Prancūzams pagaliau pavyko nutraukti nesėkmių seriją © Eurofootball.lt
Penktadienį, vėlai vakare, Prancūzijos ekipai pirmą kartą nuo 1998 metų pavyko iškovoti pergalę ir taip užsitikrinti kelialapį į Pasaulio čempionato aštunfinalį. "Les Bleus" rezultatu 2-0 įveikė savo varžovus iš Afrikos, Togo komandą. Įvarčius nugalėtojams pelnė saugas Patrickas Vieira ir puolėjas Thierry Henry. Aštunfinalyje prancūzai susitiks su savo kaimynais ispanais.

Vieta: Rhein Energie Stadion, Kiolnas, 45000 žiurovų
Teisėjas: Jorge Larrionda (Urugvajus)
Prancūzija 2 - 0 Togas
'55 [1 - 0] Patrick Vieira
'61 [2 - 0] Thierry Henry

Prancūzija: Barthez, Gallas, Silvestre, Thuram, Sagnol, Malouda (Wiltord 73), Makelele, Vieira (Diarra 81), Ribery (Govou 77), Trezeguet, Henry.

Togas: Agassa, Nibombe, Abalo, Tchangai, Aziawonou, Cherif-Toure (Olufade 59), Senaya, Salifou, Forson, Mohamed, Adebayor (Dossevi 75).

Prancūzai puikiai žinodami pergalės vertę, jau nuo pirmųjų susitikimo minučių užgulė afrikiečių vartus, po tikslaus Franko Ribery perdavimo pirmąjį šanšą pasižymėti turėjo puolėjas Davidas Trezeguet, deja žaidėjo galva smūgiuotą kamuolį sugavo Togo rinktinės vartininkas Kossi Agassa.

Vos po kelių minučių, pavojingą ataką surengė togiečiai, tačiau puolėjo Mohamedo Kaderio smūgį sėkmingai atremė prancūzas Fabienas Barthezas.

Vėliau, Thierry Henry kartu su Franku Ribery sėkmingai prasiveržus pro Togo rinktinės gynėjus, F.Ribery atliko dar vieną perdavimą komandos draugui D.Trezeguet ir po jo smūgio kamuolys atsidūrė vartuose, tačiau teisėjas užfiksavo nuošalę ir įvartis nebuvo įskaitytas.

Įpusėjus pirmąjam kėliniui, idealią galimybę po T.Henry perdavimo pasižymėti turėjo tas pats F.Ribery, visgi jo smūgis vartų link buvo labai netikslus.

Baigiantis kėliniui, įspūdingus sugebėjimus atremiant kamuolį pademonstravo togietis K.Agassa, vartininkas vikriai ir greitai atremė stiprų bei tolimą Florento Malouda‘os smūgį, į atšokusį nuo vartininko kamuolį dar bandė smūgiuoti D.Trezeguet, tačiau kamuolį ir vėl sėkmingai sugavo afrikiečių vartų sargas.

Per pridėtinį pirmojo kėlinio laiką, 48-ąją minutę, po F.Ribery perdavimo persverti rezultatą galėjo D.Trezeguet, prancūzų nelaimei, futbolininko smūgiuotas kamuolys pataikė į Togo rinktinės kapitoną Jean Paul Abalo.

Antrąjame kėlinyje, Togo vartų šturmas ir vėl tęsėsi, F.Ribery iššoko prieš togiečių gynėjus ir pasiuntė kamuolį komandos draugui Patrickui Vieira, kuriam tą dieną suėjo 30 metų, pastarasis 55-ąją susitikimo minutę taikliai smūgiavo kamuolį į vartus ir prancūzai įsiveržė į priekį rezultatu 1-0.

Praėjus vos šešioms minutėms, 61-ąją mačo minutę, prancūzų atakų lyderis T.Henry lengvu smūgiu tiksliai pasiuntė kamuolį į žemutinį vartų kampą, prancūzai padidino savo pranašumą.

Baigiantis rungtynėms, togiečiai dar pabandė sukurti kažką pavojingo, deja jų pastangos buvo neveiksmingos. Prancūzijos ekipa išplešė jiems labai reikalingą pergalę rezultatu 2-0.