Pirmajame kėlinyje vaikščioję lietuviai patyrė antrą nesėkmę EČ atrankoje

Pirmadienį vakare 2020 metų Europos čempionato atrankoje Lietuvos rinktinės futbolininkai sužaidė trečias grupių etapo rungtynes.

Valdo Urbono auklėtiniai, penktadienį Vilniuje dešimtyje iškovoję tašką prieš Liuksemburgą, šį kartą į kovą stojo su Serbijos rinktine. Tuščiame stadione žaidusios komandos itin slogiai pradėjo pirmąjį kėlinį, tačiau net ir tokio žaidimo ritmo pakako, kad serbai sutriuškintų lietuvius – varžovų pergalė rezultatu 4:1.

Nuo pat rungtynių pradžios serbai ėmėsi iniciatyvos. Lietuviai susitikimą pradėjo su penkių gynėjų linija, tačiau šeimininkams ją įveikti nebuvo ypatingai sunki užduotis.

Lietuviai atsilaikė iki 20 minutės, kol galiausiai pirmasis įvarčių sąskaitą atidarė Aleksandras Mitrovičius. 34-ąją minutę "Fulham" puolėjas smeigė dar vieną įvartį, kai serbai puolime apibėgo visą lietuvių gynybą.

Vos po minutės Lietuvos rinktinė vėl sužaidė aplaidžiai gynyboje ir Madrido "Real" klubo naujokas Luka Jovičius iš maždaug 20 metrų nuginklavo Džiugą Bartkų.

Antrajame kėlinyje vaizdas kiek pagerėjo, o ta pasekoje buvo įmuštas ir paguodos įvartis. 70-ąją minutę į serbų vartus buvo skirtas 11 metrų baudinys, kurį sėkmingai realizavo antrąjį įvartį šioje antrankoje pelnęs Arvydas Novikovas.

Visgi jėgų pakovoti bent taško lietuviai savyje neatrodo, o serbai per pridėtą laiką vėl susigrąžino trijų įvarčių pranašumą – pasižymėjo po keitimo aikštėje pasirodęs Ademas Ljajičius.

Kitose grupės rungtynėse Ukraina pasiekė trečią pergalę iš eilės ir toliau išlieka pirmoje pozicijoje. Lietuviai po nesėkmės serbams krenta į paskutinę vietą.

Serbija 4 - 1 Lietuva
20' [1 - 0] A. Mitrovič
34' [2 - 0] A. Mitrovič
35' [3 - 0] L. Jovič
70' [3 - 1] A. Novikovas (11 m. baudinys)
90+2' [4 - 1] A. Ljajič