Pirmasis Latvijos taškas Europos čempionate © Eurofootball.lt
Latvijos futbolui - aukščiausias įvertinimas. Absoliučia Europos čempionato autsaidere vadinta Latvija sugebėjo iškovoti tašką mače su vokiečiais. Rungtynės baigėsi be įvarčių 0-0.

LatvijaVokietija 0 – 0

Pirmajame mače nustebinę futbolo pasaulį ir tik rungtynių pabaigoje nusileidę čekams, šiame susitikime latviai parodė, jog tai nebuvo atsitiktinumas.

Jau nuo pat pirmojo kėlinio pradžios aikštėje vyko lygus žaidimas. Nors vokiečiai ir kontroliavo kamuolį ilgiau nei Latvijos rinktinės futbolininkai, šių atakos savo ruožtu buvo gal net pavojingesnės nei varžovų.

Latvių gynėjai žaidė be priekaištų, neleisdami vokiečiams laisvai jaustis prie Aleksandro Kolynko vartų, tad šiems neliko nieko kito, kaip tik bandyti laime smūgiuojant iš toli.

Pirmajame kėlinyje tai bandė daryti Michaelis Balackas ir Kevinas Kuranyi, tačiau rimtesnės grėsmės prie varžovų vartu nei vienam nei kitam sukurti nepavyko.

Kėlinio pabaigoje vokiečiai užspaudė latvius jų aikštės pusėje ir atrodė, kad bręsta įvartis. Tačiau vos neatsitiko priešingai - Maris Verpakovskis gavo kamuolį aikštės viduryje ir stulbinančiu greičiu perbėgęs pusę aikštės atsidūrė vienas prieš Oliverį Kahną. Bet jėgų smūgiui latviui jau neužteko ir Kahnas sugavo kamuolį.

Bene aktyviausias Vokietijos rinktinės futbolininkas pirmajame kėlinyje buvo jaunasis Philippas Lahmas, nuolat draskęs latvių gynybą kairiajame krašte.

Antrąjį kėlinį Vokietijos rinktinės vyriausiasis treneris Rudis Volleris pradėjo keitimu - vietoje niekuo pirmajame kėlinyje nepasižymėjusio Berndo Schneiderio aikštėje pasirodė jaunasis Bastianas Schweinsteigeris, aktyviai įsijungęs į komandos žaidimą rungtynėse su olandais.

Aikštėje vėl vyko apylygė kova, tik šį kartą vokiečiai dažniau atakavo Latvijos rinktinės vartus. Tačiau latviai taip pat nesiruošė vien gintis.

Maris Verpakovskis kelis kartus griuvo baudos aikštelėje, bet teisėjo Maiklo Riley švilpukas tylėjo.

Rungtynėms einant į pabaigą, puikią progą pasižymėti turėjo Miroslavas Klose, kuris po aukšto perdavimo atsidūrė vienas prieš vartininką. Visgi jo smūgis galva skriejo pro šalį, tad nei vienai, nei kitai ekipai įmušti nepavyko.

Rungtynės taip ir baigėsi rezultatu 0-0 - Latvijos ekipa iškovojo pirmąjį savo tašką Europos čempionatų finalinuose turnyruose bei sukūrė mažą futbolo stebuklą, kurio užuomazgos buvo jau rungtynėse su Čekija.