aut. pastaba), o "Caen" net 8.

Edgaro Jankausko "Nice" po paskutiniąją minutę praleisto įvarčio pralaimėjo "Lille" 1-0. Lietuvos rinktinės puolėjas šioms rungtynėms registruotas dar nebuvo, nes prieš pat mačą pajuto skausmą šlaunyje.

Sekmadienį savo jėgas paskutinėse turo rungtynėse išbandys "Marseille" bei "Sochaux" vienuolikės. "Marseille" tai bus puikus šansas reabilituotis po praėjusiame ture patirto nokdauno, kai vieni favoritų laimėti "Ligue 1" net 1-3 turėjo pripažinti "Metz" pranašumą.

Turnyrinė lentelė

Penktojo turo rezultatai:

"%c00031" 1 - 0 "%c00025"
32' Yahia

"%c00206" 1 - 0 "%c00093"
56' Mazure

"%c00207" 1 - 1 "%c00023"
2' (1 - 0) Saifi
60' (1 - 1) Pauleta (iš 11m.)

"%c00094" 1 - 0 "%c00090"
93' Brunel

"%c00096" 0 - 0 "%c00064"

"%c00036" 3 - 1 "%c00034"
3' (1 - 0) Adebayor
41' (1 - 1) Pagis
55' (2 - 1) Kallon (iš 11m.)
84' (3 - 1) Saviola

"%c00146" 0 - 0 "%c00066"

"%c00092" 3 - 1 "%c00026"
9' (1 - 0) Taider
22' (1 - 1) Surcin
85' (2 - 1) Silva
88' (3 - 1) Arribage

"%c00067" 1 - 2 "%c00055"
80' (0 - 1) Nilmar
87' (0 - 2) Nilmar
90' (1 - 2) Cearense