Portugalija įveikė Angliją po baudinių serijos © Eurofootball.lt
Pirmose Europos čempionato ketvirtfinalio rungtynėse po dramatiškos kovos pergalę iškovojo turnyro šeimininkė Portugalija, nugalėjusi Anglijos rinktinę. Pagrindinis mačo laikas baigėsi lygiosiomis 1-1, pratęsimas taip pat lygiosiomis 2-2, o 11 metrų baudinių serijoje tiksliau smūgiavo aikštės šeimininkai. Savo pusfinalio varžovą jie sužinos poryt, kai susitiks Švedijos ir Olandijos rinktinės.

Portugalija - Anglija 2 - 2
(pagrindinis laikas 1 - 1, 11m. 6 - 5)
3' %p02009
83' %p02212
110' %p01116
115' %p01988

Rungtynės, kurias stebėjo beveik 60 tūkstančių žiūrovų prasidėjo be žvalgybos. Abi komandos demonstravo gražų, technišką futbolą. 3 minutę suklydus gynėjams Maiklas Owenas pelnė pirmąjį savo įvartį čempionate ir išvedė anglus į priekį.
Atrodė, jog po anksti praleisto įvarčio portugalai turėtų palūžti, bet taip neatsitiko. Ypač aktyviai žaidė jaunasis Christiano Ronaldo, kuris turėjo kelias progas pasižymėti.

Įpusėjus pirmajam kėliniui, taumą gavo Anglijos rinktinės puolėjas ir rezultatyviausias čempionato žaidėjas Wayne'as Rooney. Jį pakeitė Dariusas Vasellis, kuris gan aktyviai įsijungė į žaidimą. Tačiau pirmasis kėlinys taip ir baigėsi (1-0) ir portugalai išėjo ilsėtis žinodami, jog turės lyginti rezultatą antrajame kėlinyje.

Antrojoje rungtynių pusėje Luisas Felipe Scolaris į aikštę metė tris atakuojančius futbolininkus: Simao, Rui Costa ir Postiga. Būtent pastarojo žaidėjo įbėgimas, kaip vėliau paaiškėjo, buvo lemiamas posūkis, šiose dramatiškose ir gražiose rungtynėse.

Kaip ir pirmajame kėlinyje komandos žaidė atvirą, gražų akiai futbolą. 83 mačo minutę aikštėje pasirodęs Simao iš kairės perdavė kamuolį kitam po keitimo pasirodžiusiam puolėjui Helderiui Postigai ir šis galva nuginklavo Davidą Jamesą. Anglai dar turėjo progą išplėšti pergalę, po to kai Campbellas galva pataikė į skersinį, o tada aukštai pašokęs ir įmušė įvartį, bet teisėjo nuomone kitas gynėjas Johnmas Terry laikė portugalų vartininką Ricardo ir dėl šios priežasties įvartis nebuvo įskaitytas. Sužaidus 93 minutes paaiškėjo, jog komandos žais pratęsimą.

Pratęsimas prasidėjo daug atsargiau. Nei viena komanda nenorėjo prisidaryti daugiau nemalonumų, taigi ir nesukūrė pavojingesnių progų.

Antrajame pratęsimo kėlinuke žaidimas suaktyvėjo, o ypač tai pajuto Anglijos rinktinės gynėjai. 19 minutę Portugalai bandė įrodyti rungtynių arbitrui Ursui Meieriui, jog kamuolys kirto vartų liniją, tačiau teisėjas nereagavo. Atrodė, kad viskas išsisprendė po minutės, kai Rui Costa spurtavo nuo aikštės vidurio ir likus iki vartų maždaug dvidešimčiai metrų galingu smūgiu nuo skersinio pasiuntė kamuolį į vartus. 2-1 ir galima buvo pamatyti ašarų tiek Anglijos, tiek Portugalijos rinktinės sirgalių veiduose.

Bet tuo viskas dar nesibaigė. Likus žaisti penkias minutes, po Terio perdavimo galva, baudos aikštelėje kamuolį gavo Frankas Lampardas, apsisuko ir smūgiavo tiksliai į vartų kamputį - rezultatas vėl tapo lygus. Sužaidus dar penkias minutes Ursas Meieris paskelbė, jog rungtynių nugalėtojas bus išaiškintas mušant vienuolikos metrų baudinius.

Pirmieji mušė anglai. Davidas Beckhamas, norėdamas parodyti, jog neįmuštas baudinys į prancūzų vartus buvo atsitiktinumas, pirmasis stojo prie kamuolio. Beckhamas įsibegėja, muša - virš vartų! Anglų "dievukas" atsisuka ir kelias sekundes žiūri į vienuolikos metrų žymę, lyg norėdamas pasakyti, kad žolė naujutėliame Luz stadione yra nelygi.

Po to įmušė Deco, Owenas, Simao, Lampardas ir atrodė, jog portugalai nesunkiai laimės baudinių seriją, bet ketvirtasis mušęs Rui Costa lygiai taip pat kaip Beckhamas nepataikė į vartus. Portugalų sirgaliai vėl sunerimo.

Tada tiksliai smūgiavo Terry, Ronaldo, Hargreaves'as, Maniche, A.Cole'as, Postiga. Eilė atėjo Dariusui Vasellui, kurio smūgį be pirštinių atlaikė vartininkas Ricardo. Lemiamą baudinį mušė pats Ricardo - smūgis buvo tikslus ir žaidėjas tapo Portugalijos didvyriu.

Anglams vėl nepavyko pasiekti žymių rezultatų šiame Europos čempionate, o šeimininkai portugalai žengia į pusfinalį.